Grindhouse (определено Бибрутално) = @_@

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 27, 2007 11:31 am

Кръвта и пръсването на глави му беше от най-яките неща на филма. Притръпвам от последните 10 минути колко дебилно култово беше с крака-автомат:)

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Jun 27, 2007 12:14 pm

Съгласна за гнуслярщината и кръвопролитията :lol:. В смисъл, нещо абсурдно се случва пред очите ти, филмът върви натам, че да се случи нещо напълно недопустимо за 'нормален' филм (пръсването на онова нещо на езика на пича, върху очилата на доктора) и то... вземе, че се случи наистина и ... ами, след първоначалното оцъкляне, на мен лично ми беше голям fun :).

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 27, 2007 12:23 pm

Абе малко излишно гнусарски си беше, но това не му пречи да е особено як :mrgreen:
This is it. Ground zero.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Jun 27, 2007 1:15 pm

Morwen wrote:И според мен е доста по-логично Death Proof да е вторият, препратките с актьори и т.н. са по-скоро към, а не от него.
определено препратките бяха в _обратната_ посока.
първо, от радиото на колата в началото на "планетата" се говореше за "една година от смъртта на jungle julia" или нещо такова.
второ, русата докторица я имаше и в "death proof" (разясняваше състоянието на майк на полицаите), а краят на "планетата" изключва такова нещо.

така че, не, не е логично. но пък при тия двамата ненормалници няма кво да се търси логика.
за сериозността, очевидно отсъстваше още от първите кадри в тоя филм. но, разбира, се топ моментите бяха по-нататък (леки спойлери):

- тони си отнася главата миг след като майка му е казала да не насочва пистолета нагоре (на тва се смях по целия път от киното до нас :lol: )
- вдигащият 50 (вероятно мили) за 4 секунди минибайк.
- quake style rocket jump-a накрая. дойде леко изненадващо и затуй обра точките :)
тва са highlights само де, иначе целият филм си изобилства.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Jun 27, 2007 1:17 pm

Е, омг, моментът с момченцето, което си отнесе мозъка за 5 секунди ми е най-любим и аз се хилих истерично :lol: :lol: :lol:.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 27, 2007 1:20 pm

Тру, това беше ебаси якото :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 27, 2007 1:20 pm

Scourge wrote:
Morwen wrote:И според мен е доста по-логично Death Proof да е вторият, препратките с актьори и т.н. са по-скоро към, а не от него.
определено препратките бяха в _обратната_ посока.
първо, от радиото на колата в началото на "планетата" се говореше за "една година от смъртта на jungle julia" или нещо такова.
второ, русата докторица я имаше и в "death proof" (разясняваше състоянието на майк на полицаите), а краят на "планетата" изключва такова нещо.

така че, не, не е логично. но пък при тия двамата ненормалници няма кво да се търси логика.
за сериозността, очевидно отсъстваше още от първите кадри в тоя филм. но, разбира, се топ моментите бяха по-нататък (леки спойлери):

- тони си отнася главата миг след като майка му е казала да не насочва пистолета нагоре (на тва се смях по целия път от киното до нас :lol: )
- вдигащият 50 (вероятно мили) за 4 секунди минибайк.
- quake style rocket jump-a накрая. дойде леко изненадващо и затуй обра точките :)
тва са highlights само де, иначе целият филм си изобилства.
Нищо подобно. Джънгъл Джулията е единственото от втория към първия. Докторицата НЯМА да разбереш в Дет Прууф къв й е проблемът с ченгето, ако не си гледал Планет Терър, нито ще се кефиш на близначките в кръчмата и т.н. Или на тва колко злобно си го зима бах-ти-и-героинята от първия филм във втория.

А това за финалите не го брой за фактор, просто двата филма нямат нищо общо един с друг като свят, но това не им пречи да споделят герои. А и Дет Прууф не пречи да е и 10 години преди Планет Терър сюжетно, ако искаме да търсим консистентност, което ние не правим.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Jun 27, 2007 1:21 pm

Elayne wrote:Е, омг, моментът с момченцето, което си отнесе мозъка за 5 секунди ми е най-любим и аз се хилих истерично :lol: :lol: :lol:.
Моментите са толково много, че просто няма как да се изброят. Родригез е ебаси болният мозък. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Jun 27, 2007 2:06 pm

Roland wrote:
Scourge wrote:
Morwen wrote:И според мен е доста по-логично Death Proof да е вторият, препратките с актьори и т.н. са по-скоро към, а не от него.
определено препратките бяха в _обратната_ посока.
първо, от радиото на колата в началото на "планетата" се говореше за "една година от смъртта на jungle julia" или нещо такова.
второ, русата докторица я имаше и в "death proof" (разясняваше състоянието на майк на полицаите), а краят на "планетата" изключва такова нещо.

така че, не, не е логично. но пък при тия двамата ненормалници няма кво да се търси логика.
за сериозността, очевидно отсъстваше още от първите кадри в тоя филм. но, разбира, се топ моментите бяха по-нататък (леки спойлери):

- тони си отнася главата миг след като майка му е казала да не насочва пистолета нагоре (на тва се смях по целия път от киното до нас :lol: )
- вдигащият 50 (вероятно мили) за 4 секунди минибайк.
- quake style rocket jump-a накрая. дойде леко изненадващо и затуй обра точките :)
тва са highlights само де, иначе целият филм си изобилства.
Нищо подобно. Джънгъл Джулията е единственото от втория към първия. Докторицата НЯМА да разбереш в Дет Прууф къв й е проблемът с ченгето, ако не си гледал Планет Терър, нито ще се кефиш на близначките в кръчмата и т.н. Или на тва колко злобно си го зима бах-ти-и-героинята от първия филм във втория.

А това за финалите не го брой за фактор, просто двата филма нямат нищо общо един с друг като свят, но това не им пречи да споделят герои. А и Дет Прууф не пречи да е и 10 години преди Планет Терър сюжетно, ако искаме да търсим консистентност, което ние не правим.
за temporal consistency говоря аз очевидно. дреме ми кой какво би разбрал. :)
и не знам защо реши, че нямат нищо общо като свят. щото напълно преднамерено са си в един свят и напълно преднамерено споделят герои в тоя свят.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 27, 2007 2:13 pm

Няма как да са напълно преднамерено в един свят, защото НЕ споделят герои :) Затова имаш главната мацка от единия като русо пиче в другия, щото това са само намигвания от единия филм към другия. Остро не са в един свят, още повече, че ченгето, МАКАР и очевидно пак баща на докторицата, беше също така Тарантиновия герой от Кил Бил 2, а не полицая от Планет Терър, държеше се по коренно различен начин.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 27, 2007 2:15 pm

http://www.youtube.com/watch?v=e9iDr1kFZDo


Ахахахахаха ето го ултимативния Зомби Флик :mrgreen: Откъде е взел идеята за крака-картечница, а :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Jun 27, 2007 3:26 pm

Moridin wrote:Хубаво де, жена си, простено ти е, айде ;р
Ммммда де. Прощаваме ти го, понеже си шадоуденски мъж! Иначе ... ! :wink:
Малко трейлърчета накуп.

Единственото което знам е че Тексгивинг е трейлъра на Ели Рот. И също че в Мачете има още по-култов актьор от Дани Трехо - Томи Чонг кат отчето! :shock: :lol:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 27, 2007 4:01 pm

Moridin wrote:Хубаво де, жена си, простено ти е, айде ;р
Ти нещо боят ли си тырсиш??? 8-) :lol:
Иначе филмыт не само че става за повторно гледане на кино, ми даже успя да ме докара до абстиненция, при едно единствено гледане засега...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri Jun 29, 2007 9:43 am

Аз ги гледах вчера - наистина тежко болни филми, но ако трябва да съм честен се израдвах на max.

Planet Terror беше умопомрачителна простотия. Смях се през цялото време. Просто е невъзможно да се запомнят всички култови моменти, защото филмът изобилства от такива. Абсолютната пародия!

Когато започнах Death Proof очаквах нещо подобно, но усещането, поне за мен, беше съвсем различно. От един момент нататък доста се развълнувах. Финалът все пак ме размаза, особено съвсем накрая, когато пак започна да извира яка простотия. Освен това изказът, който се използва във филма е много смешен ако успяваш да го следиш в оригинал.

Като добавим и яките мацета му давам 9 от 10.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
CruelGoblin
E'lir
Posts: 160
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:41 pm
Location: Far away from any living creature

Post by CruelGoblin » Fri Jun 29, 2007 10:40 am

некой да знае откъде мога да тегна филмчетата с хуаво качество? шото навсякъде е бая зле
Всички хора са егоистични същества! Защо никой не се интересува от МЕН??

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest