Upcoming Movies

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Argaldean
Commoner
Posts: 28
Joined: Wed Jul 28, 2004 7:59 pm
Location: Al'Nar
Contact:

Post by Argaldean » Tue May 29, 2007 2:27 pm

Като уважаващ себе си Безмълвен Скитник бих могъл спокойно да заявя, че вампирите в WoD колкото и да е ми е мъчно не са толкова оригинални. О да, имаме си общество, принцове, кланове и т.н., но пък същото го има и на много други места. Ако щете дори в Дракула :-) макар там да има само още два или три вампира. В момента не мога да се сетя колко точно. Да имат оригинални умения и т.н. Но това го има всяка една раса в която и да е ролева система, най ярък пример за това са тъмните елфи, които от Асгардската митология до дроу и тези в Warhammer са много много различни.
За да привлечеш вниманието на публиката трябва да им представиш нещо, което те познават и към него да добавиш малко различия. Именно затова първата книга е за вампирите, тъй като малко или много те са по-клиширани от което и да е друго общество в Света на Мрака. Клиширани са именно в основата на образа на един вампир. Пиенето на кръв, вечния живот, това, че са не-мъртви. Както и идеята за съществуването с идеята да се съществува.
А колкото до Малкавианите, ами... не ме кефят. Ужасно трудни са за игра. Да като идея са прекрасни, но още не съм видял някой който може качествено да изиграе някой от този клан. А оригиналността им...няма начин. Луди вампири има навсякъде.
Самат идея, че използваш нещо общоприето е малко или много знак, че ще градиш на базата на някакво клише, на базата на нещо общопознато. И да понякога има достатъчно много разлики, за да не си личи толкова явно, като например при върколаците от Света на Мрака.
Върколаците от първото издание бяха запазили единствено идеята за вълка и вълчето, както и страха от среброто, нищо друго. Дори не бяха задължени да се превръщат по пълнолуние. Социалната им система беше нива над тази на вампирите по сложност.
За съжаление към това във второто издание добавиха момента със задължителното ухапване, което стартира самото превръщане, което ги приближи към клишетата.
Като цяло White Wolf създават една вселена, която е колкото клиширана, толкова и оригинална. Оригиналността е именно във взаимодействието между отделните същества бродещи в света, не в това какви точно са те и колко имат общо с митовете на 20 век :-)
"Никой не ще премине!"
"Тези, които се боят от мрака, просто не са виждали на какво е способна светлината."

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue May 29, 2007 2:29 pm

Между другото, това което се нарича New World of Darkness, с други думи в момента действащата версия на World of Darkness, дава доста по-голяма свобода на разказвачите да бягат от клишетата. И поне цялата история с Каин е махната, определено ме дразнеше на моменти в старата система. А, и имат оригинална нова политическа организация, The Carthian Movement, бореща се за демокрация сред вампирите - от това по-оригинално, здраве му кажи :) Да не говорим, че са намалили клановете до пет, но са сложили доста кръвни линии, някои от които са доста оригинални - например вампири масони, способни да влияят на града, в който се намират; или вампири, рицари на Светия Граал.
This signature is not yet rated

User avatar
Argaldean
Commoner
Posts: 28
Joined: Wed Jul 28, 2004 7:59 pm
Location: Al'Nar
Contact:

Post by Argaldean » Tue May 29, 2007 4:24 pm

Мда в книгите от новия свят е махнато усещането за надвисналата гибел. Определено са опростили социалната система както на вампирите, така и на върколаците, на едните доста, на другите не чак толкова.
Един разказвач няма нужда от свобода в системата, за да бяга от клишетата. Това си опира до самия разказвач. И в първия свят на мрака съм виждал вампири търсещи свети реликви.
Не отричам че има оригинални идеи, както казах и преди социумът е това, което прави WoD уникален. А не индивидите, които продължават да си бъдат същите кръвопийци.
"Никой не ще премине!"
"Тези, които се боят от мрака, просто не са виждали на какво е способна светлината."

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Jun 03, 2007 10:25 am

Фентъзи новини:
Официален сюжет за "Принц Каспиан"
Author: Darth Sparhawk
Date: 02.06.2007

"Дисни" разкри сюжета на "Принц Каспиан". За тези от вас, които са чели книгата, той едва ли е тайна, но на другите ще им е интересно да разберат за какво става дума:
Една година след невероятните събития в "Лъвът, Вещицата и Дрешникът", Кралете и Кралиците на Нарния отново се озовават в далечното приказно царство, само за да разберат, че в Нарния са минали повече от 1 300 години. По време на отсъствието им Златния Век на Нарния е отминал, Нарния е била завладяна от Телмарините и сега е под контрола на крал Мираз, който владее страната безмилостно.
Четирите деца скоро срещат интригуващ нов герой: законния наследник на трона в Нарния, младия принц Каспиан, който е принуден да се крие от чичо си Мираз, който иска да го убие, за да направи новородения си син крал. С помощта на едно добро джудже, на смела говореща мишка на име Рипичийп, язовец на име Трюфелхънтър и Черното Джудже Никабрик, Нарнианците, ръководени от могъщите рицари Питър и Каспиан, предприемат забележително пътуване в търсене на Аслан и поход срещу тираничната власт на Мираз, опитвайки се да върнат магията и славата на тази земя.
8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 03, 2007 11:09 am

Е пак ли Аслан. Всички ли са с Аслан? Скучно става..
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Jun 03, 2007 11:18 am

Той е безсмъртен. 8-) Но тук пък имаме смелата говореща мишка Рипичийп. :mrgreen: Всъщност, като се замисля, в Нарния всички животни са говорещи - значи, за да ни привлекат вниманието, трябваше да я направят "мълчалива" мишка - или "няма" такава. :idea: Би трябвало и домашните им животни да говорят. "Да, обичам го това с вимето, дърпай, дърпай. Вундаба-а-а-а!" "Искам да ме подстрижеш по новата мода!" "Ей, къде си тръгнал с тоя нож, бе-е-е-е?!!"
Last edited by shayhiri on Tue Jun 05, 2007 8:37 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6947
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Jun 05, 2007 7:24 pm

Първата официална снимка на Жокера:)
Spoiler: show
Image
Доста е брррррр :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 05, 2007 8:28 pm

Смешен ми е, ма не по правилния начин :roll: Като от неква алтернативна метъл група ор самфин...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Tue Jun 05, 2007 8:38 pm

Сякаш са смесили гримът на клоуна от "Къщата на 1000 трупа" и този на Дани де Вито от Батман се завръща. А никой ли не помни, че Джак Никълсън имаше чар с грима. Тук явно е веднага след инцидента, а ако го оставят така целия филм ще е доста нелепо :roll:

пп Това Хийт Леджър ли е? :?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 05, 2007 9:11 pm

Крийпи...Наистина е като норвежки металяга, и да Хийт Леджър е. Искрено се надявам въпреки този шот всичко с филма да си е на място, от следващата "реколта" комиксови адаптации чакам само него и Уочмен.

Бай Нолън и с норвежки металяги баси филма може да направи, ще видите вий! :D

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 08, 2007 10:44 am

http://movies.yahoo.com/mv/news/ap/2007 ... 86000.html

НООООО-УУУУ! Айм шоу дисапойнтид! :neutral: Хитър шотландец, не ще да си скършва пенсионния хатър.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 08, 2007 11:10 am

Тва на Джокера май е фейк, затрих линка обаче...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Jun 10, 2007 10:17 am

ъъъъмммм. Нов ХЪЛК догодина през юни. Забележете - с Едуърд Нортън. И с Тим Рот. За мен лично има голям шанс да изтрият срама на Анг Лий и да стан ХУБАВ филм. Макар че сега гледам, че режисьорът има във филмографията си транспортер 1, 2 и астерикс игрален И Е ФРАНЦУЗИН. Баси пак чужденец...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 10, 2007 10:19 am

Еми Хълк в самата си основа е боклучав герой, квито и актьори да му сложиш... Той и Илюзионистът имаше Едуард Нортън бтв...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Jun 10, 2007 10:24 am

Roland wrote:Еми Хълк в самата си основа е боклучав герой, квито и актьори да му сложиш...
Мен пък ме кефи повече от Спайдърмен,Дейрдевил и другите.. :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 0 guests