Шампионската лига

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 24, 2007 12:44 pm

Demandred wrote: Инзаги е страхотен нападател. Особено важно е, че почти винаги вкарва в най-важните мачове по някакъв начин. Може да е с рамо, може да е с добутване от един метър на празна врата, но вкарва, а това все пак е най-важното.
Не, не е :) Това го прави бездарен калитко или с други думи нищо общо със "страхотен нападател".
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu May 24, 2007 12:49 pm

Still clueless. :D 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu May 24, 2007 3:55 pm

Moridin wrote:
Demandred wrote: Инзаги е страхотен нападател. Особено важно е, че почти винаги вкарва в най-важните мачове по някакъв начин. Може да е с рамо, може да е с добутване от един метър на празна врата, но вкарва, а това все пак е най-важното.
Не, не е :) Това го прави бездарен калитко или с други думи нищо общо със "страхотен нападател".
Стига се излага бе човек.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 24, 2007 4:19 pm

Нямам проблеми с излагането, когато 3/4 свят мисли кат мен :roll:
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu May 24, 2007 8:24 pm

Moridin wrote:Нямам проблеми с излагането, когато 3/4 свят мисли кат мен :roll:
3/4 свят дори не знаят кой и какво точно е Индзаги..., и този факт апропо би бил единствената логична причина някой въобще да споделя мнението ти. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Thu May 24, 2007 9:42 pm

Играч е! Може да съм голям фен на Рома, но това му го признавам. Напълно съм съгласен с Демандерд, Индзаги е нападател от класа. :)
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri May 25, 2007 1:59 am

Ето две мнения от онези 3/4:
Йохан Кройф: "Вижте, това момче не може да играе футбол изобщо. Но може да застава на правилното място"

Алекс Фъргюсън: "Господи! Пипо Индзаги е роден в засада!"
Това, второто, го гледах и се размазах от смях. Толкова беше искрен човекът.

С уменията и техниката на ...да речем Стоичков или Батистута никой не се е подигравал. Може и да вкарва и със сигурност това е най-важното, но също така със сигурност само с това легенда и "велик" не се ствава.

Corwin wrote:
А мен ме побърка коментатора направо. Такъв патос просто няма - за 5 мин ме облъчи и издразни повече отколкото 3те часа "Карибски пирати"...
Нали? Аз, след онези истерии "фантастичният, изключителният, невероятният Филипо Индзаги", реших, че този човек окончателно се е сбогувал със здравия си разум.
И, ох, как искам някой да го научи да спре да казва Ливърпуу и Барсеуона.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri May 25, 2007 2:14 am

Още нещо.
Явно тази вечер мисълта ми тече на цитати, та за коментар на финала ми иде една страхотна мисъл на Димитър Пенев:

"Милан е докзала и в миналото и в бъдещето, че може да играе печеливш футбол"
/оригинално е посветено на ЦСКА, затова и женския род :wink: /
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri May 25, 2007 2:24 am

Не че нещо, но обективните факти сочат че Индзаги е много по-близо до статус на легенда отколкото на "бездарен калитко". С други думи и коментаторът Смукачев, и Мор, грешат в преценката си, но коментаторът е по-близо до истината. Пък това на кого му харесвал начина по който човекът си вкарва головете и на кого не - на кого му пука? На някого може и да не му харесва и начина по който Марадона е дриблирал навремето, или как Яшин е пазел вратата си. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 25, 2007 10:31 am

Индзаги е най-близо до статуса на легендарно недоразумение, подобно на индивиди като например Карю.
This is it. Ground zero.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri May 25, 2007 10:56 am

Moridin wrote:Индзаги е най-близо до статуса на легендарно недоразумение, подобно на индивиди като например Карю.
Да...
Мор, напомняш ми на един шизофреник дето половин час ми обяснява как аз съм агент на държавна сигурност, но всъщност не го знам....
Тогава отскоро бях започнал работа и що аргументи му изкарах на човека, че нямам нищо общо с държавна сигурност, ама не би... Не можеш да обориш рационално една налудност. Тъжно...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri May 25, 2007 12:59 pm

Matrim wrote:Пък това на кого му харесвал начина по който човекът си вкарва головете и на кого не - на кого му пука? На някого може и да не му харесва и начина по който Марадона е дриблирал навремето, или как Яшин е пазел вратата си. :)
Ама, виждаш ли, точно там е разликата - няма нормален човек, на когото да не му харесва как е дриблирал Марадона или как е пазил Лев Яшин, ако и да са били критикувани, при спадове във формата им. Докато 8 от 10 безпристрастни, професионални /настрана фенските/ мнения за Индзаги говорят за липса на техника, за неумел дрибъл, за слаб страйк.

Колкото до това, на кого му пука - ами на хората, които харесват футбола би трябвало да им пука.
Как да е. Не знам защо толкова задълбахме във величието на Индзаги.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri May 25, 2007 1:05 pm

Дрибълът и техниката далеч не са всичко. За централен нападател от типа на Индзаги пласирането и умението да реализира положенията са по-важни, а точно в това той е страхотен, особено в първото е може би най-добрия в света. Затова и повечето му голове изглеждат лесни и елементарни - защото е застанал където трябва в точния момент или е преценил точно кога да тръгне напред да получи извеждащия пас.
Може и да вкарва и със сигурност това е най-важното, но също така със сигурност само с това легенда и "велик" не се ствава.

Не е точно така, Герд Мюлер примерно е доказателство за противното.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 25, 2007 2:56 pm

JaimeLannister wrote:Да...
Мор, напомняш ми на един шизофреник дето половин час ми обяснява как аз съм агент на държавна сигурност, но всъщност не го знам....
Тогава отскоро бях започнал работа и що аргументи му изкарах на човека, че нямам нищо общо с държавна сигурност, ама не би... Не можеш да обориш рационално една налудност. Тъжно...
Съжалявам, че ти е тъжно, Джейми, съчувствам ти, ние шизофрениците също сме способни на такива неща!
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri May 25, 2007 3:40 pm

Jen wrote:
Matrim wrote:Пък това на кого му харесвал начина по който човекът си вкарва головете и на кого не - на кого му пука? На някого може и да не му харесва и начина по който Марадона е дриблирал навремето, или как Яшин е пазел вратата си. :)
Ама, виждаш ли, точно там е разликата - няма нормален човек, на когото да не му харесва как е дриблирал Марадона или как е пазил Лев Яшин, ако и да са били критикувани, при спадове във формата им. Докато 8 от 10 безпристрастни, професионални /настрана фенските/ мнения за Индзаги говорят за липса на техника, за неумел дрибъл, за слаб страйк.
Но няма "професионални" мнения, които изкарват Iндзаги некадърен във вкарването на голове, нали? А каквото и да си говорим, той е на терена, за да прави точно това, не да дриблира или да пази на вратата ебаси. Що не критикувате и Буфон, че не прави достатъчно асистенции или Кака, че е слаб в защита?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest