Шампионската лига

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Thu May 03, 2007 8:26 pm

zhivik wrote:С това последното направо се изказа. И какво значи това за по-опитния отбор, сякаш Юнайтед през последните 15 години са стояли в миша дупка, а? Да на говорим какви мнения имаше за Юнайтед след първия мач с Рома - сега излиза че и Рома са неопитен отбор, така ли? Добре, Милан играха по-добре, няма да го отричам, въпреки че от много време съм фен на Манчестър Юнайтед. Но откровено ме дразнят мнения, които поставят английските отбори като някакви си мижитурки в сравнение с отборите от континента. Може би трябва да напомня, че на полуфиналите три от четирите отбора бяха английски? И след като си съгласен за италианското първенство, не ти ли идва логичната мисъл, че след като английското първенство е по-оспорвано от италианското, някак си е нормално накрая един английски отбор да е по-изморен от един италиански. Просто на това ниво няма слаби отбори, в случая Милан беше по-добрия, да са живи и здрави. На финала аз ще викам за Ливърпул, защото според мен играят по-качествен и красив футбол, въпреки че ако Ман Юнайтед бяха продължили, според мен финалът щеше да е незабравим.
1во:Имах предив по-опитен отбор за опонент. В смисъл- Рома и Ланс са далеч зад Милан, ако говорим кой има повече опит в Европа. Рома направо се отказаха от играта след пъвият гол на Олд Трафорд. При Милан това не може да стане. Те знаят как да държат преднина и как да наваксат при негативен резултат.
2ро: А аз може би трябва да ти напомня, че Ювентус не играха. Може би трябва да ти напомня, че червените гомнари(Манчестър) имаха лесни опоненти до самият полуфинал. Може би трябва да ти напомня, че Челси се докопаха до полуфинала едва едва. Единственият английски отбор, който заслужаваше да стигне до полуфинал, а след това и до финал беше Ливърпул.
3то: Не ме интересува колко са били изморени Манчестър. Това си е техен проблем. Никой не ги кара да играят в ШЛ. А освен това по тази логика Ливърпул до никъде не би трябвало да стигнат.
4то: Не съм съгласен, че финалът може да е незабравим, ако играят отбори от едно и също първенство. Те се познават от десетките мачове, които са изиграли помежду си. А и всяко първенство предлага различен стил на игра. Това й е интересното на ШЛ.
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 03, 2007 11:55 pm

Lord Annorion wrote:
zhivik wrote:С това последното направо се изказа. И какво значи това за по-опитния отбор, сякаш Юнайтед през последните 15 години са стояли в миша дупка, а? Да на говорим какви мнения имаше за Юнайтед след първия мач с Рома - сега излиза че и Рома са неопитен отбор, така ли? Добре, Милан играха по-добре, няма да го отричам, въпреки че от много време съм фен на Манчестър Юнайтед. Но откровено ме дразнят мнения, които поставят английските отбори като някакви си мижитурки в сравнение с отборите от континента. Може би трябва да напомня, че на полуфиналите три от четирите отбора бяха английски? И след като си съгласен за италианското първенство, не ти ли идва логичната мисъл, че след като английското първенство е по-оспорвано от италианското, някак си е нормално накрая един английски отбор да е по-изморен от един италиански. Просто на това ниво няма слаби отбори, в случая Милан беше по-добрия, да са живи и здрави. На финала аз ще викам за Ливърпул, защото според мен играят по-качествен и красив футбол, въпреки че ако Ман Юнайтед бяха продължили, според мен финалът щеше да е незабравим.
1во:Имах предив по-опитен отбор за опонент. В смисъл- Рома и Ланс са далеч зад Милан, ако говорим кой има повече опит в Европа. Рома направо се отказаха от играта след пъвият гол на Олд Трафорд. При Милан това не може да стане. Те знаят как да държат преднина и как да наваксат при негативен резултат.
2ро: А аз може би трябва да ти напомня, че Ювентус не играха. Може би трябва да ти напомня, че червените гомнари(Манчестър) имаха лесни опоненти до самият полуфинал. Може би трябва да ти напомня, че Челси се докопаха до полуфинала едва едва. Единственият английски отбор, който заслужаваше да стигне до полуфинал, а след това и до финал беше Ливърпул.
3то: Не ме интересува колко са били изморени Манчестър. Това си е техен проблем. Никой не ги кара да играят в ШЛ. А освен това по тази логика Ливърпул до никъде не би трябвало да стигнат.
4то: Не съм съгласен, че финалът може да е незабравим, ако играят отбори от едно и също първенство. Те се познават от десетките мачове, които са изиграли помежду си. А и всяко първенство предлага различен стил на игра. Това й е интересното на ШЛ.
Аре лееекинко по-спокойно с езика все пак. "Червените гоМнари" от Ман Юн са си Ман Юн. Пък и мисля, че това определено не е начинът на изразяване за ТОЗИ форум.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri May 04, 2007 11:03 am

За езика подкрепям, аз затова и се издразних, защото много отиваше на фенбойщина. Иначе по точките:

1) Рома на мен ми се струва доста опитен отбор - все пак в случая са важни последните 10-15 години, за които може да се говори за някаква приемственост, защото Милан, при всичкия си опит, няма много общо с отбора от края на 80-те, да кажем. Така че идеята ми е, че Рома играят в евротурните доста редовно през последните десетина години, така че за мен трудно могат да се смятат за по-опитен отбор. Още повече, че поради забраната на английските отбори да играят в евротурнирите през края на 80-те (и то именно заради Ливерпул), може да се каже, че опитът на Ман Юнайтед и Рома е съизмерим.

2) Ако почнем да си говорим за "какво би станало, ако", доникъде няма да стигнем. Всичко можеше да стане, ако Ювентус не бяха наказани, макар че в тази връзка и Милан се отърваха леко. По този повод, не ти ли се струва нечестно, че големите италиански отбори явно са минавали метър в собственото си първенство, за да им останат повече сили за европейските турнири? Все пак не може да го сравняваш с Англия, където отбор като Болтън, например, може като нищо да бие някой от първата четворка, а следващата седмица да падне от някой изпадащ.

Иначе това дето Челси едва е стигнал до финала - ами преди 3-4 години, когато имаше три италиански отбора на полуфинал, и от тях не всички стигнаха лесно. Не виждам това защо трябва да омаложава успеха им.

3) Идеята ми беше да отговоря на това:
Lord Annorion wrote:края на едни велики излюзии за един жалък отбор
защото след като в английското първенство силите са далеч по-изравнени, е нормално дори и най-големите отбори да са изморени. Това, че не ти пука няма нищо общо в случая, просто не може да твърдиш, че такъв отбор е жалък само защото са загубили с доста от друг силен отбор.

4) Нямах предвид отбори от английското първенство, а именно Манчестър Юнайтед и Ливърпул. Оставам с впечатлението, че не си гледал много техни срещи, иначе едва ли би се изказал така, но почти всеки път когато точно тези два отбора играят помежду си, това е, ще прощавате за клишето, футболен празник. С това не искам да кажа че двубоят между Милан и Ливърпул няма да е интересен - напротив; просто съжалявам, че няма да видя Ман Юн и Ливърпул на такова ниво.
This signature is not yet rated

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Fri May 04, 2007 11:43 am

Добре, извинявам се за грубият език. Просто след Олд Трафорд и 7:1 не мога да не ги мразя.

1) И за съжаление Рома рухнаха след 1:0. Напоследък много обрати се събраха. Първо Реал М след това и Ман Ю.
2) Тук съм съгласен донякъде.
3) След подигравките, които отнесохме след загубата на Олд Трафорд е нормално феновете на Рома да се изкефим на това, че не стигнаха много по-далеч от нас. Все още продължавам да смятам, че Милан и Ливърпул заслужават да са на финала, защото отстраниха отбори, които не играят в ШЛ от вчера.
4) Тук си прав. Не съм имал удоволствието да гледам много техни срещи. Не че не съм искал да ги гледам, но явно не съм имал свободно време по време на дербито. В слючая ме притесняваше, че може да стане като мачът Челси - Ливърпул, който беше безкрайно скучен. И двата отбора не рискуваха и разчитаха при някой пас топката да падне на крака на някой случайно оставен без дразнител футболист. А дори и тези пасове бяха редки.
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri May 04, 2007 12:01 pm

ОК, добре че се разбрахме :) И си напълно прав за Челси-Ливърпул, нямаше да е толкова интересен колкото сегашния, за това няма какво да се правя на интересен. Колкото до подигравките, ами това говори достатъчно и за т.нар. фенове на Ман Юнайтед в крайна сметка, така че не искам да ги коментирам изобщо.

А, и само едно нещо - това че според теб Рома не са отбор, който няма да се притесни ако губи, според мен не е от това, че нямат опит в евротурнирите. Просто явно нещо в мотивацията куца, или треньорът не може да ги надъха достатъчно. Но аз имам по принцип добри спомени от Рома, от времето когато там играеше Батистута - тогава те играеха най-красивия футбол в Италия, но съжаление нещата се променят.

В крайна сметка, нека по-добрия победи в Атина, не крия че ще подкрепям Ливърпул, но ако Милан играят толкова добре, колкото срещу Ман Юн, напълно ще си заслужат титлата.
This signature is not yet rated

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri May 04, 2007 3:41 pm

Само да вметна, че и сега Рома играят най-красивия футбол в Италия, даже по-добър от времето на Батистута (то всъщност освен в първия му сезон (2000 -2001) играхме често доста грозен футбол с него anyway, все пак Капело беше треньор).

Но като опит в ШЛ Рома е много далеч от Манчестър Юн, това е факт. Тази година бяхме за пръв път на четвъртфинал откакто турнирът носи това име, и за пръв път играхме мачове на директно отстраняване. Не е достатъчно оправдание за позора на Олд Трафорд, но трябва да се има предвид.

Според мен Ман Юнайтед бяха твърде изморени от битката на три фронта и това е една от основните причини да отпаднат. От друга страна Милан половин сезон се разхождаха по терена в Италия и ШЛ и сега са далеч по-свежи. Пък и могат да си позволяват в момента да бият немалко от отборите в Серия А с резервите и без особени усилия (примерно срещу Торино миналата седмица) С което не искам да омаловажам успеха им, разбира се, те за пореден път показаха, че имат много играчи, които са специалисти точно по този тип големи мачове и винаги вдигат нивото на играта си в такива моменти - Сеедорф, Кака, Гатузо, и т.н., и знаят как да ннадхитрят тактически английските отбори. Просто не виждам защо заради един слаб мач трябва да се омаловажава постигнатото от Ман Юн през целия сезон.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri May 04, 2007 4:48 pm

Да си кажем направо- FORZA MILAN :)
Дем, това с красивия футбол и Рома нещо не го схващам, ама щом си казал... :roll:
А Юнайтед са малко смешни на моменти :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu May 24, 2007 4:15 am

Мор, нещо пак няма ли да кажеш за твоя любимец Индзаги? :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu May 24, 2007 8:28 am

Хахаха, вярно, че Мор говореше някакви глупости навремето.. :)
Ма Милан изроди а ? :lol:
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 24, 2007 9:05 am

Е кви глупости, гол с РАМО ебаси :roll: :roll: :roll:

жалък е колкото си иска :)

Милан смучат.
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 24, 2007 10:15 am

Moridin wrote:Е кви глупости, гол с РАМО ебаси :roll: :roll: :roll:

жалък е колкото си иска :)

Милан смучат.
Вторият му гол беше силен, остави първия.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 24, 2007 11:22 am

Доколкот разбрах Кака му го е направил. Така или иначе, един гол не прави Индзаги по-малко некадърен, а той уви си е 100% такъв.
This is it. Ground zero.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu May 24, 2007 12:18 pm

Muad_Dib wrote:
Moridin wrote:Е кви глупости, гол с РАМО ебаси :roll: :roll: :roll:

жалък е колкото си иска :)

Милан смучат.
Вторият му гол беше силен, остави първия.
Какво му беше силното, топката мина на нечовешката клизма, ш го иба. А че е негоден си е негоден сега няма какво да говорим. Милан нямат кьорав нападател (айде Джилардиньо и Индзаги заедно могат да минат за един куц), но ебаси нечовешката халфова линия. Гатузо - Пирло - Сийдорф - Кака - и четиримата са зверски различни, но са толкова добри... Евала на Стиви Джи, че пак се опитваше да ги бори (25 мин които гледах).

А мен ме побърка коментатора направо. Такъв патос просто няма - за 5 мин ме облъчи и издразни повече отколкото 3те часа "Карибски пирати"...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu May 24, 2007 12:22 pm

Точно халфовата линия беше тотално надиграна в този мач, почти не можеха да изнесат топката. Но Ливърпул просто нямат нападатели, всичките им взети заедно са по-слаби от половин Инзаги, и за пореден път нямаха никаква идея как да вкарат, въпреки че доминираха в мача.

Инзаги е страхотен нападател. Особено важно е, че почти винаги вкарва в най-важните мачове по някакъв начин. Може да е с рамо, може да е с добутване от един метър на празна врата, но вкарва, а това все пак е най-важното.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu May 24, 2007 12:28 pm

:)
Прав си - в сравнение с нападението на Ливърпул, всяко едно друго си е атомно. :) Всички са подбирани със специален конкурс.

А, че са били надиграни халфовете - възможно е, гледах само последните 20-25 мин от мача... :(
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests