Games

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 19, 2004 10:41 pm

Е, Готик и Дивайн Дивинити никой не ги е обявявал за провали, ма се пак в сравнение с 'истинските' рпг-та... :ррр
ама никой не говори, без да знае, нали.. ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Jan 19, 2004 11:16 pm

Мен Готик много ме радваше, но битките въобще не можах да ги усвоя, и след като един вълк ме уби за 40-ти път ми писна. Там трябва да имаш баси реакциите и сръчност на ръката, за да правиш ударите и блоковете. дай си ми на мен походови битки-чиста работа.
Морроуинд беше яка, но твърде много ходене и ролевата система беше малко глупава, отначало се качваха нива адски трудно, от едно врем суперлесно и газиш наред без да се стараеш псобено...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Jan 19, 2004 11:43 pm

Ето отзиви за играта в някои най-големите нет-гейм издания по света (която ти като по-голям експерт от тях наричаш провал :-D)

RPGDot 2003 Awards: Best RPG - ---Gothic 2---


Image

The winner:
GamersHell:
Image
Score - 9.2 / 10

"In my opinion this game is a must have for RPG fans but if you’ve played and liked Gothic 1 then you’ll have no option but to run for the store and buy it as soon as possible..."


Travel.ag.ru :

Score - 9/10

"Если TESIII и Might&Magic IX являются яркими примерами того какой не должна быть фентезийная вселенная, то сериал Gothic был и остается настоящим и единственным эталоном.
Большое спасибо за игру, уважаемая Piranha Bytes..."

Цялото ревю може да се намери тук с много screens:
http://www.travel.ag.ru/tours/gothic2/index.shtml


Computergames:
Score - 94%
What made Gothic 1 stand out of all the other games was that each NPC had its own behavior very close to reality and which could change during the course of your actions. That's what they really improved in the second part of the series. The ones who will play Gothic 2 for the first time will really be stunned to see that most NPCs are not standing still but they are working, washing laundry, cleaning, cooking, praying, training, selling different products and even act like religious missionaries. I've met characters who gambled, played the guitar or informed the citizens about the latest official news but I've also seen a NPC urinate along a wall directly in broad daylight without minding the guards.

http://www.computergames.ro/articole.ph ... review=250


GameSpot: Gothic 2 - Great 8.1/10
"..Gothic II is otherwise a large and surprisingly open-ended game that offers a great many interesting quests that can be solved in multiple ways, as well as a few key improvements to the original game.


нека видим по-нататък...

Morrowind
GameSpy - Best RPG 2002
RPGDot - Best RPG 2002; Best Music; Best Atmosphere; Best Graphics
В резултат, на което е преиздадена 2 пъти като "Game of the Year Edition"...


GameSpot: Divine Divinity - Great 8.6/10
---RPG of 2002 Nomination---
"There's much more to Divine Divinity than its impressive graphics and music and its combination of hack-and-slash action and pure role-playing, and that says a lot for the game."
- Greg Kasavin (очевидно журналистът на най-голямото към днешна дата нет-гейм издание в US не е запознат колкото теб :))


по отношение на дефиницията за RPG - Role Playing Game или казано с други думи "игра, в която играеш роля" - било с повече или по-малко екшън-елементи, тя не става от това по-малко RPG... може би все пак ще бъдеш така добър да обясниш, въз основа на какво ги определи като не-RPG-игри?
хайде, моля те, преди да плюеш една или друга игра, първо да я изиграеш и тогава да изказваш мнение... аз поне, като не съм играла една или друга игра, не смея да я критикувам наизуст...
колкото до Planescape:Torment, признавам, че само съм хвърляла по едно око - разглезена съм вече по отношение на графиката, а и нямам афинитет към звуци на влачещи се черва, макар играта да е с убийствено стори, а иначе - Боби пише в момента ретро-статия за нея...


Drizzt Do`Urden, конфигурацията ти е добра, но паметта ти е много малко...
Last edited by Tais on Tue Jan 20, 2004 12:30 am, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 19, 2004 11:47 pm

Чш, Алоу! Били Гейтс преди нема 20 години каза, че не знае за какво ше му трябват на човек повече от 640К памет! Ей ама глезльовци такива... Добра била конфигурацията. Някои хора още на пишеща машина карат...

Уважение се дължи САМО и ЕДИНСТВЕНО на игрите с ниски системни изисквания :Р
This is it. Ground zero.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Jan 20, 2004 12:17 am

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 3:05 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jan 20, 2004 9:35 am

@->Planescape Torment - ami igrata ne e losha, ama ne e i hubava, v interes na istinata. istoriqta q biva, ama e polovinchata nqkak si, gameplay-sux ot vsqkude (realno poglednato ima 1 klas razumen klas - warrior, no puk ako chovek ima jelanie da minava pove4e questove trqbva da mu digen Intelligence & Wisdom do nerazumno visoki niva kato za boec), sistemada sus magiite e susipana ot meko kazano brutalno tupiq intefejs, prehvalenite chracter interactions sa prekaleno prehvaleni, osobeno v sravnenie s tezi ot BG2 ili Arcanum.
@->Morrowind - igrata e gotina, i sus pravo si nosi nagradite i visokite ocenki. Ne uspqh da q izigraq do kraj, no sistemata mi se vidq dosta dobra, haresa mi ogromniq svqt, hilqdite questove, etc, a igrah edva samo originala, ne mi se misli za sus oshte 2 exp otgore.
@->NWN - abe priznavam si ne sum q igral mnogo, poradi tova che grafikata mi se vidq otkroveno grozna (igrata izleze sled Dungeon Siege i Morrowind), po oprosteniq gameplay, lipsata na seriozna istoriq, da ne govorim che ostanah razocharovan ot lipsata na party, koeto beshe i edna ot glavnite prichini da haresam Icewind Dale 2, vupreki mnogo brojnite minusi. Ako si namerq svqstno home PC moje da se vurna da si q po pregovorq, toku vij sum q haresal, ve4e ima 2 expansiona
@->SW - KotOR - ne sum q igral oshte, sigurno nqma i da go napravq, igrata mi se vijda kato NWN cloning sus oshte po oprosten gameplay i opredeleno action - consolen prifkus
@->Gothic 1/2 - ne sum igral, nqma da komentiram.
Poneje kakto trqbva ve4e da sthe shvanali, i az predpochitam RPG (predimno), ako ima hora padashti si po tozi janr, a ne igrali Arcanum, da go napravqt, igrata me razmaza ot vsqkude kogato q igrah.
Inache tozi janr mi se vijda leko obrechen v blizkite nqkolko godini - ne che nqma da izlizat takiva zaglaviq, no prosto shte sa opredeleno s konzolen prifkus. Sled zakrivaneto na BIS, orientiraneto na BioWate kum konzolniq pazar, maj ostavat edva 1-2 po stojnostni zaglaviq, az lichno sum si haresal Riftrunner (ve4e Beyond Divinity), Divinity 2, The Fall - Last days of Gaya, i maj tva sa.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 20, 2004 10:20 am

Не ми вади определения за РПГ, Таис. Слабо ме бърка какво значи съкращението, след като знам какво е доброто в жанра (което, как беше, не си играла, оказа се). Това, че някакви hack-n-slash-чета те кефят теб, нито те прави по-разбираща, нито тях ги прави по-добри РПГ-та. Я ми поразкажи нещо за ролевата система на Готик, вместо да вадиш ревюта, а? Сравни ми я с тази на D&D трета ревизия или даже AD&D и ми изтъкни няколко неща, с които е по-добра.
Мор, за провали от хардкор-рпг-гледна точка, не игрални такива. Знам, че иначе са хитове, просто не са добри рпг-та, това специално си беше казано.

Мда, и както вече стана дума, качеството на рпг-то няма нищо общо с графиката и да не изиграеш най-великите ролеви игри, правени някога, щото си била "разглезена" на тема графика, значи, че просто ролевата част на играта е последното, което те вълнува. Един съвет, пък дано не ми се обидиш много - играй екшъни, те са доста по-красиви от Готик ;)

Aрмагедоне! Пепел ти на устата, ве! Как мое така да приказваш за Тормента? Аз си я изкарах с магьосник няколко пъти и играта е перфектно пригодена за тоя клас. Естествено, че има компромиси в системата заради вселената и сюжета, ама... срам, ей, срам...

Бе за рпг най-високото ниво си остава "Baldur's Gate 2" просто и това е. Тук никой не може да спори. По-огромен и богат, а същевременно динамичен и концентриран свят, просто не е правен от нея насам.
Last edited by Roland on Tue Jan 20, 2004 10:25 am, edited 2 times in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jan 20, 2004 10:22 am

Хех :)

Planescape: Torment - минал съм я абсолютно безпроблемно (не си спомням да съм умирал повече от два-три пъти и то в началото) с магьосник (понеже винаги си играя с магьосник). Интерфейсът изобщо не е смотан, доста по-удобни са ми кръговите менюта от бутончетата долу, този подход беше използван и в други игри след това доста успешно. Геймплеят е изключително зарибяващ, има много правилен баланс между битки и диалози, светът е богат и интересен и не е стандартното бозаво Forgotten Realms. Историята е (bet you didnt see that coming!) - най-яката история изобщо в игра, on par само с LOK. Брутални анимации на магиите а и изобщо, освен това. Играта изобщо не беше грозна за времето си, даже напротив.
Morrowind - след първите два часа ми се видя особено скучна и бозава, особено след като се забих в некви горички, из които се въртях и трепах гадове един ден. Сори, толкоз интерактивност да си я **** *****. И аз не съм много по тежката линейност, обаче тва е прекалено, не съм умрял чак толкова да се изживявам като зелен гущер скитащ безцелно из света, белким прихване някой куест. Последно, тая игра НЕ Е, повтарям НЕ Е, както и Dungeon Siege, красива. Това е гадно грозно ръбато 3д. Сто пъти предпочитам изометрията на БГ и Тормент.
NWN - за мен изобщо не беше толкоз зле, колкото хората разправяха, но липсата на парти, тежката екшън ориентираност, шаблонността на куестовете (бати, тия петте в първия чаптър бяха мот-а-мот еднакви) и най-вече безумното постоянно тарашене на съндъци я провалят отсякъде :р Не я доиграх и нея.
Gothic II - доколкото си спомням от беглия си досег, интерфейсът беше просто изключително малоумен и неудобен, битките верно бяха твърде трудни в началото, а сторито, както го описваха по списанията е такава тривия, че няма нагде. Ма сигурно има нещо в нея, де, шом толкоз я хвалят. Само че ако всичко е само до оживеността на NPC-тата и възможността да обикаляш безцелно - мерси! Аз именно заради това Might&Magic вече не го пипам с триметров път, шото моеш си обикаляш безцелно. То и Morrowind, де. Изобщо тоя тип игри са ми значително по-зле от хардкор РПГ-тата.


P.S. Silver - Ей тва е играта! :Р
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 20, 2004 10:30 am

Така, де, Мор каза квото трябваше. А Силвър верно владее, култово рпг за подрастващи :) Мийнуайл, на NWN точно изброеното му беше проблемът, както и фактът, че третата ревизия хич не можа да ме трогне, на първо място с това, че всеки може да си развива умения на крадец и че магьосникът ти може да е брониран катил с двуръка брадва. За чий тогава е магьосник, пита се? А беше и грозна, де, ся, няма кво да се лъжем. За Тормента сме на едно мнение всецяло - няма по-добър сюжет в игра (включително и ЛоК-ския за мен), системата е най-доброто от AD&D, менютата бяха интуитивни, озвучаването беше перфектно и като за тогавашните стандарти нарисуваните форнове, а за анимациите да не говорим, бяха зверски красиви и мен лично още си ме кефят, дори след масата красоти, дето играх напоселдък.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Tue Jan 20, 2004 11:02 am

Zdraveite i ot men!
Kade zabraviate staria IceWind,vupreki ne6tasnata grafika,igri4kata razbiva6e mnogo.
I az sum s vas za Gothic-a,taka i ne mojax da mu svikna na upravlenieto.
NWN-emi,za men e super dobra igri4ka,goliam fun be6e kato si napravix Ogriii-rouge :lol:

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Jan 20, 2004 12:34 pm

единственото, което видях в поста ти, Роланде, е че много те бива да изказваш авторитетно мнение и да плюеш по игри, които не си играл...

А нам все равно, а нам все равно,
Пусть боимся мы волка и сову.
Дело есть у нас - в самый жуткий час
Мы волшебную косим трын-траву.

:lol:
Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 3:07 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 20, 2004 12:38 pm

Прощавай, пропуснах отговорите ти по зададените въпроси, недовидял ще да съм. За Готик мога да кажа само, че не ме привличат hack-n-slash РПГ-тата и нищо не може да ме накара да ги заобичам. Тъй като ти комай други не си играла, не виждам за какво изобщо приказваш. Но е забавно тва да прескачаш въпроси и да виждаш само нещата, за които можеш да се заядеш...

Скай, добре дошъл ;)
Мен IWD не ме трогна прекомерно, втората даже не я доиграх. Не че е лоша точно, просто... хем е екшън-ориентирана, хем D&D не е ултимативната екшън-система и малко комбото не излиза. Но си е яка, де.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Jan 20, 2004 1:54 pm

А нам все равно, а нам все равно,
Пусть боимся мы волка и сову.
Дело есть у нас - в самый жуткий час
Мы волшебную косим трын-траву.

:lol:
Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 3:08 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Tue Jan 20, 2004 2:22 pm

Здравейте и от мен ... :)
Абе Роланде, може ли такива работи щом не си успял да изиграеш и разбереш една игра значи тя е пълен провал. Айде да не така. Аз например съм започвал 3-4 пъти великия Baldurs gate 2, но общото време за игра едва ли ми е и 20 мин. Просто играта хич не ме кефи, не ме кефи "страхотната" AD&D незнам си коя ревизия, не кефи и като геймплей, но никога не съм казвал че играта е лоша и е пълен провал ... :) Просто не е мой тип игра ... :)
За сметка на това Gothic, въпреки че кофти(странното(R)) управление ме отблъсна в началото, но след 1 час сериозна игра му свикваш с поведението на враговете и това не е проблем вече, пък и с времето добиваш по яки оръжия и брони. Просто се потапяш в атмосферата и историята на играта. По отношение на историята - тя няма да спечели нобелова награда за литература, но на игра не и е нужна някава по сериозна. РПГ системата е опростена до съвършенство и осбенно битките в голяма част не зависят чак толкова от характеристиките на оръжията, а от находчивостта и изобретателността на играча. Например с един пиклив лък съм успявал да убия цяла тълпа орки примамвайки ги на места където им е невъзможно да ме стигнат. Точно това ме кефи за разлика от АД&Д където битките си протичат полуавтоматично и участието на играча е по скоро опционално ... :) Геймплея не е само управление и математически формули. Поради тези и още много причини за мен и още хиляди хора по света Готик е наи доброто РПГ евър ... :)
Айде малко по умерено с изказванията, и наистина от време на време пробвай нещата преди да даваш мнение

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Tue Jan 20, 2004 2:35 pm

А аз дотук разбрах единствено, че всеки има собствено мнение за всяка игра. Което е естествено... Не виждам какво пречи да не си изиграл нещо, но все пак да имаш мнение за него. Нито е необходимо да се засягаме на лична основа от това, че някой не харесва това, което ни е любимо, да?

Та мисълта ми е - охладете страстите и не се заяждайте за глупости!
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests