Frank Miller's 300

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Mar 27, 2007 12:37 am

Еми изгледах го са ма няма да пускам тука мнение.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Mar 27, 2007 12:38 am

Алекс, за кое да ми е повлиял Рол? За мнението? Нъц. Сори. Просто филмът не ми подейства, това е.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Mar 27, 2007 12:45 am

За това, че не сте успели поне отделни части и апекти на филма да вземете насериозно - както съумях аз. (И Ксел ли беше с вас?) Това, че Леонид плямпа абсурдни клишета, не променя факта, че Бътлър го изиграва безупречно, например.

Както и да е. Поне първичният сексуален отклик винаги е налице. Дали ше е Стелиос или Ксеркс... :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Tue Mar 27, 2007 12:58 am

Идеята на гласа зад кадър е да посили конкретни присъстващи/отсъстващи елементи от филма, които иначе можем да изпуснем. Сега конкретно това че на сбогуване не и казал нищо и т.н. ми не съм сигурен че щеше да ми направи впечатление ако не беше казано защо е така. Може просто да е сухар човека и да крие чувствата си :D Гласът зад кадър е разказвачът, важен е според мен за филми претендиращи за митологичност смесена с история. Прави ги по-реални. Един вид очевидец на събитията ни ги е предал. И с разказа ни прави част от действието, защото го разказва точно на мен/теб и ТИ си специалният. Според мен поне де...
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Mar 27, 2007 1:11 am

хм, подписа ти е казал сбогом нещо
Spoiler: show
Еми наратора по принцип не е лоша идея, ма е малко досаден на моменти верно. не че го слушам особено докат чаках мелето. Мноо говорене мноо демокраси шитове изляха просто. половината пънч лайнове си беха... лайнове.
ше драсна после по-обстойно
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Couatl
Sorcerer
Posts: 492
Joined: Wed Feb 02, 2005 8:24 pm
Location: In the temple of the purple feathers

Post by Couatl » Tue Mar 27, 2007 1:38 am

Всъщност идеята на разказвача не беше ли да подсили идеята за комиксност?
...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Mar 27, 2007 4:04 am

Всъщност разказвача си е разказвача от комикса. Всичкото това - как Леонид не казва чао на жена си, или как само той запазва спартанската си сдържаност като гледа потъващите персийски кораби го има дума по дума в комикса.
Що се отнася до дразнещите речи - Леонид така и не държа такава. Кратките нахъсващи фрази по време на бой НЕ са реч и честно казано, поне мен си ме изкефиха до ненормалност.
Реч беше онова, което Фарамир дръпна накрая и да, издразни ме и мен. Също и оная простотия на мацката пред старейшините.

А житните поля...Вие кво си мислите, че е имало около полисите някога? Разрушени небостъргачи? Нали е трябвало да ядат нещо. Обикновено нещото е било в непосредствена близост до града, щото не са имали комбайни и камиони да прекарват кльопачката. МНОО ЯСНО, че ще има житени ниви ебаси!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 27, 2007 8:30 am

Голямо ЛОЛ на сичките дискусии за житните ниви дотук, изпълниха ме :mrgreen:

Емич, както и Амелия и Найт вече казаха (жалко, почти до края на топика имах илюзията, че аз ше съм :mrgreen: ), разказвачът е там, за да навява носталгия по кутийките с думички от комиксите. Милъровите май принципно са от първо лице, та...

Иначе хубаво мнение, хареса ми, жалко, че не си се изкефил, но добре си го написал (макар да не съм съгласен с доста неща) и не е безцелен хейт, какъфто със свито сърце очаквам от обсъжданото по-горе Рольово ревю. То с тоя смайли-фест кво друго...

Бтв Ксеркс беше най-ужасният гей на света, и мазен, и бръснат, и висок, и който го харесва, трябва просто да застане пред огледалото и сериозно да си поговори със себе си за живота и истинските ценности. Това е филм за МЪЖКАТА ШИБАНА ВСЕМОГЪЩА СИЛА, а не за ульо кат Ксеркс.

(п.п. последното изречение да се приема извън историческия си контекст)
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Mar 27, 2007 9:12 am

Moridin wrote: Бтв Ксеркс беше най-ужасният гей на света, и мазен, и бръснат, и висок, и който го харесва, трябва просто да застане пред огледалото и сериозно да си поговори със себе си за живота и истинските ценности. Това е филм за МЪЖКАТА ШИБАНА ВСЕМОГЪЩА СИЛА, а не за ульо кат Ксеркс.

(п.п. последното изречение да се приема извън историческия си контекст)
Е не!!! ImageImageImageImageImageImage
Вече много го обичам тоя филм, дори без да съм го гледала! Страхотно си прекарвам с него!!! Искам ощеееее!!!!!Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 27, 2007 9:46 am

Като не си съгласен с Емо, обори го. И стига с тия подмятания по мой адрес, почвам да се нервя :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 27, 2007 9:48 am

Е кво значи обори го, въпрос на вкус са повечето неща :) Аз каквото съм имал да кажа за филма, съм си го казал още в първия пост след гледането.
This is it. Ground zero.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Mar 27, 2007 10:08 am

Досега само четях и се хилех, ама реших все пак да се обадя, че и ние у дома гледахме филма, на компа, мислим и на кино да отидем, щото нещо не можахме да я усетим мащабността / ся има си сцени, които направо все едно не си ги видял, ако не са на голям екран :roll: / Иначе общо взето ми хареса, мъжете най-вече :P Бътлър мнооо го тача от край време, царицата също, да не говорим за останалите полуголи мъже как ме изкефиха :wink: Ксеркс беше мега гнусен, ноо като погледнах как изглежда в действителност и просто се влюбих :oops: Забавното беше, че точно на следващия ден даваха по VH1 за making-а и там всички си бяха нормални и бяха мнооого готини. Абе, яко филмче, ама чак пък да се покъртя до дъното да душата си не успях / всъщност от известно време не ми се е случвало и проблемата е или във филмите, или в това, че гледам много аниме :oops: /.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 27, 2007 10:14 am

Човек е важно да се кърти до дъното на тялото си :mrgreen: Душата ше се опраи, не я мисли :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Mar 27, 2007 10:23 am

Ми при филмите, освен при един определен жанр забранен за непълнолетни всъщност не е това идеята... :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Mar 27, 2007 10:34 am

Mor VS Morwi, ROUND TWO!! 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 0 guests