Пратчет!

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 21, 2007 12:16 am

Мдаа Лу е насекъде :)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Wed Feb 21, 2007 9:25 am

Едно въпросче... Всички книги от Светът на диска ли са издадени в БГ?
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Feb 21, 2007 9:46 am

Еми последните не са. Очакваме съвсем скоро Пощоряването и надявям се тая година да видим и Thud.

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Wed Feb 21, 2007 8:29 pm

***
Last edited by Hijo de la Luna on Thu Mar 22, 2007 9:45 pm, edited 1 time in total.
Gone for good

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Wed Feb 21, 2007 8:56 pm

DELgado wrote:Еми последните не са. Очакваме съвсем скоро Пощоряването и надявям се тая година да видим и Thud.
Благодаря! :)
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

SilverLill
Commoner
Posts: 38
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:39 pm

Post by SilverLill » Sun Feb 25, 2007 10:31 pm

Moridin wrote:твърдо Смърт, бъзиците са много повече. Вещиците са на некви по-сериозни теми и на мен лично не са ми много интересни, изключая "Вещици в чужбина". Освен това Баба смуче здраво.
Ахам, мерси :) Аз, че и двете поредички ще ги прочета е ясно, ама сега на първо време ще пробвам останалите за Смърт.

User avatar
Кикаха
E'lir
Posts: 196
Joined: Sat Jul 16, 2005 10:23 am

Post by Кикаха » Mon Feb 26, 2007 8:10 am

SilverLill wrote:
Moridin wrote:твърдо Смърт, бъзиците са много повече. Вещиците са на некви по-сериозни теми и на мен лично не са ми много интересни, изключая "Вещици в чужбина". Освен това Баба смуче здраво.
Ахам, мерси :) Аз, че и двете поредички ще ги прочета е ясно, ама сега на първо време ще пробвам останалите за Смърт.
Захапи за врата изобщо не си прави труда да я взимаш.Голяма скука...

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Feb 26, 2007 12:00 pm

изобщо пък не е скучна-мен ме кефи,персонажите са юберкуул аз южуъл :wink:
Image

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Feb 26, 2007 12:44 pm

Стражите са ми най-любими. След това е поредицата за Смърт (особено Жътварят). Всъщност слаба книга от поредицата за диска няма според мен.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Feb 26, 2007 3:22 pm

Абе Захапи за врата може и да не е Маскарад или Вещици в чужбина, но определено не мога да кажа че е лоша. Даже си кефи!

За сметка на което Thud! определено смуче, и то яко.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Feb 26, 2007 3:29 pm

DELgado wrote:Стражите са ми най-любими. След това е поредицата за Смърт (особено Жътварят). Всъщност слаба книга от поредицата за диска няма според мен.
Не съм съгласен, братко, има и то не една и две, цялата серия със Сюзън например на мен въобще не ми допада като герой/история, да не казвам голяма дума, но всичко, което в ИЗВЪН Анкх-Морпорк е доста по-скучно и незабавно от нещата, които се развиват там...

Армагедон, защо така си решил за ТУП! ?:)

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Feb 26, 2007 5:32 pm

armageddon wrote: За сметка на което Thud! определено смуче, и то яко.
Е тва не го вярвам. Или по-скоро не искам до повярвам.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 26, 2007 6:47 pm

Бе за мене Слонът беше лебедовата песен на Стражите, ма да видим...

поне Гоинг Постал била яка казват, аз още не съм я почнал :oops:
This is it. Ground zero.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Feb 26, 2007 9:27 pm

Що бе, Слонът си е як. Лично на мен повечето извън Анкх-Морпорк са си много яки. Виж, Туп!-а (вие я прочете, пък тогава ми говорете за това колко е западнала серията) прави дори Нощна стража да изглежда свястна книга (наскоро си прибрах томчето, препрочетох си го и след въпросния Thud! го оцених подобаващо)

Going Postal наистина си е яка, препоръчвам я с три ръце и с нетърпение чакам следващата книга, Making Money фийчъринг същия главен герой.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Feb 26, 2007 11:07 pm

Еми не знам...Може би някои от нас са прекалено дай-хард фенове за да приемат "новия" Тери. За мен точката на пречупване беше Чудовищна Команда (на бг четох), която си беше откровената тъпня от А до Я и ако не беше стилът и сарказма нямаше дори да я довърша...да не отварям дума за края й....Но Туп!-а ме изкефи на максимум, може би главно заради носталгията по Ваймс, не мога без Ваймс.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests