Книги в оригинал

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Книги в оригинал

Post by Corwin » Sat Feb 10, 2007 2:29 am

Мара.
Искам да попитам откъде се снабдявате с книги в оригинал? Познати са ми споменали че няма възможност да се пазарува от Амазон, щот не шипвали в родину, а нашият пазар е хм, доста оскъден. Пък вие изглеждате доста снабдени.

П.С. Някой случайно да продава Робин Хоб, "Придворният убиец" 3 - тата част? Ако не продава поне да може да я даде за два-три дни да я прочета, че се зарибих много... Черпавам бира с пиле с картофи, чеснова пърленка, бира и бира.
Гейовете явно са видяли че първа и втора част не са се продавали много и са решили да издадата третата в доста по малък тираж. Резултат - първата и втората се намират под път и над път докато третата я няма никъде. А за нанадолници като мен, които четата книгите 3 години след излизането им остава само да си блъскат главата в стената...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Sat Feb 10, 2007 5:40 am

Всички амазони пращат книги в България, само че не можеш да се възползваш от услугата за безплатно изпращане, затова плащаш към $5 на книга плюс $5 за самата доставка.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 10, 2007 10:21 am

Или малко повече от Английския, но пък там не чакаш повече от седмица.
And you can't dance with a devil on your back...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sat Feb 10, 2007 10:49 am

Искам да отбележа, че в момента няма абсолютно никаква причина да се поръчват книги от английския Амазон. Причината е във валутните курсове. Наскоро поръчах няколко книги, и като си направих сметката колко ще ми излезе общо, включително и доставката, разликата беше около 27% по-евтино в полза на американския Амазон, което в моя случай спестяваше 60 лв. Освен това, получих книгите за не повече от 3 седмици, на практика за същото време, както и от британския. Така че докато курсът е 1,50 лв. за долар, изобщо не се чудете.

Колкото до бързата доставка от английския Амазон, може би аз нещо нямам късмет, но последните ми две-три поръчки отнеха повече от две седмици, като най-последната се наложи да ми я пратят за втори път, тъй като оригиналната пратка се беше загубила някъде. Единствения смисъл е, ако човек си поръчва ДВД-та и не иска да си разбива регионалната защита на своя ДВД плейър. Ако си гледа ДВД-тата само на компютъра, обаче, или има плейър без регионално кодиране, също е далеч по-изгодно да се пазарува от Америка.
This signature is not yet rated

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 10, 2007 11:02 am

Извинявай, но двд-тата са и различни издания, за много хора това има огромно значение (за мен например). Същото е и с книгите, макар че там импактът е по-малък. Но като изключим декемврийско-януарския период, в който наистина беше омазвация с британския Амазон, като цяло те наистина пращат точно за седмица. А от седмица до месец и половина, колкото нерядко отнема пристигането от американския, има все пак сериозна разлика. Факт е, че и оттам са ми идвали за седмица, но това е все пак изключение. Сега, като се поръчват много книги накуп, естествено е самоубийство да ги поръчваш от Англия, но за една-две аз предпочитам да платя малко повече и да си ги получа докато все още съм зарибен, а не когато съм забравил отдавна за тях.

Пък и на мен са ми важни и изданията...
And you can't dance with a devil on your back...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sat Feb 10, 2007 11:09 am

Разбира се, ако много държиш на изданията, поръчването от Англия е оправдано. Но ако това не е проблем, мисля че около 25% по-ниска цена е много сериозен фактор. Колкото до времето за доставка, единствено загубената пратка беше през декември-януари, другите бяха доста време преди това. Не знам защо напоследък става така, имам спомени че преди години съм получавал пратките си до 10 дни точно от британския Амазон, но поне през 2006г. нито една пратка от там не е идвала за по-малко от две седмици, което честно казано размива разликите. Но аз и не държа толкова на изданията, така че за мен всички фактори в момента говорят в полза на американския Амазон.

Нека всеки си прецени, просто сметнах, че е добре да се знаят плюсовете и минусите на двете места. И да, съгласен съм, че специално за книгите май британските издания по принцип са по-добри, и като художествено оформление, и като подборка (ако става въпрос за сборници, да кажем). Но като имам предвид колко харча по принцип за такива неща, 25% по-ниска цена са много силен фактор, уви.
This signature is not yet rated

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 10, 2007 11:11 am

Дам, така си е :) Но проблемът с доставките подозирам, че е в твоята поща, защото ние през 2006-та се РАЗЧЕКНАХМЕ от поръчки и всички без една дойдоха навреме :) А тая една се загуби също като твоята и също като нея уж я пратиха, но ПАК се загуби, та накрая върнаха парите и я поръчахме наново. Дойде за 6 дни. Бтв, рекордът ми е с едно двд, което поръчахме в петък и дойде в понеделник сутринта :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sat Feb 10, 2007 1:16 pm

30x for the info
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sun Feb 11, 2007 7:01 pm

Ако си в Сф - знаеш ли книжарница "Нисим" до Попа? Мини оттам и попитай колко ще ти искат на книга. Понеже поръчват за няколко души наведнъж, може да ти излезе по-евтино (плюс нямаш нужда от собствена кредитна карта).
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Mon Feb 12, 2007 12:15 am

(Да пиша тук, да не дублираме инфо.)

Ето я книжарница Нисим.

(Даже и през Гугъл може да я намерите. *усмихнато помахване с пръст*)
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Книги на английски?

Post by Lord Annorion » Fri Feb 16, 2007 8:21 pm

Извинявам се ако вече има такава тема някъде. Тъй като знам, че доста хора тук четат книги в оригинал искам да попитам откъде си ги купувате. Аз пробвах в английският и американският Амазон, тъй като вече сме част от ЕС и би трябвало да започнат доставки в България, но упорито ми се отказва да премина към начина на заплащане и потвърждаване на поръчката. Мерси предварително! :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Feb 16, 2007 8:22 pm

Преместих новата тема в съвсем скорошната идентична такава.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 16, 2007 8:22 pm

Да и ми затри поста :twisted:

имах наум, че амазоните си бачкат с кредитни карти и винаги са си бачкали. ти как се опитваш да плащаш?
This is it. Ground zero.

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Fri Feb 16, 2007 8:32 pm

Аз до тази опция така и не стигам. Иначе ако може да се плаща на куриер или с пощенски запис е добре дошло, тъй като нямам кредитна карта още. Интересувам се да си закупя трилогията Conclave of Shadows. Живея в Асеновград, близо до Пловдив. Вкарвам си всички лични данни, които се изискват, но когато продължа в селдващата стъпка ми изкарва червен текс под всеки артикул, в който е общи линии пише, че доставката не може да бъде извършена на посоченото място.
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 16, 2007 8:41 pm

Мисля, че не може с куриер. С куриер може само в същата държава (Англия или Америка). Трябва ти карта. И не би трябвало да те реже, преди да те пита с какво ще плащаш. Дай по-подробно какво правиш, след като почнеш чек-аут на книгата :)
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest