"Завръщането на Краля"

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Jan 17, 2004 11:37 pm

Хихик, представих си Демандред като жена :) (no offence, надявам се)
За информация той е той.

От тези девет часа имаше много излишни неща, вместо които можехме да видим нещо много по-стойностно. Екшънът в голямата си част можеше и да се изреже.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Jan 18, 2004 12:08 am

Ех, все сте недоволни. На мен пък филма ми хареса. Пък! Току-що се върнахме с Марфа от киното и трябва да добавя, че единственото, което ме отврати бяха разни неприятни субекти, които плюскаха /не се смейте, наистина плюскаха шумно, за ядене и дума не можеше да става/ по възможно най-просташкия начин. А да, освен това и задниците ни се схванаха ама това си беше бял кахър:)
Не може да се отрече, че голяма част от сцените бяха в типичния стил - най-важните неща винаги се решаваха в последната възможна секунда, но не беше чак толкова дразнещо. Мен особено ми хареса как онзи дребен изрод отхапа пръста на Малкия Но За Сметка На Това Велик Мъченик Фродо:р Друг е въпросът, че трябваше направо да го метне в лавата, та поне ни отърват от сълзливите му сини очи и вечната страдалческа физиономия в стил "не мога повече, но ще го направя, защото всички разчитат на мен".
Сцените с битките си ми харесаха също. Не са се оляли тотално, в смисъл не е като да гледаш как се колят един друг през по-голямото време. Имаше няколко антракта, в които да се подготвят за следващото сражение:))) Особено сценката с елфът, който скочи на слончето, изби всички там без те даже да успеят да вдигнат очи към него, повали и слона и скокна обратно на земята без прашинка да падне на косата му... Ех, талант се иска за това:ррр
Най-много ми хареса обаче начинът, по който е пресъздадена обстановката - аз лично в един момент почти можех да си представя, че съм там. За музиката няма какво да коментирам - просто беше страхотна.
И да, за голямо мое облекчение, в края на филма Арагорн показа резултатите от някакви явно отчаяни опити да се покаже със сресана коса. Ама то нямаше как де - иначе короната просто нямаше да влезе на главата му:р Тоз човек даже Head and shoulders не може да го оправи /бел. отвратена Марфа/:р
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Jan 18, 2004 12:29 am

От тези девет часа имаше много излишни неща, вместо които можехме да видим нещо много по-стойностно. Екшънът в голямата си част можеше и да се изреже.
Все пак говорим за холивудски блокбъстър, аз лично съм учуден, че продуцентите не са вкарали още повече екшън сцени. :)
И все пак какво толкова жизненоважно и стойностно е пропуснато(и не приемам Том Бомбадил за отговор :))?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

Post by neven_che » Sun Jan 18, 2004 9:24 am

Ghibli, не знаех. Дано Демандред не се обиди на мен за предположението :)

А за екшъна - ако го бяха отрязали, как щяхме да разберем, че това е the greatest battle в Средната земя? Честно казано, не знам какво бихте отрязали, обаче аз не бих отрязала нищо. Искам още, за да изглежда всичко завършено. Нали все пак си говорим за филм, който в uncut версията си трае 6 часа ...
мрън?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Jan 18, 2004 12:14 pm

Според мен битките бяха прекалено малко, освен това нямаше хвърчащи крайници и т.н (много чист екшън ей). Ако махнем екшъна какво остава?
Сантиментални сцени за които тррбжа да си на 12 за да ти въздействат и малумни речи.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Jan 18, 2004 1:32 pm

Филмецът хич не е лош, да кажа и аз. Значи, я аз да подпочна с епопеята - влизаме си двете с Колибри в Огромната Студена и Мръсна Зала, сядаме си на столчета (леко изтърбушени, но за сметка на това пък с очевидно ползотворен ефект, що се отнася до намаляване на издутините откъм задните части), веднага всичко живо си настрои теУефоните да дрънкат на макс, а двама симпатични индивида до мене - женски и мъжки, внесоха средния годишен добив на слънчоглед за страната, чашки с безалкохолно, пакетче, в което културно да плюят шлюпките и разбира се Шумоляща Торбичка. Без нея нямаше как, то се знае. Иначе в к'во да си държат семките, а?! И явно младежът наскоро се беше сдобил с теуефон, щото държеше всички да разберат ко си има. Всичко туй някакси ми поразвали впечатлението и ме подтикна да правя постоянни коментари, да предлагам носни кърпички на Сам, да разсъждавам относно постоянното меланхолично състояние на елфите, да си мечтая Сам да халоса Фродо с камък по тиквата, щото така и така си го мъкне през цялото време, ми поне оня да не му хленчи постоянно, после да го запокити в оная ми огнена бездна... Но за съжаление Толкин владееше, така че ако някой има претенции относно недостоверността на филма спрямо книгата, да ходи да пасе! Ся, голяма работа, че бяха поспестили туй-онуй - например как Еовин след като колна Назгула легна болна и внезапно се оказа, че Арагорн има лечителски заложби и я изцери; честно казано не ми пречи и това, че накрая хобитите не спасяваха Графството от Саруман, ама някак духът на Холивуд прекалено явен беше. За сметка на човечността, ако ме разбирате де. Много CGI, много нещо, малко хора. Саундтрака и изобщо музиката май бяха най-добрите досега. Накратко, филмът хич не е лош, ако някой може да го направи по-хубав да не мрънка много, ами да се захваща! ImageImage
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jan 18, 2004 1:42 pm

Един не лош филм, станал известен не заради качеството си, а заради рекламта най-вече. За жалост други не по-лоши филми като Огнено царство например остават в сянката му и дори не биват удостоявани с честта да ги споменат в родната ни държава...

P.S.Не съм сигурен колко разпираем стана тоя post, ама айде...
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jan 18, 2004 2:40 pm

Е, ся, точно пък Огненото царство... ма не съм го гледал, де, шси мълча :р
Марфе:
1) литературка такава :р
2) време беше да го туриш най-после тоя подпис :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jan 18, 2004 3:57 pm

Reign of Fire (ако за него иде реч) беше стряскащо тъп филм според мен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jan 18, 2004 4:03 pm

Кое пък му беше тъпото??
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Jan 18, 2004 5:11 pm

Не съм съгласна ПЪК, Rеign of Fire много ми хареса и смятам, че други грехове може и да има, но тъп не е. В този филм се гаврят с американските постапокалиптични филми, и изобщо с американците (Me? I have no idea...), освен това сцената от Междузвездни войни... Въобще смях се доста, същевременно беше доста човешки показан ужасът... Вярно, накрая се поиздъниха, но поне не се оляха сериозно, пък и някак не успя да ме вбеси този край, така че просто го оставих да мине покрай останалото.

Ян: 8-)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Jan 18, 2004 7:09 pm

RoF beshe bezumno tup , skuchen, zlenapraven i s grozni drakoni (poslednoto go prieh na lichna osnova). Ma imashe kultovi momenti de, i Makhonuhi beshe na nivo (s anaboli)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
traveller
Farmer
Posts: 55
Joined: Tue Jan 13, 2004 8:47 pm
Location: The Land of Bliss

Post by traveller » Sun Jan 18, 2004 8:46 pm

Около добра идея се въртеше тоя филм, но такива хибриди нещо не ме грабват. :?
The Self-Perfected State

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Jan 18, 2004 11:03 pm

neven_che wrote:А за екшъна - ако го бяха отрязали, как щяхме да разберем, че това е the greatest battle в Средната земя? Честно казано, не знам какво бихте отрязали, обаче аз не бих отрязала нищо. Искам още, за да изглежда всичко завършено. Нали все пак си говорим за филм, който в uncut версията си трае 6 часа ...
При добро желание може да трае и 12 часа... например ако добавят още няколко несъществуващи битки. Да, определено разбрахме,че това са най-великИТЕ биткИ в Средната земя, но не и кой ги води. И пак да повторя, не протестирам срещу отрязаните странични истории като Том Бомбадил и хобитското възстание, а за неща, които не им струваше чак толкова да сложат, ма кой да се сети... (Денетор реши да се самозапалва заради наследствената шизофрения в семейството вероятно, що да намесваме някви палантири в това? Еовин пък я тресеше маниакалната депресия, не друго... А Арагорн до последно го измъчваше хамлетовското "да бъда или да не бъда крал", мноу нерешителен народ са това Скиталците...)
Kolibri wrote:Най-много ми хареса обаче начинът, по който е пресъздадена обстановката - аз лично в един момент почти можех да си представя, че съм там.
Зрелищността и при най-добро желание не мога да му я отрека на филма:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Sun Jan 18, 2004 11:17 pm

Last edited by turin on Tue Aug 31, 2004 6:27 pm, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests