Студената планина

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Студената планина

Post by Tais » Sun Mar 14, 2004 2:03 pm

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 11:02 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Mar 14, 2004 2:34 pm

Мда, филмът е добър. Не бих казал, че ме впечатли чак толкова, но си заслужава времето и парите. "За" и "против" нещо не мога да измисля точно сега. На фона на останалите болклуци, които вървят по кината, този е задължителен. Друг е въпросът, че в Пловдив не го излъчиха в по-големите кина, та трябваше да се бутаме в Space. Още по-неприятно ми стана, когато десетина души се изнесоха след първия половин час от прожекцията :( Те губят :twisted:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Mon Mar 15, 2004 11:33 pm

Оххх. Деда ви е много разстроен. Ни съм ривал така отдавна ... :(

Страхотно кино. Сега ни съм в състояние за типичните си дълги и отегчителни монолози, така че се успокойте :)

Засега .... :twisted:

Гледайте филма задължително ! Оставете какво говорят в списанието на Mtel и другите луксозни тоалетни хартийки :D ! :D Туринчо, прочетох га бе чедо, списанието дет ти е любимо! И искам да се съглася напълно с теб. Толкова плоско четиво не ми е попадало в скоро време. С типичния за Егоист псевдо-интелекуален стил... Пфу. Смешници !
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Mar 16, 2004 5:44 pm

Викаш страхотен бил?... :cry: :cry: :cry: Казвах аз на народа да ходим да го гледаме, ама никакъв интерес...Е то още време има де, така че някой да иска да ходим да го гледаме?...Сама няма да отида, това е ясно :).


Бтв ние с Лили гледахме Догвил...не знам дали в някой от топиците по-долу сте го обсъдили вече (не съм чела), но да си кажа - беше много, много добър. И тук Никол прави много силна роля...тя май наистиан си показа пълния блясък като актриса след раздялата с Том. Как мислите?
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Mar 16, 2004 5:57 pm

Ми аз съм навита (и, бтв, не знам на кой народ си го казала, може би на китайския, щото не помня предложението:Р), обаче трябва да се види кога, къде, колко и прочие битовизми:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Mar 16, 2004 6:09 pm

Ми поне 10 пъти съм го споменала и всички се oслушвахте...Както и да е. Ми хубу ще погледна кога го дават в Мултиплекса в събота и ще ти кажа да пуснеш съобщение/предложение.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Tue Mar 16, 2004 9:34 pm

Бтв ние с Лили гледахме Догвил...не знам дали в някой от топиците по-долу сте го обсъдили вече (не съм чела), но да си кажа - беше много, много добър.
Права си, чедо ! Тоз Догвила са оказа един от най-силните филми, които деда ти е гледАл ! А той е гледал много ! Вервайте ми !!! :D

Както са казва: само търпеливите ще бъдат възнаградени !!!

Как ма изкефиха едногънковите хуманоиди, дето напускаха залата на талази ! Хехехе. Сладури ! Докато останалите, дет останахме, бехме на седмото небе !!! Тоя младеж Трир е гений. Не се страхува да стигне до края....

Бре отделна тема си требе. Кат имам време ша я отворя !

БТВ, филма спечели и наградата на публиката на СФФ 2004 !!! Аз лично пуснах към 10 бюлетинки :)
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Rand al'Thor
Commoner
Posts: 43
Joined: Tue Jan 27, 2004 9:48 am

Post by Rand al'Thor » Fri Apr 02, 2004 9:41 am

Много хубав филм бе "Студена планина" наистина. По-добър от "Английския пациент" и най-важното - с прекрасно актьорско съзвездие. Никол Кидман заслужаваше Оскара повече от Чарлийз Терон, но Академиците решиха да я подминат. Поне Рене си взе своя, а тя също беше блестяща. Като идея добро, но не особено оригинално( като се има на предвид, че е от книга), но пък изпълнението беше наистина завладяващо!
Running around like a clown on purpose...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Apr 02, 2004 8:39 pm

Rand al'Thor wrote:Като идея добро, но не особено оригинално( като се има на предвид, че е от книга)
Не искам да се хващам за сламки, но това ми звучи малко странно. В смисъл, какво му пречи да е оригинално, ако ще да е по книга?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Rand al'Thor
Commoner
Posts: 43
Joined: Tue Jan 27, 2004 9:48 am

Post by Rand al'Thor » Fri Apr 02, 2004 8:48 pm

Не се изразих правилно :oops: Имах предвид, че не е особено оригинален като идея, ВЪПРЕКИ че е писан по книга. Замисълът е много готин и трогателен, но някакси знаех какво ще стане на края! Иначе филма си е невероятен!
Running around like a clown on purpose...

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Sun Apr 04, 2004 1:17 am

но някакси знаех какво ще стане на края!
Е те точно туй е целта. Да знаеш какво че стане. :D Така съзнанието ти е чисто от mind-buzzing плява и се съсредоточава върху пътя, лицата, докосванията и емоциите. Любовната история беше много интересна. Две заблудени души, които почти не се познават.... Красив филм, ослепителна актьорска игра, зашеметяващи кадри... Simple Beauty ! :D
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Rand al'Thor
Commoner
Posts: 43
Joined: Tue Jan 27, 2004 9:48 am

Post by Rand al'Thor » Sun Apr 04, 2004 8:20 am

Наистина, филмът е просто красота и наслада! Поне за малко да се откъснеш от това сиво ежедневие, защото любовната история е наистина много красива!
Running around like a clown on purpose...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jun 21, 2004 2:43 pm

Тъй като съм мързелив, а и пловдивските кина пускат интригуващи филми, веднъж месечно :) , гледах филма чак сега. И ми хареса доста, макар че любовната история можеше да е по-добре изпипана, а и знаех как ще свърши около час преди края. Но иначе много красив, добре направен филм, с прекрасна актьорска игра, като забавното беше, че епизодичните герои (като свещеника-беглец например) засенчваха главната двойка, най-вече защото техните роли бяха далеч по-интересни, не че са по-добри по-принцип.
Как ма изкефиха едногънковите хуманоиди, дето напускаха залата на талази ! Хехехе. Сладури !
:mrgreen: :mrgreen: :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests