The BRAN Project

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Sat Jul 08, 2006 12:36 am

Малко критика и от мен. Не е градивна, но все пак си е критика :)

1. Много комерсиално го раздаваш нещо. Това, че сайта, скрипта и въобще целия проект е на английски си ги обяснявам по два начина - или искаш да блеснеш с познанията си по английски или искаш проекта да е достъпен за по широк кръг от хора, с плахата надежда един ден да ти звънне Лукас (или Спилбърг) И в двата случая мисля, че си сбъркал адреса.

2. Историята ми се струва малко изтъркана. Даже ако не се лъжа съм чел нещо подобно в някакво списание, май Зона-F беше. Всъщност се отказах да чета скрипта още на първата страница - прекалено клиширано ми се стори.

3. Концепт арта няма да го коментирам, защото това не ми е в компетенцията. И все пак ми изглежда по-подходящо за някакъв комикс отколкото за филм. Ако такава е била целта ви значи сте успели.

Не ме разбирай погрешно - не се опитвам да убия ентусиазма ти. Но просто не е това начинът.

edit:Сега прочетох и другите мнения по въпроса. Мдааам, май не приемаш добре критиката. Е здраве да е. Като си се хванал на хорото ще го играеш до край.

Гледам, написал си, че не се целите в българския пазар за реализацията. Ами успех тогава :) Невиждам защо изобщо искаше мненията ни
Gone for good

User avatar
Young_Jedi
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Wed Jul 05, 2006 5:33 pm
Location: Plovdiv In A Galaxy Far Far Away...
Contact:

Post by Young_Jedi » Sat Jul 08, 2006 5:57 am

Не се засягай, но... четеш ли изобщо или просто си постваш? :roll:
Невиждам защо изобщо искаше мненията ни
Ами... не ги искам :)
Бих паискал мнението на някой, който е прочел целия сценарий.
Тази тема не я пускам по фолумите за да чуя нечие обективно мнение на базата на кратък синопсис, или пък да си правим реклама на сайта (то няма и защо, понеже не се целим в българския пазар за реализиране на сценария)

Пускам я, защото знам, че из подобни форуми - фантастика, фентъзи, комикси, ролеви игри и пр. се намират ентусиасти и талантливи хора, на които рисуването им се отдава. И в случай, че търсят някаква реализация биха могли да си опитат късмета с Bran
Не мнения, рисунки искам :)

Да ми звънне Лукас или Спилбърг би било сбъдната мечта! Да, проектът определено Е комерсиален. Това е филм за широка публика, с потенциал за продължения, филм по който биха пуснали видео-игри, комикси и екшън-фигурки. Комерсиален е. Ето защо е логично да е на английски - в България в момента такова кино просто не се прави. А би трябвало.
Дали е клиширан обаче можеш да кажеш ако си прочел скрипта. :wink: Гарантирам ти, че не си чел нищо като това нито в Зона-F, нито някъде другаде.

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Sat Jul 08, 2006 12:26 pm

Young_Jedi wrote:Не се засягай, но... четеш ли изобщо или просто си постваш? :roll:
Не се засягам и не съм рандом постер. Просто е хубаво да има някой в опозиция :wink:

Ми сори, Джеди, не се засягай и ти. Сигурно аз не съм те разбрал добре
Young_Jedi wrote:Надявам се да съм събудил интерес у вас!
Е как ще събудиш интерес с клиширан сюжет и не до там качествен арт? И това като гледам не е само мое мнение. Като си решил да е толкова комерсиално що не вложиш малко повече труд, а? Мисля, че вече сме се нагледали на достатъчно претенциозни филмчета, повече мязащи на сапунки по телевизията :wink:
Young_Jedi wrote:Трудно е да оценя обективно нещо, което сам съм писал, но до сега отзивите за сценария са много добри и интерес не липсва. Дори едно британско издателство на комикси искаше да купи правата за историята преди да сме свършили с писането... но все пак нашата основна цел е филм.
Young_Jedi wrote:Целта ни не е да търсим обективно мнение (то няма как от някой, който не е чел целия сценарий), а да провокираме интереса и основно - да разгласим за конкурса за концептуални рисунки.
Еми и на мен ми е трудно да съм обективен. И все пак моето субективно мнение е, че е трябвало да приемете предложението за комкс. Защото с това, с което разполагате до момента филм май няма да стане. Викаш, имало добри отзиви за историята. Бравос. Моите поздравления за човека, прочел целия сценарий. Аз лично невярвам да издържа докрая без сериозни ментални увреждания

Относно конкурса за рисунки - ми хубаво де, кой сериозен художник ще се набута в неособено качествен и почти безперспективен проект? Тоя човек трябва да е някой, който тепърва започва опити в тази област и търси поле за изява. Те такива много (някои наистина талантливи), но пък вие като гледам имате нужда от по-сериозна помощ, за да спасите положението.

Но кой знае, може пък да ме опровергаеш някой ден. Още веднъж успех в начинанието, въпреки моите съмнения за хепи енд.

Ще извиняваш ако съм те обидил с нещо, но аз казвам каквото мисля. Ако не можеш да понесеш малко отрицателна критика, тогава изобщо няма да успееш в тоя живот. Тук ще си позволя да цитирам ta
ta wrote:Като искаш чуждо мнение - приемаш и поглъщаш, но не отвръщаш.
*Peace bro*
Gone for good

User avatar
Young_Jedi
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Wed Jul 05, 2006 5:33 pm
Location: Plovdiv In A Galaxy Far Far Away...
Contact:

Post by Young_Jedi » Sat Jul 08, 2006 1:11 pm

Простичък пример

прочети синопсиса примерно на "Карибски пирати"
Отвлечена мадама, екипаж от скелети, младия hero wannabee ковач тръгва да я спасява, испанско злато, проклятие... - звучи клиширано до болка, а е чудесен филм.

Терминатор 2
Добрия робот от бъдещето защитава малко момче от гадния робот от бъдещето, който е от течен метал и е по-нов модел. Момчето евентуално като порастне ще поведе съпротивата срещу гадните машини, които избиват човешката раса.
Не знам, звучи ли ти като безсмъртна класика? :roll:

Същото е и тук. Ако искаш да разправяш колко е клиширано, колко е плоско и колко не струва - прочети първо целия сценарий и ако след това си на същото мнение - давай.

А може би просто си от хората, които не си падат по подобен род филми.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sat Jul 08, 2006 2:57 pm

Young_Jedi wrote:
прочети синопсиса примерно на "Карибски пирати"
Отвлечена мадама, екипаж от скелети, младия hero wannabee ковач тръгва да я спасява, испанско злато, проклятие... - звучи клиширано до болка, а е чудесен филм.
ще си позволя да отбележа,е филмът е чудесен само заради актьорите и то главно негово величество Джони Деп,който сигурно и просяк ще изиграе перфектно,макар че трябва да отдадем дължимото и на г-ца Найтли и г-н Блуум,и да не забравяме един от моите любимци и също толкова добър Джефри Ръш.някак си не мисля,че в твоя случай ще стане нещо подобно.колкото до терминатора,отново опираме до кой точно играе добрия и лошия(Мр Вселена и доста добрият Робърт Патрик)струва ми се.защото в 3 освен Кристана Локен не видях нещо да става за гледане

и мисля приятелю,че просто си сбъркал форума
Image

User avatar
Young_Jedi
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Wed Jul 05, 2006 5:33 pm
Location: Plovdiv In A Galaxy Far Far Away...
Contact:

Post by Young_Jedi » Sat Jul 08, 2006 5:21 pm

Абе бих могъл доста да поспоря за Т3, както и за Пиратите, но както и да е... Само актьори филм не правят. Трябва да се отдаде дължимото и на чудестине сценарии на въпросните филми, както и на гениалните специални ефекти.

Иначе форума дали съм сбъркал не знам, както виждаш - регнал съм се тук колкото да обявя за contest-a :roll:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jul 08, 2006 11:05 pm

Определено има много добри филми с глуповати на пръв поглед(че и на втори, и трети) сценарии, обаче дълбоко ме съмнява точно с този синопсис или с откъса от сценария, който прегледах набързо да привлечете някой добър художник или пък да заинтересовате когото и да е в Холивуд, особено като сте чужденци, нямате връзки или опит и т.н.. .

Диалогът ви е по-лош дори от този при късния Лукас, а това за мен определено не е добър знак.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Young_Jedi
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Wed Jul 05, 2006 5:33 pm
Location: Plovdiv In A Galaxy Far Far Away...
Contact:

Post by Young_Jedi » Sun Jul 09, 2006 12:16 am

Вярваш или не - вече има доста заинтересовани ;)
Но поне на този етап имена не искам да споменавам, защото няма никаква гаранция, че ще се получи. Но ако не друго то поне определено привлякохме внимание...

А btw аз намирам диалога на Лукас за много добър :wink:
А аз съм написал история, която се харесва на мен и хора като мен, със сходен вкус и интереси. Щом правиш паралел с Лукас - за мен това е като комплимент. :mrgreen:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Jul 09, 2006 12:49 am

Всъщност не се учудвам толкова, като гледам по какви сценарии се правят филми с бюджети по 50-100 милиона, може и на вас да ви излезе късмета, изглежда по-смислено от "Електра" да речем. Пожелавам ви успех. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Young_Jedi
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Wed Jul 05, 2006 5:33 pm
Location: Plovdiv In A Galaxy Far Far Away...
Contact:

Post by Young_Jedi » Sun Jul 09, 2006 1:22 am

"Електра"
Електра е един от малкото филми, който е успял тотално и напълно да ме отврати. Обикновено намирам нещо за себе си в почти всяко заглавие, но специално с тоя филм доста се бяха постарали да се изгаврят тотално със зрителите :?
Пожелавам ви успех.
Благодаря :D

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Jul 09, 2006 12:09 pm

Не прочетох сценария докрай, но пък ако както казваш има завъртулки, които засега остават скрити, и ако наистина някой сериозно се е заинтересувал от проекта, защо пък да не се получи нещо хубаво :)
За Терминатора бих казала, че филмът е успешен заради история, а не толкова заради актьорска игра, но за Пиратите, ей богу, без Джони тоя филм нищо нямаше да е (са, актьори като Мистър Блум с лопата да ги ринеш).
А за форума си сбъркал, доколкото тук хората не творят рисунки; можеш да се обърнеш към известните в тая област - Сатанасов и прочие, дано проявят интерес :)
shadow dance nikoga ne luje

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Sun Jul 09, 2006 12:25 pm

Young_Jedi wrote:Простичък пример

прочети синопсиса примерно на "Карибски пирати"
Отвлечена мадама, екипаж от скелети, младия hero wannabee ковач тръгва да я спасява, испанско злато, проклятие... - звучи клиширано до болка, а е чудесен филм.

Терминатор 2
Добрия робот от бъдещето защитава малко момче от гадния робот от бъдещето, който е от течен метал и е по-нов модел. Момчето евентуално като порастне ще поведе съпротивата срещу гадните машини, които избиват човешката раса.
Не знам, звучи ли ти като безсмъртна класика? :roll:

Същото е и тук. Ако искаш да разправяш колко е клиширано, колко е плоско и колко не струва - прочети първо целия сценарий и ако след това си на същото мнение - давай.

А може би просто си от хората, които не си падат по подобен род филми.
Глей ся пич, не е точно така. Всичко зависи от гледната точка :wink:

Има хора дето само при споменаването на филми като Scary Movie, Американски Пай и другите клонинги от сорта се подмокрят от удоволствие. Аз не съм от тях.

Терминатора е готин, а Бате Арни е просто железен в тоя филм. И Карибски пирати не е за изпускане - Джони Деп отново е на висота. Даже си мисля, че това е една от най добрите му роли. Но не бих нарекъл и тези филми непреходна класика.

Моето силно пристрастно мнение е, че филми като Смело сърце, Гладиатор и Жана д'Арк трябва да стоят по-напред в класацията. Но понеже си говорим за фантастика ще спомена Изкуствен интелект, Ванила Скай, Аз роботът, а защо не и Матрицата. Тези филми едва ли някога ще бъдат обявени за непреходна класика, защото широката публика свикнала да гледа по цял ден сапунки просто не може да ги оцени. Та мисълта ми е, че вашето отроче с класическите си елементи и още по-класическия One Man Army е насочено именно към този род публика. И като нищо ще се изгуби сред океана от заглавия, имащи претенциите да са екранния еквивалент на Второто пришествие, а всъщност стават единствено за убиване на час-два в чоплене на семки.

Е то в днешно време е трудно да напишеш нещо напълно оригинално - все ще се намери някой (като мен:)), който да направи паралел с нещо вече съществуващо. Но пък не и абсолютно невъзможно. Иначе досега да са спрели да пишат книги, да записват песни и да снимат филми. Просто не трябва да се придържаш толкова към стереотипа.

Това беше от мен, моята гледана точка по въпроса. Може и да не съм ти бил полезен, но живеем в (относително) свободна страна и всеки има правото да изкаже свободно своето мнение. И аз това правя. На който не му понася - да се изнася :) И ако си мислиш, че аз само плюя по този проект, стискам палци, правя вуду магии и тем подобни работи, само и само да се провалите - не е така. Даже ми се струва, че на два пъти ви пожелах успех. Сега за трети и последен път - успех. И накрая един съвет - ако смяташ да правиш кариера в тази област се научи да приемаш критиката, пък била тя и отрицателна :wink:

*Peace*
Gone for good

User avatar
Young_Jedi
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Wed Jul 05, 2006 5:33 pm
Location: Plovdiv In A Galaxy Far Far Away...
Contact:

Post by Young_Jedi » Sun Jul 09, 2006 2:02 pm

Ей, хаха, не, няма такива работи с вуду магии, проклятия и уроки :mrgreen:
Просто оставате според мен с погрешни впечатления (примерно One Man Army за което споменаваш го няма при нас...), но то си е и въпрос на вкус. Ето защо казвам, че ако някой иска нямам нищо против да му дам пълната версия на сценария. Така ще разбере наистина ли не му харесва, или впечатленията му са били погрешни.

Като давах горните филми за пример имах предвид, че всичко започва от сценарий, а по-нататък реализацията е под въпрос.

Ако с нашия сценарий се хванат някакви посредствени типове и направят нещо от рода на долнопробните напъни на sci-fi channel които се въртят по американските кабеларки и излизат на DVD 2 седмици след премиерата им - естествено че ще се получи кретения.

Ако обаче попадне в подходящи ръце, и с необходимия бюджет би могло да излезе нещо наистина добро, защото историята си я бива и има наистина потенциал. Не казвам, че съдържа в себе си мъдростта на поколенията и ще промени възгледите ви за живота, но определено е интригуваща. Заплетен сюжет, оригинален замисъл и добро забавление. Самия замисъл за сега не го знаят много хора де, все още получаваме въпроси какво или кой аджеба е Bran :roll: , но не ми се ще да го издаваме на този етап. Това е една от основните завъртулки, които остават скрити в момента.

Нека да обясня образно положението в което се намирате в момента - в момента е все едно сте прочели синопсиса на Терминатор 2, но не знаете, че Кайл, който е дошъл от бъдещето изпратен от Джон Конър е фактически негов баща и нямате представа, че ръката и чипа останали от терминатора от бъдещето са послужили за основата на Скайнет. Просто знаете че има роботи от бъдещето, война срещу машините и много битки :)

Ако трябва да я сравня с нещо крайния продукт, който ми се иска да се получи във визуално отношение - нещо средно между "Терминатор", "Аз, роботът" и "Петият елемент" примерно.

Естествено, и на мене самия ми звучи супер фантастично и невероятно, че от едва ли не първия сценарий на някакъв си никому незнаен ентусиаст може да се получи нещо толкова мащабно, но пък в крайна сметка кой знае... Човек все пак от някъде започва и трябва да се опитва :)

User avatar
Young_Jedi
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Wed Jul 05, 2006 5:33 pm
Location: Plovdiv In A Galaxy Far Far Away...
Contact:

Post by Young_Jedi » Thu Jul 13, 2006 10:00 pm

Въх, вчера усетих първите мръсотии в кино-бизнеса. Някъв се обадил с предложение за опшън за 2 години срещу 5000 паунда. Сиреч, плащат ни нещо като капаро, подписваме договор че в срок от 2 години нямаме право да продаваме сценария. Искал да прати договора направо да го подпишем. Орлин му казал че така с куриери и телефони работата няма да стане и иска да се видят на живо. На срещата оня настоятелно му пъха химикал в ръцете да подписва договора. Ние къде че чакаме отзиви и дай Боже предложения от още няколко места, къде че трябва първо двамата да го обсъдим преди да се подписва каквото и да било. Орлин му казал че иска да вземе договора да го чете, да го обсъди с адвокат и т.н. Оня го спира ад не си тръгва и почва да маже някви неща от рода на "Още утре получаваш парите, трябва ни подписан договор за да ги изтеглим обаче" и разни такива. После оня почва да вдига цената, стига до 8000 паунда... Орлин всима договора уж да подписва, връща му химикала и почва да чете подробно всичко. Стига към края... където с не особено едър шрифт пише че гадовете получават и пълните права върху историята ни. :shock:
Ай, баси мошениците. Като си помислиш само - един миг лакомия и после може цял живот да си скубеш косите. :evil:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Jul 13, 2006 11:32 pm

8000 пaунда за това? :shock:

Да взема и аз да се пробвам за сценарист...:)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests