Евровизия / Eurovision

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Demandred » Sat May 11, 2024 4:58 pm

На фона на всичките малоумни протести срещу израелската участничка от зомбираните фенове на Хамас (като че ли тя има някаква роля в събитията в Газа в момента) аз пък искам точно тя да спечели, не че знам каква ѝ е песента или ще седна да гледам целия конкурс, но плаченето след това сред най-големите малоумници онлайн ще е много забавно.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sat May 11, 2024 10:03 pm

Аз от вчера чета редит за драмата с холандеца и там според коментарите на токсичните фенове направо трябва да го закриваме този конкурс. Модовете бяха написали отдолу "не стойте да дуумскролвате, легнете си да спите", не знам дали по принцип го правят в редит, но се впечатлих от тази грижа за потребителя :mrgreen: Ако някой търси актуална информация, ъпдейтват редовно. Първоначалната информация (непотвърдени слухове) беше, че ударил жена, с намеци за намесена израелска делегация. Последната версия е, че е имало устна заплаха и някакъв заплашителет жест от Йост Клайн към някаква членка на продъкшън екипа (операторка?), щото Йост казал и показал, че не иска да го снмат, пък въпросната се навряла да го снима въпреки това. Холандският телевизионен излъчвател (как е на български броудкастър) (минутка за банални обяснения - в Евровизия всъщност участват телевизиите на съответните държави, които плащат такса за участие) застава зад Йост и казва, че дисквалификацията му е непропорционално наказание.

Израел е другата болна тема на този конкурс, отношението към изпълнителката е ужасно от всички. Имаше гаден въпрос на пресконференцията от журналист - не смята ли, че застрашава сигурността на всички с присъствието си, организаторите - можете да не отговаряте, Йост отстрани се обажда - "що пък да не отговаря" :( Карма из а бич.)

Не знам има ли смисъл при всичко това да си казвам мнението за втория полуфинал, но все пак да го напиша - доста по-мех ми беше от първия. Единствено за Марина Сати (Гърция) се притеснявах дали ще се представи добре, тя се представи прилично и се класира, супер. Превъзходно поставено изпълнение. Идеята да представи всичко като тикток клип я намирам за гениална. Останалите, за които сравнително повече ми пукаше, бяха сигурни финалисти. Разочаровах се от живото изпълнение на Мюсти (Белгия), слабо и вокално, и като сценография. Изненадах се от класирането на Калийн (Австрия), със сигурност най-зле пя от всички. Явно БДСМ-лобито е силно. Жал ми е за Айко (Чехия) и Сара Боничи (Малта), можеха те да минат напред. Армения ми беше много скучна на живо, не ме грабна, не знам защо. Та бих пуснала Чехия и Малта вместо Армения и Австрия. Слиман (Франция) разби със сценография, вокалът си го знаех, но това пеене на метър и половина от микрофона е едно от най-епичните неща, които съм виждала от певец. Зора-та Небулоса (Испания) си я чаках заради танцьорите в стил Азис, не ме разочароваха. Анджелина Манго (Италия) със странно за мен решение за сценография и костюми, не ми харесаха и според мен намаляват шансовете й за победа. Беса (Албания) също имаше много странна за мен сценография и хореография и според мен това й попречи сериозно да мине нататък. Саба (Дания) - поправка, това беше най-слабото изпълнение на вечерта. Чак ми стана жал за нея, цялостно несполучливо решение със сипещия се пясък и светлините, плюс фалшиво пеене, не се получи никак изпълнението. За Донс (Латвия) супер много се зарадвах, има много хубав глас човекът и пее вярно, което не винаги може да се каже за изпълнителите в този конкурс. Освен това беше много яко да го гледа човек на пресконференцията после, препоръчвам. Нуца Бузаладзе (Грузия) - можех и без нея, песента изобщо не ме вълнува, но че си изпя и изтанцува всичко, не мога да отрека. Мегара (Сан Марино) - лошо вокално изпълнение, защо трябваше певицата да скача като това й пречеше очевидно, не знам. Не ми хареса и решението за анимацията отзад, твърде активна и отвличаща вниманието. За Естонците съм съгласна, че заслужаваха да минат. Еден Голан (Израел) - супер вокали, заслужава си да е на финал. Твърдо съм против хейта към нея. Норвегия - една от топ-песните за мен и не съм имала съмнения, че ще се класират, така че не бях и притеснена за тях. Холандецът - сега в ретроспекця ми е тъжно да го коментирам, самото изпълнение беше супер.

Отивам да гледам финала на този тъп конкурс. От месеци се интересувам, следя, чаках го с надеждата да се разсея с нещо положително, и сега това.
Last edited by Ghibli on Sat May 11, 2024 10:59 pm, edited 4 times in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1948
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Sat May 11, 2024 10:20 pm

Same. Ама да отварят гласуването още преди да са почнали да пеят могат. Много слаба организация тази година.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sat May 11, 2024 11:54 pm

И все пак, тази година има огромен брой участници, които заслужават първото място.

* * *

ОК, заради скеча с Брайтън им прощавам всичко, това беше на ниво Монти Пайтън.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1948
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Sun May 12, 2024 12:23 am

Абсолютно, за първа година не ми стигат гласовете за да гласувам за всичките ми фаворити. Дори без холандеца има поне 6 песни които спокойно стават за първо място и още 10 достойни за топ 3.

Скечовете са доста забавни всичките, и на полуфинала мюзикъл скеча беше супер, но оставят малко кофти вкус след толкова проблеми зад кулисите.

А за самия финал, страхотен, но нито една песен не се различаваше особено от полуфиналното си изпълнение така че нямам какво ново да кажа. Написаното там още важи.
Французинът отново размаза, вече ми дели топ 3 със Швейцария и Хърватия.

edit: Понякога забравям колко култова музика е дошла от Швеция. И Алказар били шведи.
edit2: Loreen лол @ столчето - как се държа при зъболекаря като ми каже, сега не мърдай. Поне респект че пее на живо дори като гост изпълнител.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Sun May 12, 2024 1:59 am

Хайде да ни е честит победителят. Доволна съм, че накрая останаха тримата, на които най-много симпатизирах - Хърватия, Франция и Швейцария. Който и от тях да беше спечелил, нямаше да ме е яд. Доволна съм и от високото място на Ирландия, да се не надяваш, един път и журитата да проявят добър вкус.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1948
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Martix » Sun May 12, 2024 2:13 am

Даа, същите 3 фаворита. Спечели най-добрата песен, щом даже вещицата подви коляно няма хън мън.
Тази година жури вота беше много балансиран, не си даваха 10-12-ки на съседите както сме свикнали исторически. Като изключим твърде високия вот за Португалия и Италия не беше нищо различно от какво аз бих раздал ако бях жури на света. А и двете държави исторически си получават високи жури точки. Не знам какво са се разревали по социалните мрежи че било нагласено.
Това е най-малко нагласено изглеждащия вот откакто следя конкурса.
Жалко само за трофея, но ще го залепим.
edit: Само жалко за обидно ниския резултат на Естония и донякъде Норвегия, там не бих отказал малко блок вотинг, а нищо хубаво не им дадоха съседите.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Евровизия / Eurovision

Post by Ghibli » Mon May 13, 2024 12:33 pm

Попадна ми някаква разбивка, според която Норвегия всъщност е била доста нагоре в класиранията на различните държави, но не е била масово сред първите десет песни и оттам - нисък резултат, защото точки се дават само до 10-то място. Все някой трябваше да е последен... Поне не е обидно като двете нули на UK преди няколко години или 3-те точки на Lord of The Lost миналата година.
За мен конкурсът е малко като олимпиадата - важно е участието, защото всички получават достъп до милиони зрители и в крайна сметка това е важното, всеки има еднакъв шанс да се възползва от огромната публичност и да спечели сърцата на хора, които иначе нямаше и да чуят за съществуването му. Но например тази година Оли Александър направи показно как се приема резултат от нула точки, зауважавах го още повече :) (Най-напред го зауважавах (по-точно танцьорите му), когато видях клип, сниман от залата - нищо не се върти или мести, просто тези хора си висят, падат и се блъскат в стените съвсем наистина, против гравитацията. Супермени някакви.)

PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests