Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Delegat » Mon Jan 27, 2020 6:10 pm

Dr. Horrible wrote:
Fri Jan 24, 2020 10:26 am
Аз вчера довърших втори сезон на Pretty Little Liars и сега съм на трети епизод от трети :D

Много се зарибих по този сериал! Много ми липсваше точно нещо такова, не знам как да го опиша, но си личи, че е правен преди десетина години. Напомня ми на сериалите от моята младост :lol: Супер сладък е, уютен. С млади хубави актриси и актьори, много приятна атмосфера с малко градче. Просто наистина ми е хубаво да го гледам. Иначе си е блудкава сапунка, а мистерията е мнооого развлачена до степен почти да не ти пука вече какво се случва с нея, но просто е така сладко и чаровно всички, че минусите остават на заден план. Много хора казват, че в по-късните сезони се разваля - дано наистина не е голямо развалянето, че имам мерак да си го догледам целия сериал.
Аз го изтърпях до към пети сезон и го зарязах, прекалено сапунест стана.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Jan 27, 2020 6:12 pm

Аз до втори, където се препънаха с голямото лошо нещо, само за да заорат след това, като стана ясно колко популярно е сериалчето и няма как да го оставят да си приключи, след като идеите са им до там. Още едни отчаяни съпруги нямаше да мога да изтърпя.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Mon Jan 27, 2020 6:56 pm

Много правилно си постъпил - идеите на сценаристите толкова се изчерпаха рано-рано, че след като сгащиха лошия А, дойде нов А, като и него го спипаха - трети, пак със същото име, един от друг по нелепи. Протагонистите пък повтаряха едни и същи грешки отново и отново, вместо да поумнеят, съвсем затъпяха.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Mon Jan 27, 2020 9:32 pm

@Litz
На втори епизод съм все още. Забавих го, щото реших да преизгледам първите два сезона, да си спомня кво ставаше. Та го почнах снощи, късно вечерта. Ник е доста хот и си го харесвам много повече от Харви. То като цяло, отдавна ми е писнало от chuunibyou-тата от нормалното даскало на Сабрина. Няква рок група са си направили сега - боли ужасно много като се разпеят.

Новият glorious stud, дето са произвели в Ада ми прави скомина всеки път като се появи на екрана. Луцифер определено изглежда и играе по-добре.

Иначе, аз от грим по принцип не разбирам, но вещиците в тоя сериал като цяло мязат на някви пропаднали емо-goths, дето са се поизтървали с черното червило. Понеже тоя тип грим винаги ми е изглеждал пропаднал, не ги отчитам като зле гримирани - нормални си ми изглеждат за емо-goths. :twisted:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Tue Jan 28, 2020 3:49 pm

https://www.nytimes.com/2019/12/20/arts ... shows.html

съпоузедли, може да е интересно за някого
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Tue Jan 28, 2020 3:55 pm

Moridin wrote:
Tue Jan 28, 2020 3:49 pm
https://www.nytimes.com/2019/12/20/arts ... shows.html

съпоузедли, може да е интересно за някого


Dark is robbed. Поне Флийбег (който харесвам, но е безкрайно оувърхайпд) не е първи, което ме радва.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dark Cloud » Tue Jan 28, 2020 4:26 pm

Moridin wrote:
Tue Jan 28, 2020 3:49 pm
https://www.nytimes.com/2019/12/20/arts ... shows.html

съпоузедли, може да е интересно за някого
Интересно, че Beforeigners го няма никъде. Не беше ли well-received общо взето?
Litz wrote:
Tue Jan 28, 2020 3:55 pm
...
Dark is robbed. Поне Флийбег (който харесвам, но е безкрайно оувърхайпд) не е първи, което ме радва.
Във Honorable Mentions има по-добри заглавия от половината списък, не съм сигурен на база на какви merits са ги класирали.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Tue Jan 28, 2020 4:42 pm

Litz wrote:
Tue Jan 28, 2020 3:55 pm
Dark is robbed. Поне Флийбег (който харесвам, но е безкрайно оувърхайпд) не е първи, което ме радва.
Всеки втори твой пост тук напоследък вкарва някакъв хейт по Флийбег :D След цялата тая реклама от теб дали да не го гледам :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Jan 28, 2020 5:06 pm

Баси, в тва днешното битие, блъскане на сериали си е прекалено голяма инвестиция. С тва на ум, най-после почнахме stranger things, фъфлещият балък е най-якият, като цяло филмето не мое ме впечатли горкото, но поне се опитва и са вложили повече усилия. Яко е, че е по-умно писано, отколкото предполагах и далеч не пада така на мост пред носталгията, както всеки се препъваше да го хвали като излезе. Въобще как, че нещо мяза на нещо от преди 40 години може да е селинг пойнт ще си остане непонятно.

Даже е толкова осемдесетарско, че отварящата сцена и визията на мълчаливата мацка са директно гепени от третия пришълец, дето се пак е друго десетилетие. Въобще този сериал за такива като мен ревюиращите с възторга си и то по неправилните неща ме отблъскаха.

Дразнещи са обаче кретените полицаи. Разбирам, че единият е точен, печен и като цяло най-смисленият герой в цялото нещо, ама тия идиоти около него са много нанагорно.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Wed Jan 29, 2020 2:28 pm

Сериалът е готин, Оливия Колман и отецът са богове, но е твърде оувърхайпнат като нещо невиждано и нечувано и тва ма дранзи :P

Иначе изгледах Сабрината и мега зле. Опасенията ми, че това ще е много Раян Мърфи сезон се случиха. Някой сюжетни неща бяха копирани едно към едно със сюжети от АХС и Глий. Калибан е доста бездарно и не хот подобие на Арчи от Ривердейл. Луцифера дето са го кастнали е като store brand Мат Бомър и стои повече от нелепо. Там тоя новия на Тео със зелената коса, е едно към едно със Зак от College Humor.

Много зле. Седемнайсе хиляди сюжетни линии се случват в един сезон и нищо няма смисъл, твърде много нови герои, а дори старите не са развити като хората. Абсолютната болка дето беше тая wannabe Tia Dalma/Marie Leveau Мамбо Мари, и трагичният й акцент, от който болеше.

И нещото, което най-много ме издразни
Spoiler: show
е заебаването на цялата сатанинска естетика и поклонение. Това беше, което ме грабна в сериала в началото, но за мен щеше да е в пъти по интересно тоя сезон да се занимават с това и Лилит и демоничните работи, а не да станат езичници обличащи се в бяло. Дафък?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Wed Jan 29, 2020 11:22 pm

Litz wrote:
Wed Jan 29, 2020 2:28 pm
Иначе изгледах Сабрината и мега зле. Опасенията ми, че това ще е много Раян Мърфи сезон се случиха. Някой сюжетни неща бяха копирани едно към едно със сюжети от АХС и Глий. Калибан е доста бездарно и не хот подобие на Арчи от Ривердейл. Луцифера дето са го кастнали е като store brand Мат Бомър и стои повече от нелепо. Там тоя новия на Тео със зелената коса, е едно към едно със Зак от College Humor.

Много зле. Седемнайсе хиляди сюжетни линии се случват в един сезон и нищо няма смисъл, твърде много нови герои, а дори старите не са развити като хората. Абсолютната болка дето беше тая wannabe Tia Dalma/Marie Leveau Мамбо Мари, и трагичният й акцент, от който болеше.

И нещото, което най-много ме издразни
Spoiler: show
е заебаването на цялата сатанинска естетика и поклонение. Това беше, което ме грабна в сериала в началото, но за мен щеше да е в пъти по интересно тоя сезон да се занимават с това и Лилит и демоничните работи, а не да станат езичници обличащи се в бяло. Дафък?
Аз още го мъча. Супер бавно ми върви, щото ми е безкрайно скучно. А като се разпеят ни в клин, ни в ръкав, ми иде да ги бушонирам всичките. Вече не ми пука за нито един персонаж, което е постижение в сериал, чийто сезон чаках с някви очаквания. На Мамбото френския акцент верно е престъпление срещу човечеството...

От паганите само Робин ми харесва малко - актьорът е сладур. Но като цяло всичките са ужасно безлични и досадни тоя сезон. Ник е непоносим.

edit: Успях да го приключа днес. Ебаси катастрофата...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Fri Jan 31, 2020 10:20 pm

Гледах пилота на You. Много добра почва сериалчето, но нямам представа как има вече два, че и се готви трети сезон. Човек би си помислил, че премисът ще се изтърка бързо, но да видим. Главният герой е такъв самозаблуден психо "nice guy", силно се надявам да не го изкарат всъщност готин, ама неразбран от света, пич накрая.

In other news, Shay Mitchell still can't act but is so pretty. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Sat Feb 01, 2020 9:37 am

Matrim wrote:
Fri Jan 31, 2020 10:20 pm
Гледах пилота на You. Много добра почва сериалчето, но нямам представа как има вече два, че и се готви трети сезон. Човек би си помислил, че премисът ще се изтърка бързо, но да видим. Главният герой е такъв самозаблуден психо "nice guy", силно се надявам да не го изкарат всъщност готин, ама неразбран от света, пич накрая.

In other news, Shay Mitchell still can't act but is so pretty. :)
Як беше "You" и наистина много бързо върви. НО не мисля, че е имало смисъл от още сезони, определено не мога да си представя, че ще гледам повече от първи сезон (то финалът на първия загатва, че по друг начин ще завъртят нещата, но пак не ми се гледа). Така де, спрях на първи аз.
Шей Мичъл от Лъжкините хубавелката ли?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Sat Feb 01, 2020 1:23 pm

Killua wrote:
Sat Feb 01, 2020 9:37 am
Шей Мичъл от Лъжкините хубавелката ли?
Да. Интересно, че за ролята на Бек не са кастнали типичната холивудска неземна красавица като Шей, а по-скоро актриса с girl next door looks (по холивудските стандарти, разбира се, иначе си е много хубава). Вторият епизод също беше много як, диалозите с Бенджи бяха толкова сюрреалистично забавни. Гледам, че последният епизод на първи сезон се казва Bluebeard's Castle, вече има и намеци. че предишното гадже на Джо е изчезнало, но се надявам все пак той да не се окаже сериен убиец.

EDIT; Вече изгледах пет епизода, голяма зарибявка.
Spoiler: show
Сцената, в която Джо се оплакваше, че и Пийч столква Бек беше гениална: "Beck you've got a stalker". Войсовърът му бе изпълнен с такова невинно възмущение. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Feb 03, 2020 3:09 am

Само аз и @трубадур ли гледаме Боджак в тоя форум?

На в четвърти сезон Stupid piece of shit епизода ме хвана много брутално. Много добър епизод. Пети сезон обаче е много мех. Даян дразни доста, което не го очаквах. Не знам как да го опиша, но сякаш персонажите не са същите, ами са мега спрели. Нищо не се случва, всичко е твърде PSA, но не subtle и вплетен в сюжета, а самият ПСА е целият сюжет.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests