A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue May 14, 2019 11:31 pm


User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Tue May 14, 2019 11:39 pm

RRSunknown wrote:
Tue May 14, 2019 10:24 pm
Не знам откъде го изкопахте това за втората световната война и американците които удряли болници. Във втората свтовна не само болници са удряли - цели ята с бомбардировачи са постилали напосоки над градовете точно с цел да удрят наред съгласно тогавашната доктрина за терор. Дори и в България са праскали наред , а градове като Дрезден са сринати със земята. Хирошима, Нагазаки не знам защо не си си спомняте.
В момента никой дори не си и помисля дори да разработва и използва такива бомбардировачи.
Е то само @Dr. Horrible ги приказваше тея - останалите го оспорваха. :lol:

В общи линии, цивилните по цял свят винаги са си взимали много лошо по време на война, от античността насам и чак в последните десетилетия войната се води по-"хуманно" и има някви там харти за човешки права, правила кво да се прави с POWs и т.н., дето биха те вкарали, поне на теория, в беля, ако го престъпиш.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Tue May 14, 2019 11:49 pm

Лорд Варис нещо не е на кеф и той:

https://globalnews.ca/news/5274660/game ... interview/

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by shewb » Wed May 15, 2019 4:54 pm

Ambartanen wrote:
Tue May 14, 2019 11:52 am
Имах някакви надежди, че не само се опитва, ами вече я е отровил и тя е в някакъв делириум. За нещастие това се оказа една от десетките хвърчащи мисли и фенски теории, които биха направили по-интересен финал от реално замислените глупости.

Мисля че любимото ми предложение за малка промяна в последния епизод е Раегал да бъде убит точно преди/по време на биещата камбана от случайни войници, които след това се хвърлят сред тълпата да бягат от Денерис.
То има и друго нещо де. Те непрекъснато подценяват средностатистическия зрител и понеже не си бяха постлали както трябва нейния брейкинг пойнт, направиха всичко възможно сульо и пульо от горно нанадолнище да разберат, че не е ок това, което тя прави и няма абсолютно никакво оправдание. Затова толкоз повтаряха за тъпите камбани и го подчертаваха през цялото време.
Емилия Кларк бтв игра направо страхотно. И се опитаха да обяснят защо се стига до там, но всичко, което ще видим в Winds of Winter те го пропуснаха, а това, което скалъпиха в рамките на два епизода, трябваше да почне в началото на предния сезон, за да има ефект.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Wed May 15, 2019 5:36 pm

@Moridin за статията за последния епизод, почти класически шадоуденс беше

Image

пп мяза малко саркастичен ма тва набарах на бърз сърч с чарлз данс, реално статията много ми хареса

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Wed May 15, 2019 7:10 pm

трубадур wrote:
Wed May 15, 2019 5:36 pm
...статията много ми хареса
И на мен. :) Както и (почти) всичкo в списанието, де. :heart:

Слушам сега интрото на WW с щипка GoT в клипа и музиката, получило се е великолепно! :yay:

https://www.youtube.com/watch?v=LQohxydZC4A

И се забавлявам с коментарите под клипа:
Dr Ford to Bran: Freeze all motor functions !
Plot twist: Everything the Night King did so far and everything that he's doing, he's doing it for a reason that the other characters can't yet comprehend. He's playing another game. He's looking for the center of the maze.
And in the end of 8th season they realize that is was just simulation...
Sad, but true:
Both shows had the same tragic finale - awesome beginning and complete shit-show lazy writing in the end.
Но както пише Moridin:
А и ако трябва да сме честни, феноменът на този сериал живее свой живот, който вече почти не е свързан с шоуто и случващото се в него, а изгражда свои културни структури върху мемета, интеракции с актьорите, косплей и какво ли още не, така че вероятно и ударът не е толкова тежък.
Така е! :) За мен, независимо от финала, ще остане на първо място спомена за феноменалния собствен живот на сериала! :D

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Wed May 15, 2019 7:46 pm

Tyrion vs Monty Python:

https://m.youtube.com/watch?v=eVyxnMM3ldc

П.п. Много добра е статията, да :metal:

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by shewb » Wed May 15, 2019 9:03 pm

Още мисли напосоки след този епизод:

1. Защо според вас са важни камбаните?
Spoiler: show
Според мен Джордж им е разказал за Фейк Егон и Джон Конингтън и какви камбани бият на последния в главата и на тях им се е сторило интересно това за камбаните.
Това е един от бонусите да гледаш сериала, освен визуалните ефекти, операторското майсторство, музиката и актьорската игра - човек може да си понаглоби още по-добре какво ще стане в книгите, в случай, че не излязат.
Защото най-вероятно Конингтън ще бъде абсолютно безмилостен в Кралски Чертог преди Денерис въобще да стигне до там.
И ще е много по-бясна, защото the crowds will cheer the mummer's dragon. И Тирион сигурно хич и няма да се пробва да я спре. Сега, като си чета глави от Танца, си припомням, че той е в много по-лошо състояние в книгите, в сериала го направиха много по-добричък. Тирион знае за Wildfire на Ерис и не мисля, че ще й каже. Вероятно когато тя отиде да раздава fire and blood на фейк племенника си, ще ги изгърми и тях, но няма да очаква.
Spoiler: show

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Wed May 15, 2019 9:24 pm

drakaris.jpg
drakaris.jpg (112.33 KiB) Viewed 3397 times
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Thu May 16, 2019 12:21 am

Не зная дали е единствената, още по-малко ще има ли ефект - петиция за пренаправата на GoT с компетентни сценаристи:

https://www.change.org/p/hbo-remake-gam ... tmode=true

Ако се случи, ще бъде невероятно и егати прецедента (доколкото ми е известно)... изобщо някога правени ли са подобни инициативи за други продукции? :roll:

През секунди някой се подписва... вече са близо 58 хил... :) Чудя се дали бих гледала римейк. Може би.

sheub, идея нямам, обаче май бяха твърде нискочестотни вибрациите на камбаната. :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Thu May 16, 2019 6:58 am

Време е за един бърз ъпдейт на Dead or Alive predictor-a ми:

Daenerys - alive
Jon Snow - alive
Jaime - dead
Cersei - really dead
Tyrion - very much alive
Sansa - alive
Arya - alive, pissed off that BF is dead a needy virgin
Bran - undead may as well be dead
Jorah - dead
Theon - super mega dead
Sam - alive
Varys – alive as crispy and ruined as King’s Landing
Davos - alive
Missandei – alive has no head
Grey Worm – dead not using his head
Gendry – dead neediest lord who ever lived; doesn't matter, had sex
Gilly - alive
Brienne - dead dead inside
The Hound – alive dead
Tormund - dead alive
Beric Dondarrion - dead
Podrick - alive
Lyanna Mormont - dead
Eddison Tollett - dead
Yohn Royce – dead kinda forgot

Дотук имам 60% success rate. :lol:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Thu May 16, 2019 7:25 am

Аз не съм изненадана, че тоя сериал свършва зле. Все пак едното от двете Дта беше зашило устата на Дедпул преди години, за да сме изненадани.

Бтв и Доктора и Дтата разправят как Дани се разбрало , че е психопат от смъртта на Визерис, което е втф. По тоя логика Санса дето се хили докато Рамзи го ядоха кучета , каква е?
Смятам, че редакцията на Дани беше нормална. Тя нито може да се противопостави на Дрого, нито да седне да реве, да не говорим, че Визерис я е подлагал на егати тормоза.


На мен главният ми проблем с тоя епизод е, че Церсей от всички хора в сериала умира като най-голямата жертва- бременна жена, която се страхува от смъртта и умира в ръцете на Джейми, а в същото време Денерис е няква откачена терористка. Такъв завършек би могъл да бъде окей, стига да достигнем плавно до него. А не в рамките на един епизод.

Другото беше Джейми, който ми е един от най-интересните персонажи. Тва Fuck the people беше толкова грозно. И дори да оставим на страна убийството на Ерис , той точно преди два епизода ходи да се бие със зомбита, за да спасява хората


И последен въпрос. Като нашите утрепаха зомбитата, не трябваше ли да стане по,топло и слънчево?

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Thu May 16, 2019 8:52 am

Аз мисля, че ситуациите с Дани и Санса са различни. И в двете виждаме сценарно безсилие, но все пак са различни.
Героите в сериала са си слабо развити, дори в по-старите сезони, затова аз силно ги допълвам, като им додавам от книгите. И съответно когато Дани гледа смъртта на Визерис и не трепва, това аз лично го приемам като in-character реакция. Денерис действително си е такава. Когато Санса се подхилква, докато хрътките ядат Рамзи, за мен е out of character реакция. Нямаме паралел с книгите и не знаем дали би се ухили и там, ноооо подозирам с голяма вероятност, че няма да е такава реакцията ѝ 8-)

Една от най-любимите ми сцени е моментът точно след смъртта на Джофри, в който Санса плаче за него. Тя мрази Джофри, той е съсипа физически и душевно, уби баща ѝ и ѝ показваше главата, той е пълно чудовище. И тя би искала да може да затанцува от радост след смъртта му. Но вместо това плаче и дори не може да гледата самото нещо, твърде гадно е. Пускам няколко реда текст от книгата:
Далече някъде в града заби камбана. Санса се чувстваше като в сън.
— Джофри е мъртъв — каза тя на дърветата, за да види дали това няма да я пробуди.
Не беше мъртъв, когато тя излезе от тронната зала. Но беше паднал на колене, дращеше с нокти гърлото си и дереше кожата си, мъчейки се да вдиша. Гледката бе толкова ужасна, че тя се обърна и побягна. Лейди Танда беше изпитала същото.
— Добро сърце имате, милейди — каза тя на Санса. — Не всяка девица би плакала за един мъж, който я е отритнал и я е оженил за едно джудже.
„Добро сърце. Аз имам добро сърце.“ В гърлото й се надигна истеричен смях, но Санса го потисна. Камбаните биеха бавно и траурно. По същия начин, както бяха били за крал Робърт. Джофри беше мъртъв, беше мъртъв, беше мъртъв, мъртъв, мъртъв. Но защо плачеше тя, след като й се искаше да затанцува? Сълзи на радост ли бяха това?
Ето това е нормална човешка реакция. Санса се радва, че се е отървала, има всички причини да е щастлива, но едновременно с това ѝ е станало толкова гадно да гледа как човек се мъчи, че ѝ се реве. Затова не мисля, че смехът ѝ в сериала беше in-character. Докато Дани в различни моменти е показавала такава лишена от емпация реакция и това от доста време ми е индикация, че не е просто утра bad-ass, а има нещо нездраво в нейната психика.


Иначееееееее, на мен са ми много смешни тея петиции сезонът да се презаснеме. Не могат ли да напишат фенфикшън като нормалните хора :lol:
Някак имам чувството, че тези зрители са хора, които за първи път изживяват това някое обичано и ценно произведение да те разочарова. И тотално не знаят как да се справят с тези емоции и искат всичко да си презаснема и оправя, не могат да понесат, че нещата са така... И са ми симпатични тези хорица, sweet summer children. Но аз знам какво е да гледаш феноменален сериал, който в последните два сезона се скапва - "Отчаяни съпруги". Толкова много обичах Отчаяни съпруги, толкова ценен ми беше, и в най-добрите си сезони за мен лично беше хиляди пъти по-качествен, интересен, сложен и многопластов от най-добрите сезони на Троновете. И изпитвах невероятна привързаност към героите и историите... И все пак в последните два сезона (от осем) го скапаха тотално. Още като тийнейджър гледах "Heroes", което пък се скапа още във втори сезон, после гледах "Декстър", което се скапа след 4-ти, гледах "Анатомията на Грей", което се скапа след пети и после продължи да се излъчва цяло десетилетие и още продължава. Виждал съм падението на всякакви сериали. И не само сериали. "Батман срещу Супермен" и "Лигата на справедливостта" са филми за по 300 милиона, с някои от най-иконичните и великолепни художествени персонажи в световната история на изкуството... и са тотално зле, абсолютно съсипани и орезилени. Да не говорим, че още преди тях имаше дупки - третият Батман на Нолан си беше чувствително по-зле от първите два, а третият Х-мен беше ПЪЛНОТО дъно, копаеше дъното, след два съвършени филма. Много страдах за третия Х-мен :lol: И тогава не можах да повярвам как са го съсипали и исках да го оправят и презаснемат, беше ми нереално.... Ама това беше преди близо десет години. Хората не са ли свикнали вече, не са ли гледали маса неща, не са ли си развили механизми да се справят с подобен род кофти емоции? Хем ми е странно, хем ми е жал.
Last edited by Dr. Horrible on Thu May 16, 2019 9:10 am, edited 1 time in total.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Thu May 16, 2019 9:02 am

@Litz Е, бих рекла, че на тея в Кинг'с ландинг им е топло, кво.

Иначе Денерис наистина винаги е имала някви дълбоко античовешки изпълнения и поведението ѝ при смъртта на брат ѝ определено не беше това на ментално здрав човек. А нататък причини кви ли не садистични смърти и опустошения (като изпече оная вещица, дето пречука Хал Дрого, като затвори оня чернокожия и дотракската дивачка в празния сейф, като изгори маговете в кулата, като разпъна на кръст робовладелците, като уби на Сам родата и т.н.). Тогава аз лично я оправдавах пред себе си с това, че тези, които убиваше, сериозно си го просеха, а и тя като монарх и breaker of chains просто няма как да не си изцапа ръцете. До едно време тя компенсираше за злините с няква форма на справедливост, която изглеждаше като да е от правилната страна на моралния спектър. Отделно, Денерис наистина е квинтесенцията на the chosen one клишето - там покрай всичките видения, Мхиса крауд сърфинга, това, че не я гори огън и, естествено, излюпването на драконите. Така че наистина до съвсем доскоро я виждах като силно положителен персонаж и първата реална скомина с нея ми беше като разпъна по пътищата робовладелците на Мирийн или квото там му беше името на оня град. Това беше seriously fucked up и реално такава жестокост нямаше оправдание. Следващото беше смъртта на хората на Сам и реакцията ѝ като разказа на Сам за това. От там стана ясно, че си е повЕрвала дотолкова на глупостите, че вече дори не се опитва да покаже съжаление и гузност като убива хора.

Така че пътят на Денерис към лудостта беше доста ясно предначертан. Проблемът е, че поне до тоя момент, тя не беше налитала на хора, които не са я предизвикали с нищо. Дори на Сам родата може да се каже, че са я издразнили с това, че не ѝ коленичиха. Чиляците от Кинг'с ландинг бяха от типа, който тя обича да "спасява" (според нея, нали) и всичките ѝ разговори с Тириън бяха в сферата на "ще ги убия, ако си го просят - колатерал демиджа си заслужава в случая". Ма те, хората се предадоха, камбаните звъняха, ненам си кво си. Глупости на търкалета в общи линии.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Thu May 16, 2019 9:26 am

+10000000000000000 за Litz.

Има един много як филм с Майкъл Дъглас и Робърт Дювал, Пропадане. Героят на Дъглас изпадна в адски бърнаут вследствие на поредица гадости, които му се стовариха на главата, изтрещя и претрепа де каквото намери. При това основателно. Би било полезно Д-тата да го изгледат, за да видят как се изгражда характер и какво е необходимо, за да се стигне до кулминация.

Представям си как би било в книгата.

"Дани чу отчаяния зов на камбаните и опита да преглътне сълзите, които я задушаваха. И тогава видя всички онези хора. Всички, които някога бяха приветствали баща ѝ, после бяха ликували, когато оня сакат ренегат го уби, оня, който уби законния си крал, който му бе доверил живота си. Всички, които някога бяха ликували, когато Баратеон седна на Железния трон, трона на баща ѝ, който ѝ се полагаше по право, по кръв и който беше изкован от огън. Курвите, които Баратеон беше чукал, докато се разпореждаше от нейния трон. Курвата на Баратеон, която в момента седеше на нейния трон, на трона на нейния баща само защото той някога бе проявил милостта да докара семейството ѝ в Кралски чертог, да направи бащата на курвата своя най-доверен човек и да повери живота си в ръцете на сина му. И цялата тая тълпа, която бе приветствала същата тая курва, която беше приемала всичко, което тази жена ѝ беше поднасяла. Видя пищящите жени, понесли в панически бяг децата си, за да се спасят от огнения ѝ капан. И си спомни как нея никой никога не я защити. Как изгуби сина си, който яхаше света. Как нейното слънце и звезди я изостави, предаден от една вещица. Как изгуби децата, които беше родила в огъня. Колко пъти беше предавала себе си в името на тая тълпа, която сега я мразеше, която се страхуваше от нея и нейния огън? Хубаво, нека любимата им кралица ги спаси от огъня. Нали и тя харесваше огъня? Нали същата тази тълпа, която сега така отчаяно врещеше и бягаше от пламъците, беше харесала огъня на узурпаторката? Е, сега щеше да им даде огън. Щеше да ми устрои такова огнено пиршество, че да ги засити. Завинаги..."

И така нанататъка, само импровизирам. Сега, не казвам, че е невъзможно човек да изперка от днес за вчера, защото всъщност е възможно, само че тук имаме романизирана история с внимателно градени характери и когато стане нещо такова, се получава "Дракарис!!!" върху близо десетгодишен труд. Малко като в ония петокачествени сериали тип Мортал комбат, в които накрая като се срине рейтингът, сценаристите избиват героите и приключват въпроса.

Колкото до петицията:

Да не забравяме Шотландски боец. След ШБ 2 беше направен ШБ 3, чиято цел беше заличаването на спомена за забележителната идиотщина на продължението с всичките му там инопланетяни, смехотворни екологични решения и цялата останала гнус. И понеже това не стигаше, беше направен и сериал, впрочем не съвсем лош, който напълно и изцяло затри всичко, станало в ШБ 2. Ама дали тук ще могат да се презаснемат няколко сезона по адекватен начин - не мисля.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests