Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Moderators: Roland, Morwen, Marfa, Roamer

Dr. Horrible
Archmage

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Sun May 20, 2018 8:32 pm

Аз чак вчера ходих да го гледам за втори път.
Поне на най-късната прожекция в кварталния мол нямаше никого, та аз и братовчед ми си бяхме сами в залата :D Можех да си крещя и аплодирам колкото ми душа иска!

На второ гледане филмът ми се стори много по-хубав! При първото гледане човек винаги следи историята, а и просто иска да види определени неща, в моя случай - какви ще са сцените с Блек Уидоу. Докато при второто вече знаеш какво ще видиш и просто можеш да му се насладиш заради това, което е.

Много е забавно как филмът има съвсем проста и праволинейна структура и никога не се отклонява от нея, но пак успява да изглежда така, сякаш във всеки миг се случват шокиращи обрати. От самото начало е казано - Танос иска да събере шестте камъка и да заличи половината свят. И той ходи от място на място, събира ги камък по камък и накрая заличава половината свят :) И през цялото време човек го гледа и не може да поварвя, защото героите винаги се провалят - хитрините им се провалят, плановете им се провалят, дори героичните саможертви се провалят...

Пък и от всичките изчетени интервюта на режисьорите съм натрупал достатъчно впечатления за това какво става "между сцените", че да ми харесва още повече. При първото гледане се чудих защо акцентът на Уонда е изчезнал. После прочетох коментар от режисьорите, че нарочно са го махнали, за да покажат, че Уонда е обучавана от Блек Уидоу. Нали все пак сега са бегълци, а акцентът е нещо, което много издава човек, затова Наташа специално е положила усилията да обучи Уонда. Обучение, показано още в началото на Civil War, когато Наташа ѝ даваше съвети тип "Looking behind your back has to become your second nature."
И като знам това, наистина виждам в някои дребни сценки и реплики отношенията учител-ученик между двете. Как, когато отбор Кап спасява Уонда и Вижън, Наташа е тази, която ѝ държи лекции в самолета - "Нали сме се разбрали - стоиш наблизо, викаш ни в случай на опастност..." После, когато Уонда се включва за първи път в битката, специално има един кадър как Наташа я гледа с гордост и удовлетворение, точно както учител би гледал талантлив ученик. И, разбира се, как е все до нея и ѝ пази гърба и казва "She's not alone."
Някакви такива по-фини моменти, които не съм забелязал на първо гледане, сега вече ми правят впечатление. Как в началото Стар лорд казва "put on your mean faces" и на заден фон Мантис се мръщи по възможно най-сладичкия и чаровен начин, как на Титан си говорят, че гравитацията е различна и отново Мантис си подскача на заден фон и се върти ведро...

Като цяло почти всичко във филма си е точно на мястото и е много добре съобразено. Само на едно място ми е малко по-туткаво и излишно - извайването на чука-брадва на Тор при гигантското джудже. Излишно дълга е цялата сцена, можеше да е с две-три минути по-кратка и щеше да се впише по-хубаво. А и като дизайн гигантският Тирион не беше добре направен - цялата идея е, че Танос му е отразял ръцете, за да не сътвори нови оръжия, но реално ръцете му са почти винаги в сянка, има детайлни метални протези и чисто визуално в нито един кадър не си личи особено, че ръцете са му отрязани, нито веднъж не те удря или стряска това. Може ли са да го направят по-добре.

Но като цял съм много, много, много щастлив. И, разбира се, искам още!
You gotta keep on
keep on livin!

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Wed May 30, 2018 12:12 am

tigermaster wrote:
Mon May 14, 2018 10:57 pm
Дано поне "Соло" флопне.
Май натам отиват нещата, което е егати лолът.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

Dr. Horrible
Archmage

Post by Dr. Horrible » Sun Jun 03, 2018 9:34 am

https://www.salon.com/2018/06/02/solo-i ... franchise/

Наистина флопна. Което далеч не значи, че поредицата е обречена - може наистина следващите филми да се представят добре и съответно поредицата да продължи да съществува десетилетия наред. Но на мен все пак ми се иска филмите за Стар Уорс да спрат в по-близко бъдеще, защото за мен точно тази вселена няма потенциала да бъде нещо наистина разнообразно и богато. И извън оригиналните три филма, всичко друго ми се струва повече rehash отколкото ново съдържание.
You gotta keep on
keep on livin!

Martix
Mistborn

Post by Martix » Sun Jun 03, 2018 12:27 pm

Колко се очаква да направи Соло, за да излезе на нула. Все пак е направил 200+ милиона, вече прекаляват с тея раздути бюджети.
А и има разлика между "не е направил пари на студиото" и "изгубил е на студиото 100 милиона долара".
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

penzata
Jaghut Tyrant

Post by penzata » Sun Jun 03, 2018 1:02 pm

Martix wrote:
Sun Jun 03, 2018 12:27 pm
Колко се очаква да направи Соло, за да излезе на нула. Все пак е направил 200+ милиона, вече прекаляват с тея раздути бюджети.
Още около стотина милиона. :roll:

Обаче си напълно прав за прекаляването с раздутите бюджети - да се налеят 300 милиона в подобен филм :shock: :mnia: е нещо граничещо с клинично безумие.
Прекаляват и с тъпите си приходи. То е ясно, че гледат на подобни филми като краен продукт, тип мимолетно удоволствие, тип чипс, тип джънк фуд, и въпреки това, като джънк фуд-а, който предлагаш е битер зле, не може да очакваш правопропорционални на бюджета приходи.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sun Jun 03, 2018 1:51 pm

При положение, че за да е на нула, филмът трябва да си изкара бюджета поне двойно, а "Соло" заради презаснетите сцени струва 250+ милиона, по кината едва ли ще си избие разходите.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

Roland
Site Admin

Post by Roland » Sun Jun 03, 2018 5:31 pm

Dr. Horrible wrote:
Sun Jun 03, 2018 9:34 am
https://www.salon.com/2018/06/02/solo-i ... franchise/

Наистина флопна. Което далеч не значи, че поредицата е обречена - може наистина следващите филми да се представят добре и съответно поредицата да продължи да съществува десетилетия наред. Но на мен все пак ми се иска филмите за Стар Уорс да спрат в по-близко бъдеще, защото за мен точно тази вселена няма потенциала да бъде нещо наистина разнообразно и богато. И извън оригиналните три филма, всичко друго ми се струва повече rehash отколкото ново съдържание.
Ъм, Star Wars вселената има огромно богатство на сюжети, доста повече от Марвел всъщност. Проблемът е в избора на това какво да се филмира, не в потенциала.
And you can't dance with a devil on your back...

Roland
Site Admin

Post by Roland » Thu Mar 28, 2019 9:12 am

Много интересен анализ на проблемите на MCU вселената, от пича, който Dr Horrible беше постнал преди известно време.

The Limitations of the Marvel Cinematic Universe PART 1

The Limitations of the Marvel Cinematic Universe PART 2

Martix
Mistborn

Post by Martix » Thu Mar 28, 2019 5:55 pm

Много добро видео, което се припокрива на 99% с моите оплаквания от развитието на MSU. subscribe-вам канала.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Thu Mar 28, 2019 5:59 pm

некво tl'dr за ора без достъп до видео наблюдение мое ли :mrgreen:

Roland
Site Admin

Post by Roland » Thu Mar 28, 2019 8:22 pm

трубадур wrote:
Thu Mar 28, 2019 5:59 pm
некво tl'dr за ора без достъп до видео наблюдение мое ли :mrgreen:
Ми трудно, щото то е комбинация от много неща:

- Липса на комиксова визия пост-Age of Ultron, заменена със сива скука.
- Липса на обикновени хора и техните гледни точки откак братята Русо поеха вселената.
- Липса на dealing with the outcome след първата фаза.

Ей такива неща.

Dr. Horrible
Archmage

Post by Dr. Horrible » Thu Mar 28, 2019 11:05 pm

Каналът е хубав и водещият винаги си защитава мнението добре. Но в случая не съм съгласен с почти нищо.
– За мен origin историите в голямата си част са поне в някаква степен тъпи или скучни. Не ги разглеждам като филми за истинска промяна, а просто като нещо, през което трябва да се мине, за да се стигне до истинските истории.
– Не съм толкова убеден в ползата от множество истории за героите между големите събития. Да, в комиксите го правят - излизат поредици за различните герои между ивентите, но малко от тях са наистина добри и качествени, че да си оправдаят четенето. Нереално е да се дава за пример Captain America на Брубейкър, защото това не е средностатистически комикс, а една от най-великите поредици, публикувана някога изобщо. В повечето случаи феновете просто четят осовно ивентите + два-три поредици, само за героите, за които им пука. И резултата е, че в началото на всеки ивент си казвам "Аха, значи сега Хълк го няма, защото Банър е изгубил силата си някъде между предишния ивент и този" или "Да, да, нещо там е станало с Тор, затова сега жена е Тор, все тая". И е много объркващо и поредиците не минават гладко една в друга, ако не четеш всичко. И само най-добрите поредици имат реална добевана стойност към ивента, другите просто тъпчат или правят странни неща. Във филмите са по-ясни нещата, историята на Бъки си е хубава и ясна и така.
- Като цяло е малко дрън-дрън, че героите не правели реални избори и нямало последствия. Тони Старк и Капитана се изпокараха, разделиха се и именно затова като дойде Танос, екипът беше разделен и разпокъсан и загуби. Това е последствието от тяхното разцепление. Да, в края на Civil War има сцена как Капитана протяга ръка към Тони, но това не значеше, че нямаше последствия - дори напротив, беше използвано много хубаво в Infinity War, където Тони така и не успя да използва телефона и въпреки индикациите, че двамата биха могли да си помогнат, това така и не се случи. В Winter Soldier Черната вдовица избра да качи всички файлове на ЩИТ и ХИДРА, да разкрие всички тайни, като това я направи уязвима. И това беше много хубав и силен избор. И реално екипът стана действително уязвим, щото в Civil War видяхме как един психопат използва тези тайни за своите си цели. И в Civil War Черната вдовица имаше страхотен избор - да подкрепи или не Стив, и накрая избра да го подкрепи на цената на това да загуби статута си и да се превърне отново в бегълка. И в Infinity war си беше точно такава, беше платена цената. И Алената вещица в Infinity War уби Вижън, което беше ужасно тежка сцена. И беше направена двойно по-тежка като се показа, че и тая саможертва не я спасява и тя е тотално обречена и пак трябва да го гледа как умира. И всеки от тези избори ми беше сто пъти по-интересен от това как Айрън мен се отказва да прави оръжия.
- Изобщо Патрик нещо не разбира братята Русо, не разбира защо техните филми са така обичани, не го чувства. И заключва, че явно Русо са изментили хората и са въздух под налягане. Което си е неговото субективно мнение, но не го споделям.

Аз с всеки следващ филм на Русо съм все по-инвестнат в историята. И наистина искам да видя какво ще се случи и какво ще направят и как ще стане и КЪДЕ СА МИ ЛЮБИМИТЕ ГЕРОИ, НЕ ИЗДЪРЖАМ БЕЗ ТЯХ, НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ, ЧЕ Е МИНАЛА САМО ГОДИНА, СЯКАШ СА ПОНЕ ТРИ, ЗАЩО МИ ГО ПРИЧИНЯВАТ!!!!
You gotta keep on
keep on livin!

Roland
Site Admin

Post by Roland » Fri Mar 29, 2019 2:32 am

Интересно ми е с какви аргументи ще защитиш несъгласието си с липсата на нормални хора във филмите на Русо или визуалната скука. Щото “Патрик не ги чувства” ми е малко...

Dr. Horrible
Archmage

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 29, 2019 8:35 am

1) Липса на нормални хора - той самият го каза, това не е нещо обективно лошо, просто е различен поглед. Естествено, има разни неща, които Патрик субективно пропуска. "Нормалните хора" не са били някакъв важен елемент, а просто в масовите сцени за по две секунди дават разни наплашени или благодарни тълпи, които тичат и гледат. За мен това не е кой знае колко стойностно, дори ми е излишно. Освен това в Winter Soldier имаше сцени с нормални хора - когато тийм Кап нахлува в сградите на ЩИТ и има досег с обикновените хора, работещи там, които са някакви програмисти и администрация, не готини агенти. Имаше сцена как той се обърна към тях и дръпна супервелика реч и ги имаше лицата им. И после имаше сцена как един от злодеите е хванал някакъв обикновен човечец на прицел и му казва "Въведи кодовете, или ще те убия." и човечецът отговоря "Не мога да го направя, Captain's orders." И за мен такава сцена и реплика е хиляда пъти по-въздействаща от две секунди кадър на тичаща тълпа. И Русо наистина се фокусират върху героите, не някакви рандъм лица. И успяват да направят обикновени хора от героите. В Civil War Питър Паркър си е съвсем обикновен тийн и го има моментът на наивното момче, забъркало се в голямата каша. И има леля Мей, ако държиш на обикновени хора, които да покажат за какво се бият героите. И в Infinity war има Пепър, която е човешкото, има ги и съучениците на Питър, има и цяла тълпа уакандийци и чрез тях се показва героизма. Освен това в Civil War има една много ключова сцена - точно когато Капитана отказва да подпише договора с Айрън мен. Кап го смята за грешно, но е готов да подпише и тъкмо вече взима химикала, когато пита "Къде е Уонда?". И Тони му отговоря, че е затворена в имението на сигурно място. И тогава на Кап му писва и казва 'She's just a teen!' и го е яд, че Айрън мен е толкова арогантен, че да затвори една тийнейджърка заради политическите си цели. Защото Стив не я вижда като суперсилен герой, а като обикновен човек - самотно и объркано момиче. И в Infinity War има такова нещо, но с Vision – там Капита знае, че може да спаси света от Танос, ако пожертва просто един човек – и дори не истински човек, а андроид. Обаче казва “We don’t trade lives.” и избира да се бори за този единичен живот. Той наистина вижда обикновеното и човешкото в тези супергерои – и Русо го виждат. И тези сцени са ми по-ефектни от Коулсън или от семейството на Хоукай, което ми е твърде сладникаво. Да не говорим, че в доста екшън сцени тълпите от хора не придават особена стойност. Виж появата на Капитана в Infinity War – върховен момент, абсолютно феноменален. И абсолютно обожаван от публиката, даже имаше полу-шеговити статии как това е направо религиозно изживяване. Не виждам как би станал по-добър, ако бяха показали няколко случайни лица да го гледат с възторг за по две секунди.
2) Под „визуална скука“ той има предвид, че цветовете не са му били достатъчно ярки и контрастни. Което е ок. Дава за пример Аквамен и ярките цветове там. Аквамен е филм, който много харесвам, цветовете там също са страхотни. Но не държа всички филми да са като него, нито пък искам да харесвам всички филми по едни и същи причини. На Русо филмите са наистина реалистични и във всеки момент аз съм във филма. Няма някакви неземно красиви сцени, както има в Atonement с Макайвой и Найтли, примерно, но и няма нужда. В „Аквамен“ като видя някой наистина впечатляващ визуален кадър, това ме вади от историята, напомня ми, че гледам филм, който е заснет с определени похвати и майсторство. В Infinity War и Civil War нищо не ме вади от историята – не си мисля „Ей, това много яко са го заснели“, а просто съм потопен в случващото се, напълно ме е грабнало. И това ми харесва. Патрик казва „сиво е, цимен, цимент, цимент“, но и 20 пъти да повтори думата „цимент“, това пак е субективно мнение, не факт. А лиготийките, че външните сцени в Тор 3 били по-скучни от тези в Тор 2, защото в Тор 2 специално снимали когато слънцето залязва, че лъчите да очертаят по-добре формите и героите да изглеждат по-плътни, са.... негово право. Но аз лично не гледам филмите с так такова визуално разбирачество и съответно не усещам стойността на разликата грам.
You gotta keep on
keep on livin!

Litz
Archmage

Post by Litz » Fri Mar 29, 2019 2:56 pm

Малко обективност би ли била възможна? Защото това сляпо защитаване на неща, които станваме ми е доста чуждо като цяло.

Липсата на нормални хора е факт във филмите на Русо и ОЧЕВИДНО не говорим само за некви безлицеви тълпи, ами за герои и наличието на бившата жена на Крис Мартин и известен измамник не оправя нещата.

В първата фаза се сещам за толкова много нормални хора с имената им и тн, но откак Русо поеха франчайза имам чувството че гледам филм за Тейлър Суифт и супер секси дългокракия й ексклузивен клуб от приятели и честно не ми е интересно наистина.