"Възвишение"

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Moderators: Roland, Morwen, Marfa, Roamer

Martix
Mistborn

Re: "Възвишение"

Post by Martix » Sun Nov 12, 2017 7:55 pm

Видях го и аз днес, хвалбите са малко пресилени, но е добра адаптация на книгата.
В първите си 2/3 е не само добре заснет, но и откровено интересен. За съжаление адски развлачения финал, явно целяш да ни набие поуката в главата, оставя гаден вкус в устата, поради който не бих препоръчал на приятели с чиста съвест. Ако бяха изрязали 10-тина минути от развитието след писмото и още 10-тина от финала филмът щеше само да спечели.
Актьорската игра е както обикновено в български филм средна работа, няма театралничене, но пък има преиграване, а и по начало acting coaching-а в този филм е бил "играйте все едно сте в пародия". Хареса ми ефекта, но със сигурност на места прекалиха с комедията.
6.5/10
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Sun Nov 26, 2017 11:01 am

Мислех че на опаковките от мляко се слага по традиция Missing или нещо от сорта, което би било логично за българското кино да е там де, ама за единичен филм. :shock: :D
Още не съм го отворил да видя под капачката... баси ташака.
http://myday.bg/promo/
Profanar la tumba, al ritmo de la rumba!

coldie
Jaghut Tyrant

Post by coldie » Sun Nov 26, 2017 10:49 pm

Martix wrote:
Sun Nov 12, 2017 7:55 pm
Видях го и аз днес, хвалбите са малко пресилени, но е добра адаптация на книгата.
В първите си 2/3 е не само добре заснет, но и откровено интересен. За съжаление адски развлачения финал, явно целяш да ни набие поуката в главата, оставя гаден вкус в устата, поради който не бих препоръчал на приятели с чиста съвест. Ако бяха изрязали 10-тина минути от развитието след писмото и още 10-тина от финала филмът щеше само да спечели.
Актьорската игра е както обикновено в български филм средна работа, няма театралничене, но пък има преиграване, а и по начало acting coaching-а в този филм е бил "играйте все едно сте в пародия". Хареса ми ефекта, но със сигурност на места прекалиха с комедията.
6.5/10
Малко по малко родните актьори започват да се измъкват от театралното поведение. Нормално е. Актьорите след Прехода останаха предимно по театрите, но със всеки нов филм, ще стават все по-добри.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com

coldie
Jaghut Tyrant

Post by coldie » Wed Nov 29, 2017 8:36 pm

Не знам дали филма дори, ще си избие бюджета, поне засега и поне в България. Зависи колко време, ще е по-кината.
Но, определено това е комерсиалното бг филмово явление на Прехода. Поне по данни на mojo може би, ще един от е най-гледаните филм в България за годината, а и въобще.Като поогледах техните статистики, от 10-и до 26-ти му дават около 600 000 долара.
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com

coldie
Jaghut Tyrant

Post by coldie » Tue Dec 05, 2017 6:16 pm

Не съм го гледал, ако го гледам може и да не ми хареса, но това почти сигурно, ще е най-гледаният филм в България за 2017. От данни към 03.12 е задминал тор рагнарок, въпреки че тръгна по-късно по кината.
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com

fena3000
Smallfolk

Post by fena3000 » Thu Dec 07, 2017 5:20 pm

На мен филмът ми допада.