Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Morwen » Sun Jan 22, 2017 8:27 pm

Колди не прави разлика между милиони и милиарди и твърди, че целият китайски народ е протестирал в столицата на Мексико, ти се хващаш за такива сложни неща...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sun Jan 22, 2017 8:32 pm

А в България "видни интелектуалци" от рода на Маяма, Гестапото, Александър Томов и тн основали Тръмп общество. Колди, отивай при тях!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Sun Jan 22, 2017 8:33 pm

Аз продължавам да не разбирам. Защо това нещо се нарича WOMEN's march, ако ще е масов протест срещу всичките ХИПОТЕТИЧНИ злини, дето мамин Гъргалчо ЩЕ причини на света? Гъргалчо извършил ли е до момента някакво официално президентско действие, което може да се тълкува като заплаха конкретно за жените по света, че да трябва те да маршируват и всички да сме солидарни с тях? Щото аз от това, което разбрах, едно от първите неща, които Гъргалчо извърши беше да подпише executive order, с който да се почне процедура по окастряне на Obamacare - проблем, който засяга абсолютно всички в тая страна и не само жените. Защо тогава имаме протест с акцент върху институционални полови дискриминации, които дори не са се случили още, а протестите не се наричат Affordable Care March???

Кога изобщо кретеноидите, които мразят Тръмп, ще схванат защо Тръмп им е президент и защо толкова народ гласува за него? Не им ли стана ясно, че Тръмп не е social justice проблем и че не могат да го борят със social justice наративи - затова и загубиха изборите, а Тръмп ги спечели? Защо продължават с тези обречени, разцепващи нацията действия, вместо да покажат на гласувалите за Тръмп, че ги е еня и за техните проблеми? Какво точно очакват да се случи? Като покажат масовата си неприязън към Тръмп и му дадат да се разбере, че са там и той да внимава в картинката, ако обича, това ще промени ли факта, че институциите, които им създават и приемат законите и движат политиката на страната вече са напълно в ръцете на републиканците, а никой не протестира срещу това?

Изобщо, положението е следното:
https://www.youtube.com/watch?v=F_C5hdndk40

ПП. Английските крави, независимо от дебелината си, верно що не се съсредоточат в оправянето на собствената си клоака, дето с Брекзит изпълненията си направи достатъчно значим исторически прецедент, че да валидизира съществуването на президент като Тръмп?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sun Jan 22, 2017 8:44 pm

@Amelia :yay:

Гениален коментар на Джонатан Пай по случай стъпването в длъжност на Тръмп, речта и всичко останало- критикува Тръмп, отношението му, избирателите му и либералите.

https://m.youtube.com/watch?v=0RMwjaZouNY

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Sun Jan 22, 2017 8:45 pm

Roland wrote:Пък аз се чудя човек с твоя външен вид на какво отгоре коментира чуждия. Та всеки с чуденето си...
Сигурен ли си, че искаш да си играем на лични нападки? Мисля че мога да ти причиня значително повече болка отколкото ти на мен.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Morwen » Sun Jan 22, 2017 8:49 pm

Amelia wrote:Аз продължавам да не разбирам. Защо това нещо се нарича WOMEN's march, ако ще е масов протест срещу всичките ХИПОТЕТИЧНИ злини
Значи, смятаме ли, че така нареченият нов лидер на свободния свят е мисогинист?
Ако не смятаме, аз бих се разграничила.
Ако смятаме, тогава бих казала, че жените са най-многобройната група потенциално засегната от действия повлияни от убежденията му и съответно не е немислимо женски организации да са инициатор на протестите. Да, всички са засеганти от здравната политика, но в момента на Обамакеър засяга не повече от десетина процента, макар че на практика всеки е потенциално възможно да се нуждае от него. Но доста хора смятат, че просто някак ще им се размине.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Sun Jan 22, 2017 8:51 pm

Ми не е мизиогинист. Сори.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Sun Jan 22, 2017 8:58 pm

Да, мисогинист е. Знаеш ли какво още е? Част от богатата корпоративна олигархия, която разнебитва АБСОЛЮТНО всичко в тая страна от десетилетия. С назначените досега лица в кабинета му, ми дава знак, че не, жените не са най-застрашени тук. Нито конкретни малцинства. ВСИЧКИ са застрашени, защото тоя ще досъсипе икономиката, екологията и образованието на страната, така че Средната класа вече хептен ще изчезне, нацията ще изтъпее дори повече от сега, а климатът на Земята хептен ще си ебе майката.

За съжаление, протестите продължават да ни занимават с някви ефимерни проблеми, които вече със сигурност знаем, че НЕ ВЪЛНУВАТ голяма част от населението, щото то си има свои си проблеми, системно пренебрегвани от всичките тея гласовити протестиращи пропоненти на нещо си.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Morwen » Sun Jan 22, 2017 9:06 pm

Аз съм абсолютно съгласна. Но за съжаление при повечето хора събирането на факти и безпристрастното правене на изводи е по-трудно от директното емоционално въздействие, така че се разчита основно на второто.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Sun Jan 22, 2017 9:49 pm

Misogyny (/mɪˈsɒdʒɪni/) is the hatred of, contempt for, or prejudice against women or girls.

Где го видя? Тръмп е jerk, гадняр, но нищо не показва че е мизогинист. Ако беше гей щеше да се държи с туинковете по същия начин както с жените.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Sun Jan 22, 2017 9:57 pm

Той е дълбоко prejudiced към жените - личи си от всяка шибана дума. И от бая действия.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Alexis » Sun Jan 22, 2017 10:02 pm

Хора, вероятно звуча странно казвайки това, но не мисля че Тръмп е женомразец, а по-скоро разглезен от наличието на пари и власт, дадени му от прекрасната американска система. Просто е свичкнал, че парите му купуват плът и затова за него жените са стока и се държи с тях както някой, опипващ ябълките на пазара. Не казвам, че е свестен и т.н. Човекът е доста смешен и жалък, но не мисля, че е женомразец. И не мисля, че всеки който objectify-ва (как е коректно на БГ, да му се не знае - опредметява?) нещо (жени, мъже) е нещо-мразец, защото като си говорим за това, ще излезе че и аз съм в тая група като гледам готини мъже/жени и говоря как бих им налетяла. И да, не съм го правила, но пък и нямам физически достъп ;).
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Sun Jan 22, 2017 10:14 pm

Еми то това си е тип женомразие. Когато това срещу теб е просто няква правилно оформена плът с дупки за ебане в нея, а не човешко същество, което заслужава човешко достойнство, няма кво друго да го наречем. Да не говорим, че от собствените му думи става ясно, че е минавал и отвъд приказките в мисогинистките си нагласи. Т.е., мисогинист си е, откъдето и да го погледнеш.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Litz » Sun Jan 22, 2017 10:55 pm

http://edition.cnn.com/2017/01/20/polit ... r-punched/

Това е абсолютно 1 към 1 с удрянето на Волен пред НАТФИЗ. Сигурна съм, че това ще се окаже стънт, ударилият ще е съмишленик на Спенсър, за да може той да го играе жертва. Тоя цирк сме го гледали вече. Ама щеше да е готино, ако не беше АБСОЛЮТНО идентично.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Mon Jan 23, 2017 12:50 am

The Dragon wrote:
Roland wrote:Пък аз се чудя човек с твоя външен вид на какво отгоре коментира чуждия. Та всеки с чуденето си...
Сигурен ли си, че искаш да си играем на лични нападки? Мисля че мога да ти причиня значително повече болка отколкото ти на мен.
Сигурен съм, че можеш. Point stands. Като имаш какво да кажеш, можел да го казваш без гнусни коментари за външен вид.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests