Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amikae » Fri Nov 11, 2016 10:41 am

К'вото каза пича горе.

Истината е, че лагера на Хилари сам се би. Щото напънаха цялата медийна машина да серат над Сандърс и Тръмп, давайки им един перманентен ежедневен спотлайт, от който те в крайна сметка се възползваха. Западните лефтистки медии се опитаха да имитират пропагандите на Русия. Там е работата, че хич не им се получи, щото Хилари изобщо не е замесена от такова тесто. Нито харизмата, нито обаянието на Путин или Сандърс.

И отделно всичко това са пълчищата Рольовци в лагера на Хилари, които с поведението си могат да накарат всеки нормален човек да се отврати от цялото нещо.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by трубадур » Fri Nov 11, 2016 10:48 am

Последните 3 страници от тая тема са кайнд ъф епик фейл. Виждам че всеки иска да си каже квото му е на душа от половин година насам, ама фанете се четете едни други.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5262
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by alshu » Fri Nov 11, 2016 11:04 am

трубадур
всеки иска да си каже квото му е на душа
Ми не е ли това смисълът на всеки форум?
Ако смисълът е авторитетът да се изкажи, а всички останали да му поддакват и да го четкат - бахмаааму.
фанете се четете едни други
По ирония май ти не четеш - всъщност доста хора спорят, цитират или споменават имена на други участници...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by The Dragon » Fri Nov 11, 2016 11:12 am

трубадур wrote:Последните 3 страници от тая тема са кайнд ъф епик фейл. Виждам че всеки иска да си каже квото му е на душа от половин година насам, ама фанете се четете едни други.
Четем се споко. Но темата е широка и дълбока. И многостранна. Виж интересно ми е защо Амелия която доста добре разбра всичко около Gamersgate и никога не каза всички гейтъри са дебили, го каза за избирателите на Тръмп.

Моят дебилизъм беше мотивиран от три неща - мрънкания как тех индустрията е прекалено бяла и трябва да я диверсифицираме насила (и уволнението на Брендан Ейх и донгългейта на една конференция), как Анита Сарказиян вместо да не играе игри в които не и харесва как са представени жените се опитва да промени студията и игрите които правят и странното мислене, че всички култури са равни и заслужават уважение и приемане само щото са култури. И целият климат на thought policing. Тези хора се съсириха около Хилари.

Щото социалният прогрес не идва насила - той е функция от икономическия. Бърни беше за икономически прогрес - защото е доста по лесно да игнорираш и немразиш другите когато си имаш стабилна работа и сигурност и добри училища за децата.

Бобовдолските миньори на които след като им беше наредено да гласуват с 13 и задраскаха 2 пъти 13-цата на БСП бюлетината и избраха никой за европарламента - е всички се смяха колко са тъпи, а аз се зачудих дали всъщност не са умни.

Да пратиш Тръмп с огнехвъргачка може би е за предпочитане пред вечна мизерия.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by трубадур » Fri Nov 11, 2016 11:31 am

alshu, па си в джаза със заключенията

Идеята ми е, че наблюдавам как всеки сякаш се опитва да погледне от двете страни на монетата и в същото време да си изсипе всичкото, дето му се е натрупало около тия избори, че и последните няколко години демидж от културата да си жертва и става мазало.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Demandred » Fri Nov 11, 2016 11:36 am

То мизерията само може да се задълбочи от Тръмп, икономическата му политика е типичната републиканско малоумие "trickle down economics", което доказано не работи освен да направи бедните и средната класа по-бедни и най-богатите още по-богати. Плюс дебилната идея да сложи мита от рода на 35% на вноса от мексико или 45% на вноса от Китай, което ще е катастрофално за американската икономика.

Ама като им е толкова акъла на реднеците да гласуват за него, да се оправят....
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5262
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by alshu » Fri Nov 11, 2016 11:39 am

Аз пък си мислех, че съм в блуса...ма карай...

Идеята ми е, че наблюдавам как всеки сякаш се опитва да погледне от двете страни на монетата и в същото време да си изсипе всичкото, дето му се е натрупало около тия избори, че и последните няколко години демидж от културата да си жертва и става мазало.
И как това е лошо?
Нима споделянето няма да помогне на човек, да открие мястото си спрямо останалите и да лъснат истинските проблеми?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by трубадур » Fri Nov 11, 2016 11:48 am

Лошо е като наблъскаш 15 теми в една и е лесно за другия да се хване за произволна дума и нещата да идат у кенефа. Плюс че, както казах, става мазало от твърдения и баш тия истински теми, с котио да си намериш мястото сред останалите (дъ фак? - да, бе, знам какво искаш да кажеш, ма остави красивите изявления) могат да останат нейде в кюшето, докато се дърлят за глупости. Както има шанса да се случи сега с нас двамата :mrgreen:

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Onslaught » Fri Nov 11, 2016 12:10 pm

трубадур wrote: Идеята ми е, че наблюдавам как всеки сякаш се опитва да погледне от двете страни на монетата и в същото време да си изсипе всичкото, дето му се е натрупало около тия избори, че и последните няколко години демидж от културата да си жертва и става мазало.
Кажи си направо кой по-точно визираш?
Моето сексистко наблюдение е, че Amelia реагира малко по-емоционално от необходимото защото е жена все пак :) .
Според нейните груби критерии би следвало драгъна(расист смятащ западната култура за по-добра), амикае(доказан сексист) и трубадура(фен на Саргон) да са заедно с мене в кюпа на "тъпите и грозните", но не мисля че който и да е от нас има негативно мнение за нея.
"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by трубадур » Fri Nov 11, 2016 12:22 pm

Е аз си казах кое ме притеснява. Просто ми е миш-маш от твърдения и теми, дето се чоплят оттук-оттам и виждам как ще изпростеят нещата накрая... :mrgreen:
И ся се хващам, че не знам и аз за кво се набутах, тъй като личните чувства на хората, еле па у интернет, ич ме не бъркат и май един див зулум може да съживи тоя форум. Та дерзайте, друзя. :lol:
И без това тази (и абсурдистана с некви напъни) са единствените действащи теми.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Onslaught » Fri Nov 11, 2016 12:29 pm

трубадур wrote:Просто ми е миш-маш от твърдения и теми, дето се чоплят оттук-оттам и виждам как ще изпростеят нещата накрая... :mrgreen:
Това е защото си изпуснал част от дискусиите докато не беше активен във форума.
Например аз съм в ролята на сексиста най-вече заради мнението ми, че разликите между половете не са 100% културно обосновани.
Няма причина да се притесняваш.
"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by трубадур » Fri Nov 11, 2016 12:46 pm

Onslaught wrote: Това е защото си изпуснал част от дискусиите докато не беше активен във форума.
Например аз съм в ролята на сексиста най-вече заради мнението ми, че разликите между половете не са 100% културно обосновани.
Няма причина да се притесняваш.
Точно в този форум се съмнявам да има хора, дето не са се спънали поне веднъж в учебник по биология за 8 клас. Ако те водят сексист заради друго нещо ще да е било, особено ако сте буйствали из геймъргейт пика на олигофрения, където етикети се лепяха с лекота :mrgreen:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amikae » Fri Nov 11, 2016 12:50 pm

https://youtu.be/MYup8DzLpUk?t=11m28s

Амелиа в момента прави горе долу това, което Кака ми коментира горе. Грозна гледка, от страни изглежда все едно Роланд пише през нейния акаунт. :neutral:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Litz » Fri Nov 11, 2016 12:58 pm

Онслот, айде не преувеличавай ся. Нещата не седяха по тоя начин.

Гениален коментар на This is the fucking news Jonathan Pie. Цялото е отвъд гениалността.

https://www.youtube.com/watch?v=GLG9g7BcjKs

'I'd personally vote for Lucifer over Donald Trump'

'On many issues Theresa May is less right-wing than Clinton'

'If you aren't willing to discuss than you are creating the condition in which Donald Trump and people like him can thrive'

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Killua » Fri Nov 11, 2016 1:10 pm

Ето ме и мен, понеже са ни малко дискутиращите тук 8-)

Аз днес прочетох две неща по темата.

1) http://www.cracked.com/blog/6-reasons-t ... lks-about/
Тази статия е старичка всъщност, но чак сега ми попадна. Интересно четиво, един малко по-различен поглед над (част от) Тръмп избирателите. Стори ми се балансирана и ми хареса, че не демонизира и заклеймява всички хора, избрали Тръмп - защото много от тези хора нямат (пряко) общо с тормозителите, ънлийшнати и вилнеещи по улиците, за които научих от второто си четиво за деня:

2) http://whywereafraid.com/?og=1
Коментари на хора, станали жертва на тормоз и насилие след избирането на Тръмп (подобно на брекзитските). Направо се разплаках от описаното и почти физически ме заболя като си представих какво им е. Защото колкото и да съчувствам на обезвереното американско население и хората извън градовете, които в някакъв пристъп на паника, безумие, желание за промяна на статуквото, омраза към Хилъри и какво ли още не, е направило своя избор, просто ми е много по-лесно да се идентифицирам с тези хора и да се поставя на тяхното място в момента.

Не знам дали изборът на Тръмп ще доведе до кой знае какви промени във вътрешната и външна политика на Америка - и предстои да разберем, - но бях забравила за човешкия фактор и какви биха били първоначалните (да се надяваме, временни) ефекти. Как малки тръмпчета навсякъде ще почнат да се изтупват от пясъка, да се бият в гърдите, че "президентът го разрешава" и още от ден едно да започнат да съсипват живота на съседи и приятели.

Тръмп (и управляващият елит) трябва ясно да покаже, че е против подобно отношение и поведение и че това, че е говорил глупости, НЕ означава че разни хора вече имат морално и законно право да тормозят други хора, както очевидно са си втълпили. И онези свестни гласоподаватели, които са подкрепили Тръмп и не искат да се идентифицират с агресивните булита, да покажат, че са хора, баси, че "грозните и тъпите", за които Амелия говори, са всъщност много по-малка част.
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest