Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by ProxyFantasy » Tue Oct 11, 2016 1:32 pm

И нека надцакването с неадекватни кандидат-президентски клипове започне сега.

Политиката бавно, но сигурно се превръща в телевизионен реалити формат*. Особено като си спомня агитацията на Витков преди години.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by ProxyFantasy » Thu Oct 13, 2016 1:11 pm

Марешки отпада от битката за легитимност в този вот

Сериозно, имам чувството, че огромна част от хората приемат подобно поведение като динковото за нормално. Скоро ще имаме доброволчески отряди за спазване на "реда" в столицата. Натам отиват нещата.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sun Oct 16, 2016 1:24 pm

@Amelia в Калгари ще има секция

https://www.cik.bg/bg/decisions/3785/2016-10-15

Най-голямата ирония е, че идиотите направиха промяна в изборния кодекс, за да спрат гласовете от Турция, а ся там пак има най-много секции.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Sun Oct 16, 2016 10:00 pm

Мерси.
Ще идем да пуснем по един вот за Трайков, значи, щото поне изглежда нормален. И явно сме стигнали дотам, че човек да гласува за някого, само щото въпросния поне изглежда нормален. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Vash » Mon Oct 17, 2016 6:17 pm

Силно се изкушавам да напиша "Тръмп" на бюлетината. Против съм фалшивото/тролското гласуване, но тези избори са прекалено голяма гавра. Пък и Тръмп може да не става за Америка, но за нас си е тамън.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Morwen » Tue Oct 25, 2016 12:26 pm

Доста съм убедена, че Тръмп не става за никого и дори Путин би пропищял от него, ако се стигне дотам.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by termit » Fri Oct 28, 2016 11:07 am

А заради малоумен митинг/концерт на плешивата тиква утре ще затворят Орлов мост + част от Цариградско и част от Христо и Евлоги. И то ще ги затворят за сериозно количество време. Общинарите трябва да бъдат публично разжлембени, че позволяват такива неща.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2016/10/ ... oveche_ot/
Elves dig rocket launchers.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Fri Oct 28, 2016 2:12 pm

Дам.

Четох вчера, че цялата столична полиция щяла да бъде ангажирана за това. Яко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Fri Oct 28, 2016 5:03 pm

Чудя се тея дето реват срещу гей-парадите, че им блокирали движението, дали ще направят нещо...

Но наистина - ВТФ е тая простащина бе? Това е няква политически блокаж на една от важните пътни артерии в столицата. Глави трябва да падат заради това.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by ProxyFantasy » Fri Oct 28, 2016 5:26 pm

Мен повече ме шокира това, че са понабили председателят на БХК, а реакциите в интернет пространството са масово - "така му се пада". "като са го набили защо не са го изнасилили" и тн. Нещата не просто отиват на крайни форми на неофашизъм, а наченки на шантава диктатура.

"Това като finale grande на една седмица, в която обединените националистически сили в страната внасят законопроект, който цели да даде власт на армията и МВР да стрелят на месо по границата. Седмица, в която най-шумно оспорваната мярка в държавата е политика на Министерството на образованието, която иска да насърчи усилията на ромски младежи да завършат гимназия. А представителят на Ромския образователен фонд търпи етнически обиди в ефира на национална телевизия и получава заплахи в социалните мрежи от бивш служител на МВР, че ще го "ще го изкорми" и "ще му блъска главата с чук". И междувременно "ловец на мигранти" и медийна звезда събира хайка за лов на бежанци из столицата след концерт-подгрявка на референдума на Слави Трифонов през уикенда." из статия на Капитал, линк тук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Fri Oct 28, 2016 7:53 pm

Amelia wrote:Чудя се тея дето реват срещу гей-парадите, че им блокирали движението, дали ще направят нещо...
Ще направят, ами! Ще отидат на концерта.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Oct 31, 2016 3:20 pm

Апропо, относно референдума на тоя идиот кой според вас е по-добрия вариант за бойкота му? Да не гласувам изобщо или три НЕта?

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by LightOne » Mon Oct 31, 2016 8:12 pm

Силно съм притеснен, че Вашата скромна личност е горецитираната от Вас квалификация, ако не гласува с Да.Да.Да.

И не, не го казвам, защото съм заслепен от новия Месия. Дреме ми за голата тиква. Не ме интересува интереса и кьорфишека му. По една случайност обаче ми съвпада със следното:
Това, заради което си струва третата, напълно пренебрегвана от Вас опция, е безподобната наглост и безочие, което си позволиха Конституционния съд (не знам дали Вие сте чели решението, но аз съм, че и някои пасажи зер ги и разбирам по призвание, и там такива юридически абсурди са наръсени един до друг...), и ЦИК с решението си да няма печати на бюлетината за референдума, (подир него отново и съдът, в случая Върховен административен) защото: "Да живее пряката фалшификация!".Целта и Духа на закона е подменена от Буквата му.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Mon Oct 31, 2016 8:17 pm

ProxyFantasy wrote:Мен повече ме шокира това, че са понабили председателят на БХК, а реакциите в интернет пространството са масово - "така му се пада". "като са го набили защо не са го изнасилили" и тн. Нещата не просто отиват на крайни форми на неофашизъм, а наченки на шантава диктатура.

"Това като finale grande на една седмица, в която обединените националистически сили в страната внасят законопроект, който цели да даде власт на армията и МВР да стрелят на месо по границата. Седмица, в която най-шумно оспорваната мярка в държавата е политика на Министерството на образованието, която иска да насърчи усилията на ромски младежи да завършат гимназия. А представителят на Ромския образователен фонд търпи етнически обиди в ефира на национална телевизия и получава заплахи в социалните мрежи от бивш служител на МВР, че ще го "ще го изкорми" и "ще му блъска главата с чук". И междувременно "ловец на мигранти" и медийна звезда събира хайка за лов на бежанци из столицата след концерт-подгрявка на референдума на Слави Трифонов през уикенда." из статия на Капитал, линк тук.
Казваш неофаш, ами добре, запитай се каква е причината да избуява?
Ами да го набият, малко му е и аз ще кажа така.
Няма по-голяма напаст то НПО-та финансирани от чужбина, на 99% от фигури от САЩ.
Нещо, което там е забранено.
Ок?

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Dr. Horrible » Mon Oct 31, 2016 8:38 pm

То пък едно "набиване".
Около 9:30 часа на път за работа Кънев се разминал с двама мъже пред хотел близо до парламента. Без думи единият от тях замахнал срещу него и го ударил в лицето. Нападателят посегнал и втори път, но Кънев успял да избегне удар и в корема.
Потърпевшият веднага звъни на 112, идва полицията след "побоя" и му предлага веднага да тръгнат с колата из квартала и да търсят биячите... няма линейка, няма нужда от никаква медицинска помощ.
Цялото нещо ми прилича на "атентата" срещу Доган, но в доста по-мизерни измерения. Ама се вдига шум до небесата...
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests