Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Thu Feb 04, 2016 10:32 am

My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Thu Feb 04, 2016 1:29 pm

Litz wrote:Въпросният урод иска изнасилването да се легализира.
Довчера не бях чувал за този тип и това му искане и реших да направя нещо нечувано - да потърся първоизточника. Попаднах на този пост - http://www.rooshv.com/how-to-stop-rape

Аз лично го виждам като "A modest proposal". Ти чела ли си го и какво ти е мнението?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сексистки хроники

Post by Alexis » Thu Feb 04, 2016 2:12 pm

Когато аз, като жена го чета и виждам частично логика в написаното и често съм на страната на мъжа в (конкретно) американските псевдо-изнасилвания, където поредната алкохолизирана/ревнива/изнервена патка смята, че може безнаказано да обяви даден мъж за изнасилвач и да бъде автоматична жертва, а мъжът без съд и без дори нужда от доказателства автоматично да е виновен, нещо определено показва проблем не само сред мъжете.

Не съм съгласна с идеята всяко съвокупление на частна територия да е легално, защото е технически възможно жена да бъде приведена в безпомощно състояние и преместена без нейно съгласие, но съм съгласна, че в американската действителност някои от жените излизат като неспособни да се грижат за себе си, дребнави, отмъстителни и капризни деца, които не заслужават да бъдат третирани като отговорни възрастни. Дори не искам да отварям дума за финансовите облаги, които извличат от подобно поведение и понякога тенденциозното търсене на начин да се обвини човек с цел $$$. Наскоро имаше подобен случай в САЩ с известен спортист, който (без да знам подробности, не е като да съм била свидетел на събитията) определено изглеждаше като невинна жертва на златотърсачка. Интересно че това го няма в Европа, дори в най-развитите и богати страни.

Друга причина да не съм съгласна за частната територия като свободна зона е че много изнасилвания стават от роднини на територията на собствения дом на жертвата, а понякога изнасилване може да има дори в "брачното ложе". Защото правото да кажеш "не" е точно толкова валидно и след като си казал "да" на някого пред религиозен или административен служител, колкото и преди това.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Thu Feb 04, 2016 2:19 pm

The Dragon wrote:
Litz wrote:Въпросният урод иска изнасилването да се легализира.
Довчера не бях чувал за този тип и това му искане и реших да направя нещо нечувано - да потърся първоизточника. Попаднах на този пост - http://www.rooshv.com/how-to-stop-rape

Аз лично го виждам като "A modest proposal". Ти чела ли си го и какво ти е мнението?
Тоя пич постоянно пуска подобни неща, ако е трол, ще да е really dedicated one.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Thu Feb 04, 2016 4:17 pm

Demandred wrote:
The Dragon wrote:
Litz wrote:Въпросният урод иска изнасилването да се легализира.
Довчера не бях чувал за този тип и това му искане и реших да направя нещо нечувано - да потърся първоизточника. Попаднах на този пост - http://www.rooshv.com/how-to-stop-rape

Аз лично го виждам като "A modest proposal". Ти чела ли си го и какво ти е мнението?
Тоя пич постоянно пуска подобни неща, ако е трол, ще да е really dedicated one.
Сатирата не е прерогатив само на троловете. Явно си има негова си agenda. Взима някакви опорни точки на някои от по крейзи модерните феминистки, "приема" ги на доверие и ги довежда до абсурд. Поне за мен това е сатиричен текст, докато целият интернет очевидно се прави, че го приема насериозно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Сексистки хроники

Post by Morwen » Thu Feb 04, 2016 5:42 pm

Пичът дава пикъп съвети, което моментално го поставя като интелигентност между астроложката на Гала и Кобилкина, но както и да е. :mrgreen:

Съжалявам, аз не мисля, че това е сатира. Никакъв хумор не прозира, само хладно възмущение и желание да се оправи проблема. Също така и невероятната логика, че ако жената не вика само като я пипнеш с пръст, значи е съгласна на всичко.

Между другото, за мен проблемът не е във феминистката/колежанската култура в Америка. В навика да се водят съдебни дела за издояване на пари е. Не знам откъде се появи забавната легенда за това колко много мъже били осъждани невинни за изнасилване. Също какво и в останалите страни, изнасилването от познат е едно то най-трудно доказуемите престъпления, което води до това, че повечето не стигат до съда, а много от обвиняемите биват оправдани заради съмнение, дори когато делото изглежда ясно. Въпросът е, че много колежи предприемат мерки само при обвинение, а при някои съдебни дела се стига до споразумение за обезщетение само и само да се оттеглят показанията, които дори недоказани вредят. И това е практика за всякакви граждански и корпоративни спорове. Понякога е по-евтино да платиш на някой, който те обвинява в каквото и да е, отколкото да се съдиш с него.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Onslaught » Thu Feb 04, 2016 6:00 pm

Morwen wrote:Пичът дава пикъп съвети, което моментално го поставя като интелигентност между астроложката на Гала и Кобилкина, но както и да е. :mrgreen:
Което не го прави урод, enemy of the state или нещо подобно

https://twitter.com/rooshv/status/694769625129717760
"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Сексистки хроники

Post by Morwen » Thu Feb 04, 2016 6:17 pm

Не, не съм твърдяла, че това го прави такъв, аз дори за Гала и Кобилкина не мисля така :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Fri Feb 05, 2016 12:02 am

Има елемент на тролене, но не съм сигурна, че с това се изчерпва всичко. Тоя няма-няма па цъфне с глупостите си в поредната скандализирана от него медия и засега ми създава впечатлението, че май-май си вярва...

edit: Прекратили са организацията:
http://www.buzzfeed.com/robstott/these- ... .svK4M0dxP
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Fri Feb 05, 2016 8:50 pm

Силно смутен съм от поста на Алексис, честно да си призная.

Америка наистина много обича съдебните дела, но това не е аргумент за каквато и да е легализация. Това е държава с безобразно ниска сексуална култура, където около 50% от бременностите са непланирани. Има огромна и зловеща rape-култура, в която на жената й се казва, че общо взето си го е просела. Преди месец-два гледах видео на Джон Оливър, където показваше кадри от някакво rally в Йейл, където фратбойчета скандират "No means yes! Yes means anal!". ЙЕЙЛ това, дето приемат 7% от кандидатите...

Изнасилванията са огромен проблем в Щатите и ако от време на време някой невинен мъж става жертва на несправедливо обвинение, това е капка в морето от напълно сериозни и реални случаи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Claymore » Fri Feb 05, 2016 9:08 pm

Като оставим че ако се легализира, дори хипотетично, това ще направи изнасилванията на мъже още по-трудни за доказване и за взимане насериозно от закона. Ама защо ли му трябва на някой който уж мисли за хетеро мъжете да помисли за това. Все пак само разни путчици и мухльовци позволяват някой да ги изнасили, не истинските Завърнали се КралеTM
И аргумента че сатирата на това лайно изобщо прилича по каквото и да е на A Modest Proposal издиша яко. При все цялостната си мизантропска позиция и подкрепа на абсолютната монархия, пичът е бил ирландец и е пишел от позицията на просветен представител на опресирана част от обществото, спазвайки нормата сатирата да напада тези отгоре, не отдолу. За разлика от Руш, който пише от позицията на боклук милеещ за времето когато е можело съвсем безнаказано да понабиеш жена си за да мълчи и ако решиш, да се разведеш, като в процеса я оставиш безпарична.
Last edited by Claymore on Fri Feb 05, 2016 9:23 pm, edited 3 times in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Fri Feb 05, 2016 9:14 pm

Ние бтв щяхме да имаме някакво про-рейп събиране тук в Чикаго утре, ама го отмениха, естествено. "Men's Rights"...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Fri Feb 05, 2016 9:52 pm

И в Канада имаше няколко планирани, но май засега нищо от тях няма да се получи. Някъв женски бокс клуб беше заплашиш, че ще иде на едно от тях, за да му обяснят, нали, как изнасилването тряя се легализира на частна почва. Те тва обяснение бих искала да го видя. :lol:

Иначе не знам колко е силна рейп културата в САЩ. Някви статистики? Сравнявания с други развити и неразвити страни?

Не знам Канада доколко може да се сравнява със САЩ по тея параграфи, но на мен примерно тук ми е ПЪТИ по-спокойно отколкото в България. За 8 години само веднъж ми се случи някъв (пиян нейтив) да ме заговори на улицата и да ми обясни колко съм хубава. Като го натирих да си ходи, се фръцна обидено и каза, че аз губя, щото той щял наистина да ме обича. Не ми посегна по какъвто и да е начин. Сравнете това с ежегодните опипвания в рейсовете на Софето, подсвирвания и подвиквания от страна на съмнителни лица по улицата и директните покани за секс на рандъм автобусна спирка в рандъм време от денонощието. Или оня олигофрен, дето ме гони в Париж.

Проблемът ми с т.нар. рейп култура в университетите в САЩ е, че някои лица в момента си позволяват огромни волности с понятието рейп и това неминуемо води до дискредитиране на предполагаемите жертви. И окончателно и безвъзвратно ебава майката на сяква невербална комуникация в т.нар. човешки мейтинг ритуали. Тряяло жената да изрази "enthusiastic consent". Чудесно. Са остава да се разберат кво се класифицира като enthusiastic consent и кога въпросния важи. Щото ако жената е пила - не важал, нали.

То тва вече взе да избива на подписване на малки предсексуални договорчета. Вече излязоха наяве няколко случая, в която жена обвинява мъж, че я бил изнасилил след секса, който и двамата са имали в състоянието си на алкохолен ступор. В единия от случаите имаше и СМСи, които доказваха, че мацката е била съвсем навита на начинанието. Но не помнела и следователно - изнасилена била. Ми тъф лък, да си запомнила пък. Тоя дето те е ебал и той е бил поркан, ама не се е сетил да подаде жалба пръв.

В Cracked пък четох някъв материал, писан от младеж, който без да иска е извършил сексуално насилие. От описанието на въпросното насилие ми се прииска да се гръмна. Начи излизат с неква девойка, прясно дипломирана от поредното католическо училище. Ходят на бар, денсят, пляскат се един друг по задника, на връщане към дома на девойката минават през секс шоп и се хихикат кат 12-годишни, стигат до дома на девойката, седят с часове и гледат някви ДВДта, оная му лежи на гръдния кош... По някое си време младежът почва да й пуска ръце, не чува никакъв протест, продължава и по някое време установява, че девойката спи. Или ненам кво точно беше станало, но в крайна сметка до сексуален акт не се стига, а тоя се вдига и си тръгва към къщи. Няколко дни по-късно вече почват да му правят проблемите в даскало, щото оная сезирала властите. Много й било страшно оня като я заопипвал. Толкова страшно, че се препарирала и не могла да каже не. Ми тъф лък, да си могла, ма. И кат не можеш - стой си при мама в къщи докато станеш на 60 и белким узрееш за комуникация с другия пол. Начи вече и НЕ не може да се очаква от жената - твърде много усилие изисква, свръх силите й е един вид. Земи тоя empowerment. Мъжът тряя да й чете мислите, не може така. Та оня не се оплакваше в писанието си, през цялото време беше супер разкаян, че така лошо е навредил. Той не знаел, че това дето прави е толкова лошо. Ми и аз при така създалите се обстоятелства вече не знам.

Отделно, няква статия в Ролинг Стоун за уж ебаси зверското изнасилване беше опровергана на сякви нива, след като най-накрая се направи проверка на писаното в нея. Та ситуацията е - не знаеш на кво да вярваш вече.

Та в светлината на всичко това, мисля че разни организации яко преекспонират т.нар. рейп кълчър на САЩ. Ще ги посъветвам да наминат към Бг, да видят малко реален молестeйшън в реално време.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri Feb 05, 2016 11:28 pm

Amelia wrote: То тва вече взе да избива на подписване на малки предсексуални договорчета.
Договорчета като това ли? :mrgreen:

Аз нещото, което не разбирам в САЩ е, че доста момичета смятам постфактум съжалението за еквивалентно на изнасилване. Та чак withdraw-ват консент три седмици след половия акт?????

Или като оная идиотка Сълкъвиц, която обвинява човек в изнасилване, когото ТЯ е СТОЛКВАЛА. Обаче ред феминистки, я защитават и я мислят за някъв егати примера, а самият пич, чиято майка е няква супер известна ФЕМИНИСТКА в Германия бтв, в момента целият му живот е съсипан и не е имал правото да носи някви доказателства.
Въобще целият рейпкълчър ми е супер нелеп.
Ето една супер яка статия по въпроса
https://www.washingtonpost.com/news/the ... ing-apart/
The alleged victims most eager to generate publicity for their stories may be the those most likely to say what activists or journalists in search of a good story want to hear. This means the stories most likely to be heard are those most in need of skepticism — and those least likely to get it. That’s a conflation of incentives that’s almost guaranteed to produce bad results.
This is obviously a very sensitive topic — but this point in particular is a delicate one, so let me be clear. This isn’t an argument that college students (and anti-rape activists in particular) never get raped. Nor is it an argument that accusations should never be believed. Nor is it an argument that rape victims should be ashamed to come forward. It’s only to say that generally speaking, an alleged victim eager to generate publicity about what happened to her may require more verification than an alleged victim who is reluctant to come forward. All else being equal, reluctant witnesses are more persuasive than eager ones. (Of course, all else is rarely equal.)
Аз ако бях колежанин в САЩ и имах навика да ходя по партита и да пия и правя секс, щях веднага след като изтрезнея да подавам сигнал, че съм изнасилен. На мен целият дискурс ми е абсурден, защото разглежда сексът като нещо, което мъжете правят на жените, а не нещо, което двама души взаимно правят. Ся и пияните еднополови двойки правим секс с разни субстанции в организима си, ма не се сещам за известен случай, в който мъж да обвинява мъж или обратното.

Пък и известни феминистки, които си признават, че партньорът им не е могъл да даде консент като Ейми Шумър, са аплодирани за тези си признания.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Onslaught » Fri Feb 05, 2016 11:45 pm

Roland wrote:Преди месец-два гледах видео на Джон Оливър, където показваше кадри от някакво rally в Йейл, където фратбойчета скандират "No means yes! Yes means anal!". ЙЕЙЛ това, дето приемат 7% от кандидатите...
В същия Йейл където се чустват потиснати заради хеллоуин костюми и щракат с пръсти за да не се тригърне някой от ръкоплясканията?
https://www.youtube.com/watch?v=9IEFD_JVYd0
Amelia wrote:Не знам Канада доколко може да се сравнява със САЩ по тея параграфи, но на мен примерно тук ми е ПЪТИ по-спокойно отколкото в България. За 8 години само веднъж ми се случи някъв (пиян нейтив) да ме заговори на улицата и да ми обясни колко съм хубава.
Че това не ти ли е достатъчно доказателство, че живееш в rape culture?
https://www.youtube.com/watch?v=lKfdS38aBSk
"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests