Официалният Supernatural топик

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Alexis » Sat Dec 26, 2015 8:47 am

Castiel се появява в 4-ти сезон. Аз лично го харесвам в началото (разбирай до края на 5-ти сезон), след което започват да го използват както им падне и както са решили за поредния сезон и липсва каквата и да било последователност в поведението му.

Иначе донякъде си права със смъртта, но все пак изчаквай с3 еп11 - Mystery Spot, който е такава яка ебавка с Дийн (пианото бейби) и където смъртта приема съвсем други размери.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Официалният Supernatural топик

Post by passer-by » Sun Dec 27, 2015 12:35 am

Alexis wrote:изчаквай с3 еп11 - Mystery Spot, който е такава яка ебавка с Дийн (пианото бейби) и където смъртта приема съвсем други размери.
След тоя епизод песента Heat of the Moment придоби ново усещане за мен. :lol:

Като Carry On My Wayward Son :metal: , ама по малко по-друг начин.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Sun Dec 27, 2015 7:15 am

Таман го изгледах въпросният епизод (S3e11). Два пъти. Щото изнасилих и Сашко да го гледа веднага след като го свърших.

Е, попиках се от смях начи. :lol:
Съжалявам. Знам, че накрая става драматично, ама смъртите на Дийн бяха като от Happy Tree Friends извадени. И Сам, на когото накрая вече му беше толкова писнало (Eat your breakfast!). Ебаси якия епизод. Всеки епизод с Трикстъра е мега як. Дано го има и нататък. :lol:

Са да видим кво ще се случи с британската Фуджико-чан. Шипвам я с Дийн малко.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Xellos » Sun Dec 27, 2015 10:34 pm

Значи сезон 5 епизод 8 ще го изгледаш поне 5 пъти, това е 1 от епизодите, които оправдават съществуването на сериала ;)

spoilers from "Changing Channels"
https://www.youtube.com/watch?v=-ZcQpXk4pDs
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Mon Dec 28, 2015 9:14 am

Ок, приключих 3ти сезон и таман изгледах първи епизод на 4ти. Кастиел се появи. Прилича на религиозен маниак. Обещаващо.

Ми начи да видим как ще се развие сериала сега, след като и ангелите влязоха в играта. Дано не забравят хумора. Трети сезон, при все всичката мелодрама имаше няколко гениални с хумора си серии. Тряя повече такива да има.

Новата Руби е некъф ужас, некъф ад. То всички бамбини в тоя сериал са ловени нейде по плажовете на ЛА, ма тая е хептен пластмасова, милата. И Джаред Падалеки е женен за нея в реалния живот. Блех. Ма то... кво ли се оплаквам, като и двамата главни герои са някви мъжки Барбита там... Ма те поне успяват да си изиграят персонажите криво-ляво... Дотук най-добрата женска актьорска игра май беше на малкото момиченце, което играеше Лилит в последния епизод на 3ти сезон.

3 сезона по-късно, сериалът е все така долнопробен, с няколко спорадични проблясъка. Бъфи е некви десетки нива над това. Ма десетки. Ако това са най-добрите сезони, трябва да ви кажа, че дотук това, което оправдава загубата на време с тях е само персонажа на Дийн. Останалото е на ниво рандъм сериалче на Фокс.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Moridin » Mon Dec 28, 2015 9:05 pm

:neutral: :cry: :unsure:
This is it. Ground zero.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amikae » Mon Dec 28, 2015 10:47 pm

Смятай какъв чешит трябва да си за да гледаш сериал, който смяташ за долнопробен, 3 сезона...

Иначе най-якото нещо в тоя сериал се казва MEG. I like me some bad bitch. :twisted:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Mon Dec 28, 2015 11:48 pm

Е, аз гледам доста долнопробни неща, стига да ме забавляват. Хвърли един поглед на аниме листа ми. :lol:
Само че не живея с илюзията, че щом нещо ме забавлява, то, следователно, е качествено по някви обективни критерии.

Проблемът е там, че съм вече на 5ти епизод от 4ти сезон и няма и помен от това, което правеше сериала забавен. Останала е само долнопробността. Дийн е все така хубав, но пък това, което го правеше истински привлекателен за мен (т.е. намаания просташки мачизъм с веселите лафчета) също го е хванала липсата. В момента Сам ме дразни по-малко и това е ебаси постижението. На Дийн му трябват няколко освестяващи шамара, мисля.

Кастиел също не е направил нищо интересно до момента.

А Мег беше яка да. От малкото женски персонажи ,дето ставаха за чеп за зеле. И старата Руби и тя кефеше, въпреки вулгарната си руса муцуна. А може би точно заради това. Тая новата е ОМФГ ужаса.

Кастинга на по-важните поддържащи роли в тоя сериал е доста зле. Особено женските такива.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Tue Dec 29, 2015 3:59 am

Окей, черно-белият епизод всъщност беше МНОГО як и ми върна вярата в сериала. Дийн освен това спря да е ангсти и отиде да го dehymenate-нат, с което ме влюби в себе си отново. :lol:

Аааааааааахахахахахаха. Епизодът, в който Дийн го е страх от всичко. :lol: :lol: :lol:

Добре бе! Дано да продължава в същия дух! :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Wed Dec 30, 2015 11:00 am

Приключих 4ти и почнах 5ти сезон. Основната сюжетна линия е ОК, но хуморът ужасно много ми липсва. Абсолютно изчезна вече. Сам всъщност ми хареса в 4ти сезон докато не стигнахме до глупостите накрая. Сега има големи количества ангст. Таман се разделиха с Дийн, но някак не ми пука от това. Не ми пука за нищо, честно казано.

Иначе концепцията за ангелите и демоните е яка. Dicks with wings and dicks without wings - така и трябва да бъде. Нали си взимат булшита пт едно и също място.
Радвам се, че не се налага да гледам Руби повече. Успя да съсипе целия финал с ужасната си игра.

ПП. Михаил и Луцифер знаят как да си подбират месото. :lol:
ППП. Най-сетне малко смях с изпълненията на Касиел. И Дийн също страда от липсата на хумор в сериала.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Sat Jan 02, 2016 6:25 am

Приключих и 5ти сезон. Як беше и дори психологическите драми в него ми харесаха. Според мен добре са се справили с развитието на персонажите. До степен, че състрадавах дълбоко и на Дийн, и на Сам - цялата там психическа умора и депресията, много добре ги бяха направили. И как като единия се срине в дупката, другия се мобилизира и го изважда. Прекрасно комбо са тея двамата. Определено се превърнаха в едни от най-любимите ми персонажи въобще, изобщо. Особено след тоя сезон, в който бяха позадълбочени.

Трикстър епизода мажеше както обикновено. Направо вих от смях като почнаха Хорейшо уан лайнерите. То целия тоя епизод е направен от победа, от началото до края. :lol:

Гавраил (Трикстъра, т.е.) ми е от най-любимите персонажи. Не само щото правеше Сам и Дийн да си приказват сами при всяка своя поява, ами и щото благоволи да обясни на Луцифер къв е льольовец смотан. Много ще ми липсва. :cry:

Другият, който ме кефи, беше Краули, когото съм гледала и в Leverage (там беше Джим Стърлинг) в горе-долу същата роля. Та, не беше новост за мен, но пък мога да го гледам безкрай, така че сме ок. Смърт също беше доста готин. Дано го има и нататък.

Socially awkward Castiel is adorable! :heart:

А Луцифер беше льольовец смотан. Много ми се искаше да яде малко шамари и тати да го прати да си легне без вечеря. Ебаси пубертетските изпълнения. :lol:

Имаше и опити да се засегнат някои неща, които ме тормозеха отдавна - като примерно къде, аджеба, са всичките божества от алтернтивните религии и какво е отношението им към кочината на Земята. Алогичността на християнския Бог също беше дискутирана тук-таме. Но като цяло ми харесва доста какво са направили с християнските концепции и целия клъстърфък там между демоните/Луцифер и ангелите/Бог. И нашите двама нещастници по средата, дето не са нито ангели, нито демони.

Сега в 6ти сезон още от самото начало се вижда enemy inflation проблема, в който са се забили. Щото след шибания Апокалипсис и Луцифер, с кво точно могат да ни занимават? С кво могат да ги надминат? С нищо. Това и става засега вече 4 серии.

Но Дийн беше сладък с бебето. И ни показаха полуголия Сам. Изобщо фенсървисец некъф, въпреки че е точно от моя тип, особено ако се случва с някви полубогове като тея... :neutral:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Roland » Sat Jan 02, 2016 8:55 am

Шести е много слаб, но после нещата тръгват пак нагоре. Сериалът така и не достига нивата на 4-5 сезон, но си радва доволно до 9-ти (не съм гледал 10-ти).
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Mon Jan 04, 2016 10:47 am

Аз... всъщност... харесах 6ти сезон...

Съвсем в логиката и качеството на сериала си е - не виждам кой знае ква разлика с предишните 5. Може би човек трябва да го гледа наведнъж. А и аз към Суперначърал от самото начало подхождам като към среднист гилти плежър, който не изисква кой знае какво мозъчно участие, та в тоя ред на мисли, 6ти сезон си е съвсем океен.

Единственото, което ме издразни повече беше поредната там Мис Септември във важна поддържаща роля (Евата, тва).

Бездушния Сам беше едновременно крийпи и смешен. Тея, дето разправят, че Джаред Падалеки не може да играе, явно са гледали някъв друг Суперначуръл. Щото в тоя, дето гледам аз, въпросният Джаред успява с мимики и очи да представи цялата subtle емоциналност на Сам вече 6 сезона поред. И аз много му я обичам subtle емоционалността. На моменти е по-яка даже от мачо перченето или интензивния поглед на Дийн. И когато по сценарий, тая емоционалност трябваше да липсва, онова абсолютно гладко айез-седайско лице, без бръчки по челото и без мърдащи вежди, предаде тая липса повече от добре. Наистина ме побиваха тръпки от Сам в тоя момент. И тея хубави очи, дето могат да засрамят всяка кошута на планетата, изведнъж станаха толкова студени и зли... Бррр. Ми екстра си е актьорската игра, кво. По-добре от това, което съм очаквала от тоя сериал за всеки случай.

Нямам проблем със сълзливостта до момента. Имах повече проблем с нея в началото, където честно казано разните адолесцентни daddy issues ми бяха доста досадни в лицето на някви 25+ годишни мъжища като тея двамата. Ама след всичкото това, през което нашичките минаха в тея 6 сезона, не виждам как ние пък ще можем да минем без мелодрама. То тук липсата на мелодрама всъщност няма да стои добре. Засега ми се струва, че добре навързват нещата с керъктър девелопмента. Да видим сега кво ще правят с много счупения психически Сам.

Иначе 15ти епизод на 6ти сезон беше един от най-добре осъществените breaking the fourth wall тропове, които съм виждала някога.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Ghibli » Mon Jan 04, 2016 1:01 pm

"Dean, grimly" ми е на първо място в класацията на любими реплики от този сериал, бие дори онази на Кастиел със свършващите минути :mrgreen:

Според мен седми сезон е най-слабият, така че не се отпускай все още :lol:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Wed Jan 06, 2016 1:36 am

Аз съм на 13ти епизод от 7ми сезон и наистина, засега тоя сезон е сериозно в гъзъ. Левиатаните са много скучни лошковци и са ужасно грозно направени. Мелодрамата е изнасилена и сценаристите масово боравят с най-омразните ми клишета. Визирам, примерно, бозата с кицунето Ейми и малоумния конфликт, който се зароди между братята заради нея. Също, втф беше тва между Боби и шерифката? Защо, за бога? Сега Боби ритна камбаната и ми беше мъчно, но понеже никой не остава трайно мъртъв в тоя сериал, не се чувствам особено притеснена за бъдещето му. Май почна да се изявява като призрак вече.

Сам спря да е счупен доста бързо и сега се опитват да ме убедят, че Дийн е счупен. Ма не го усещам. В 6ти сезон го усещах. Сега ми е безразлично.

Но, да се похваля: след като вих от възторг по ай-кендито в сериала, Cruelty се хвана да го гледа и сега и двете точим лиги по Скайп и като цяло обджектифайваме двамата братя по всякакви неприлични начини. :lol:

Много са хубави, деба. И не спират да са хубави вече 7 сезона поред. Сам даже става все по-хубав, колкото повече му расте косата. НЕ Е ЧЕСТНО ДА СА ТОЛКОВА ХУБАВИ, БЕ!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests