Играта се завръща! :D

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Dec 26, 2004 9:27 pm

- Хммм.
Но тя не започна да ми обяснява - поне не веднага. Вместо това продължи да ме гледа странно загрижено.
- Какво има? - попитах най-сетне.
Тя въздъхна.
- Нали няма да се ядосаш?
Беше мой ред да въздишам.
- Ти си най-добрата ми приятелка. Сестра Пазителка. Защо да ти се ядосвам? - малко се позамислих. - Искам да кажа, кога съм ти се ядосвала истински?
- Ами просто... не съм сигурна, че той е безопасен.
- Безопасен ли? О, моля те, &&&. Че какво би могъл да направи? Да ме затвори в тъмница? Или да нахрани с мен чудовището, което е взел за домашен любимец?
- Не го казвай пак - сряза ме &&&. - Дори и на шега. Знаеш, че с нас понякога наистина се случват странни неща.
Тва някой ако го познае - евала му прая :P
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Dec 26, 2004 10:14 pm

ъъъ... превеждащият се в момента черен отряд?
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Dec 26, 2004 10:16 pm

Ъъъ, не? :P
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Dec 27, 2004 12:44 pm

Само как мразя такива пасажи, които все ми се струва, че съм ги чел(погрешно най-често) и по половин час обмислям кое беше това по разни дедуктивни методи... :twisted:
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Dec 27, 2004 12:49 pm

Хех, ае стига сте се мъчили - тва е "Уич - сърцето на саламандъра". Сестра ми я чете в момента :P

Ей ви нещо истинско ;)
ЗЛАТЕН...
Това беше думата, която той използваше за такъв ден – толкова рядък и съвършен. Това беше ден, който сгряваше душата с блясъка на щастието. В такъв златен ден цареше мир.
Някои дни бяха сиви, небесата тежаха от оловни облаци и дъжд, придружени от ярки, изгарящо-бели светкавици и могъщи гръмотевици. Други бяха сини, със студения отенък на покритите с лед куполи и покриви на колонията. Някои бяха червени – когато вечерното небе се оцветяваше от носещия се с пролетните ветрове прах, преди реколтата да е впила още корени в почвата. А някои дни дори продължаваха през нощта, покривайки небето с одеяло от кобалтово-синьо кадифе.
Той обичаше тези нощи, когато можеше да остави света зад гърба си, взирайки се нагоре към безкрайната тъмнина. Представяше си, че Господ е оставил малки дупчици в нощния купол, за да може светлината Му да прониква вътре и да огрява света отдолу. Като дете, той се беше опитвал да надзърне през тях, беше се взирал в звездите в опит да види поне за секунда някаква частица от Създателя. И досега не беше спрял да търси, макар че беше навършил деветнадесет и се смяташе за твърде зрял за подобни неща.
За него всеки ден съдържаше различен цвят и той ги беше видял във всичките им нюанси. Всеки от тях носеше някакъв спомен и имаше място в сърцето му, но нищо не можеше да се сравни със златния ден. Това беше цветът на полетата с жито, покрили като морски вълни ниските хълмове, простиращи се около чифлика на баща му. Топлината на слънцето, галеща лицето му, беше златна. Златен беше и блясъкът, който усещаше в душата си.
Златен беше цветът на косата й, а също и звученето на гласа й.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Dec 27, 2004 12:51 pm

Хехе.. "Скоростта на тъмнината" :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Dec 27, 2004 12:53 pm

Дам, your turn.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Dec 27, 2004 1:02 pm

Аз да се намеся наникъде...
Та, "Скоростта на тъмнината" супер ме изкефи. Направо страхотна книга. Предполагам, че е заради пристрастеността ми към Brood War-a, ама като я сравнявам с предишните книжки, беше ,много напред...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Feb 06, 2005 8:04 pm

Скоростта на тъмнината пък ми се стори най-слаба :Р
Даже, за да сме точни, успях да се добера до 2/3 от цялата, демек, не удържах да я прочета цялата ;Р
Сал от лунни лъчи... Призрачни факли, подобни на пламъците в черно-белите филми.... звазди... няколко тънки нишки мъгла....
Облегнах се на парапета и отправих поглед към света.. Абсолютна тишина владееше нощта, прогизналият от мечти град, цялата вселена, която се виждаше от тук.
ерм, това е, и мисля е прекалено лесно за да пускам повече или да включвам част с имена ;Р

П.С. пак да помоля някои админ да погледне, Disable BBCode и Disable smiles in this post сами се зачеркват ;/

Мор: виж сега
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon Feb 07, 2005 12:19 pm

Е, от такова кратко описание трудно някой би могъл да познае книгата, ако не я е чел в последните една-две седмици. В края на краищата целта на тази игра според мен не е да изкопаеш едно-две загадъчни изречения от рядка книга и да се кефиш, че никой не може да се сети откъде са. Номерът е откъсът да бъде така подбран, че когато най-после някой познае, другите да се плеснат по челото и да рекат: "Леле, как не се сетих!" Така нещата биха били много по-забавни.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Jul 15, 2005 4:39 pm

Хайде да я съживим тази игра...
Дризт, много ми е чудно дали помниш от коя книга е откъсът ?
:)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Jul 15, 2005 4:43 pm

От някой Амбър. 2-я том със сигурност не помня само 3-та или 4-та книга беше.. :D
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Jul 29, 2005 10:16 pm

Дризт, хайде, приятелю, хвърли някоя загадка за бедния ми мозък....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Jul 30, 2005 12:04 am

ерм, с удоволствие, само дет нямам честта да се наричам твой приятел.
Така де, утре ще постна нещо че библиотеката ми е далечко.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

july(morning)
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Mon Mar 28, 2005 2:42 pm
Location: тук и сега,надявам се

Post by july(morning) » Mon Aug 01, 2005 3:11 pm

Ние, които предпочитаме почти само да четем(този форум), очакваме обещаната загадка, моля

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests