I'm just so doomed... (Star Academy - хора стават за резил)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
-=Azirafel=-
Smallfolk
Posts: 10
Joined: Fri Jul 08, 2005 11:22 am

Post by -=Azirafel=- » Tue Jul 19, 2005 12:00 am

Me's happy, веднъж справедливостта да възртържествува не въпреки, а ЗАРАДИ масовия вкус
Мдаааа. Не мога да се зарадвам истински. Селянина на сапун. Но Марин... Кхм. :) Е не се посвениха... Само ще ви замоля да не се задълбочавате толкова много :)

Трудно ми е да взема на сериозно шоу, в което победителя ми е известен 2 месеца предварително... :) Не исках да повярвам, дори и след като знаех кой ще спечели Биг Брадър... Но уви, бях опроверган.Лош театър :)

Иначе има потенциал момчето... И дано успее навън. Само че нещата в БГ следват своя ход. И в повечето случаи сцената ни не случва на талатливи продукти на шуробаджанащината :)
"...обществото днес се намира в съвършено несиметрична равнобитка"

Симеон Сакс-Кобурготски

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jul 19, 2005 12:10 am

Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
-=Azirafel=-
Smallfolk
Posts: 10
Joined: Fri Jul 08, 2005 11:22 am

Post by -=Azirafel=- » Tue Jul 19, 2005 12:52 am

Аз мисля че Марин си заслужи 1 място.
И аз така :) Като го съпоставим със селяндура :) Малии, 16 страници сте изписали...
"...обществото днес се намира в съвършено несиметрична равнобитка"

Симеон Сакс-Кобурготски

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 19, 2005 9:42 am

И аз съм щастлива :)))) И аз изпълних своя дълг и гласувах за Маринчо:) И след My Way така да се каже, си изплати дълга.

Само искам да кажа за Вяра и Camino: значи, откъм вокална работа беше върха - изобщо не споря. Само че откъм езикова подготовка - дори Ивайло с неговия английски не е толкова зле. Той поне куца само откъм произношение. Верчето куцаше откъм всичко - изпя песента на някакъв странен португалоиден диалект, който би предивикал снизходителни усмивки сред една испаноезична публика. Дявол взел го, Лили Иванова каквото и да се каже за нея има един голям плюс - великолена дикция, така че й се разбира всичко, каквото пее. Че да я беше слушала Вярата! Да беше намерила текста на песента - не да пее някакви смехотворни безсмислици ве! Цял кубинец си имат в Псевдоакадемията - да го беше питала кое как се произнася! Просто е недопустимо една конкурсна песен да се съсипва по такива смехотворни начини. Точно толкова тъпо щеше да е, ако Вики беше пяла глупости като "Айм нед анодир хароус" вместо "I need another hero", пък дори и да би било перфектно откъм вокална работа. Някои неща са недопустими.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 19, 2005 10:34 am

Ми аз пък мисля, че единственият друг наистина добър беше Дани в тая групичка. И Вяра, и Виктория им липсваше по нещо. На Вяра - контрол над гласа и оцветяване, на Виктория - опит и честно казано вкус...

А мене Маринчо много ме изкефи накрая с това Don't Wanna Miss a Thing, нищо, че вече съм я чувал :) И той наистина не очакваше да спечели.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jul 19, 2005 11:05 am

Уви, Марфе, не мога да споря за произношение и дикция. Вяра има проблеми в това отношение, да. Обаче снощи така ме размазваше с изпълненията си, че съвсем не слушах текстовете (а като добавим и това, че по принцип не ги слушам :roll:).

И аз съжалих за Дани като го чух да пее накрая в групичката... човекът си беше за финал :?.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 19, 2005 11:13 am

Повече от Жорж и Виктория, най-малкото :/
And you can't dance with a devil on your back...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 19, 2005 11:54 am

И аз споделям мнението на Elayne за Вяра. Да, вярно е че испанското и произношение беше под всякаква критика, ама в интерес на истината никак не си е лесно за две-три седмици да го овладееш като хората. Аз самият съм учил испански една година (и то при кубинска учителка, т.е. при човек на който езика му е роден), бил съм в Испания и прекрасно знам че съм много далеч от истината, що се отнася до произношението. То ако трябва да сме пуристи, и аранжимента на Camino далеч не беше испански, ама нейсе ... Само мога да кажа, че от това което видях от Вяра миналия понеделник (т.е. полуфинала), имаше поразителен напредък.

Иначе и аз си бях за Марин, много се зарадвах на хлапето, просто невероятен глас за тази възраст. Малко ме издразни накрая, но най-вече заради песента, а не заради изпълнението - един завършек с Bon Jovi би бил много по-добре, но уви ... Както и да е, само се надявам че по-интересните от тази групичка ще направят някаква кариера, и няма да са звезди за два-три месеца
This signature is not yet rated

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 19, 2005 12:09 pm

Живик, за 2-3 седмици никой не очаква да го научиш испанския. Ама поне два куплета от песен едва ли е чак такъв проблем. Още повече, че все пак езикът е почти фонетичен - четеш почти същото, което си пише. То да не е английски или френски? Ако тя беше прочела текста на песента, просто прочела, ефектът нямаше да е такъв. Голям праз, че нямала испанско произношение. Ама неща като "ескуханду лъ миа гитара" верно ми лазят по нервите. Ти го изпей като "ескучандо ми гитарра" как си е по текст и в добавка с добро вокално представяне не би имало никакъв проблем.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jul 19, 2005 12:12 pm

:P Ами, снощи май на всички песните им бяха с живо изпълнение (имам предвид оркестъра). 'Каминото' беше ужасяващо бавно и провлачено, трябваше му повече 'интензитет' някак (ако съм си намерила точната дума)... А че напредък има при Вяра - има, наистина.

Пък :) текстът на 'Camino' e толкоз баламурски, че няма накъде повече... и тъп и лесен. И аз мога да го прочета по-добре, дето грам испански не разбирам (*тук лъжа много мръснишки, но никой не забелязва*).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 19, 2005 12:24 pm

Може, може, но явно никой не си е направил труда да покаже как всъщност се пее на момичето - аз даже оставам с впечатлението че не са се консултирали с испаноговорящ изобщо. Просто се опитвах да кажа една добра дума за Вяра :) нищо повече. За съжаление май испанския все още не е толкова популярен, и повечето хора си викат - а, ама то много лесен език какво ще му мисля - което е много жалко, защото песен изпяна дори на сносен испански прави невероятно впечатление (което ми навява спомени за онзи фламенко театър в Севиля, където бях преди две години ... ех).

Между другото, Марфи, испанският не е напълно фонетичен език :) (пр. съмнявам се че много хора ще прознесат правилно guitarra) макар че наистина изключения няма, признавам. Колкото до френския (който имам удоволствието да изучавам в момента), наистина не е фонетичен, ама си има устойчиви (сравнително) съчетания, които човек като ги запомни, след това почти няма проблеми. Същото и с английския, макар че там изключенията като че ли са повече от френския ...
This signature is not yet rated

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 19, 2005 12:53 pm

Ох, Живик, казах "почти фонетичен", виж, като не вярваш! И не визирах само "guitarra"-та, ами например и употребата на "q" или това, че "h" не се чете. Изобщо нямах намерение тук да заформям испанистки или някакъв такъв спор, просто исках да споделя, че на такъв концерт като снощния един уважаващ себе си изпълнител не би следвало да разчита само на доброто си пеене (казах също, че Вяра откъм вокална работа много ми хареса, между другото), но и да се опита да го докара и откъм текст. Иначе би било по-добре да пее "тара-ра-ра-ра" или "уаба-дуби-дуби-уаба", вместо да се опитва да пее чуждоезични работи. Как щяхте да реагирате, верно ако Вики или който и да е там друг беше верно изпял "Айм нед анодир хароус" например? А ако Ивайло (който и бездруго пее на доста селски английски) пееше упорито "та ду мюн ин бук?" Ами това е точно същото, все пак! Тя не пя на испански, пя на някакъв псевдопортугалоиден диалект, на места направо си измисляше думи, а тези, които не ги измисляше, ги окепазяваше до невъзможност. Е ми, не бива тъй! Просто разкритикувах момичето, че текстово изобщо не си изпя песента добре! И допълних, че спокойно можеше а) да се опита да прочете текста, б) да чуе как го пее самата Лили или в) да пита Алфредо.

Иначе, искам дебело да подчертая това, момичето си ми харесва как пее, но просто трябва да работи въхру песните си не само вокално, нали? Освен това много се радвам, че Маринчо спечели. Той наистина си го заслужаваше.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jul 19, 2005 2:29 pm

Е па баш Алфредо май и да го беше питала, и той дори и да и беше обяснил, пак нищо нямаше да стане, той милия никъв го няма в българския

Иначе това си беше голям проблем май на цялата академия, песните които бяха на език различен от български и повечето които бяха на англиийски бяха на плачевно състояние просто, щото никой дори не им беше спуснал отгоре фонетична транскрипция на текста който пеят.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 19, 2005 2:57 pm

Marfa wrote:Ох, Живик, казах "почти фонетичен"
Lo siento mucho, la culpa es mía ... te pido que me perdones, por favor

Напълно си права, че песента можеше и трябваше да бъде изпята много по-добре, задължително с консултация със съответен специалист (или поне испаноговорящ, като Алфредо). Доколкото си спомням, в Ку-ку академията на Слави Трифонов направиха точно това. Имаш правото да изискваш повече, или поне сносно пеене на чужд език, и от тази гледна точка съм напълно съгласен че изпълнението на Вяра беше трагично, що се отнася до езика. То какво съм тръгнал точно аз да я защитавам, то и моето мнение е същото, макар че главно критикувам левашко пеене на английски, може би защото това е чуждия език, който владея добре :)
This signature is not yet rated

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jul 19, 2005 3:04 pm

Аз да споменавам ли дилетанщината в ученето на песен по папагалския маниер?... Ако ще се правим на професионалисти поне да можем ноти да четем, а? Т'ва накълваване на песните е абсолютен непрофесионализъм, ма айде, няма начин, те половината не могат да четат ноти.

Бтв, Лили Иванова също не звучи особено добре на испански :P, както и Йорданка Христова, колкото и да се е *кхъм* с Кастро и прочие...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests