Doctor Who & Torchwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Nov 16, 2013 11:08 pm

^Wot he said. Мен ме кефи тая версия още повече, защото така пак се вмества работата във правилото за 12 регенерации. То ще бъде осквернено по - нататък де, но засега се спазва.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Nov 16, 2013 11:20 pm

Абе не се знаеше (май) но не ми се спори. А за регенерациите - Как точно се вмества? Това правило си е бая мътна работа - може да почнем от Първия Доктор първи ли, първата регенерация (тогава), или е някоя там бройка; Тенантския имаше една две регенрации без да се променя физически и те къде се вписват; колко регенерации са бонус от Ривър (впрочем това от тоя епизод брои ли се?) и как може да се крият още няколко Джонхърта измежду "официалната" номерация, а дори няма да отварям тема за това могат ли Тайм Лордовете да дават нови 12 бройки по собствено усмотрение (щото за това фактите са от епизоди от някога си и съответно само съм мяркал неща от някъде). Вкрайна сметка ще натворят там нещо, вероятно адски глупаво, ще минем нататък щото никой не очаква че ей сега ще приключат сериала изобщо щото някой някога си е измислил някво безумно правило, и така.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Nov 16, 2013 11:46 pm

Ами имаме Хартнел, който е първия Доктор, всички след него са регенерации, включително Джонхъртския. Следователно Капалди ще е 12-та регенерация и 13 Доктор, ако броим Джон Хъртския за такъв, предвид че 11-ия казва че той "не заслужава титлата". Иначе, май бях чел някъде, че по канон Тайм Лордовете са регулирали регенрациите. За регенерациите на 10 и 11 - не мисля че се смятат към канона, енергията на Ривър според мен не му е дала допълнителни регенерации, просто достатъчна енергия да не се регенерира и да не умре. А че ще бъде asspull, това е ясно, но поне мъничко консистентност се надявам да има.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Nov 17, 2013 12:58 am

При Мофат соу фар всичко е asspull, така че не очаквам някаква консистентност. Най-малкото, retroactively, с Джонхъртския, наистина влизаме в правилно броене на регенерациите, но това е след 50 години грешна номерация.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Nov 17, 2013 1:56 pm

Абе много е яко епизодчето, осмият доктор е страхотен.
Страшно много ми харесва, че връщат идеята за разликата между "доктор" и "войн". Това беше адски силен момент в A Good Man Goes to War, ще се радвам да го разгърнат отново.
But goddamn,
you got me in love again

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Nov 22, 2013 9:27 am

хаха днеска логото на гуугъл по случай 50 години Доктор Кой :D
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Nov 22, 2013 9:50 am

Мда :D пък и игрицата е забавна.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Nov 24, 2013 1:30 am

It was...brilliant.
Spoiler: show
Но пък страшно многи си личеше, че Хърт трябваше да е деветият Доктор, а не някъв нов.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

mostlyharmless
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Fri Aug 17, 2012 12:40 am

Post by mostlyharmless » Sun Nov 24, 2013 1:47 am

Spoiler: show
ТОМ БЕЙКЪЪЪЪЪЪЪР!!! Тенант ряпа да яде в сравнение с него :)
Ако не бяха документалният филм и предисторията с Осмия доктор обаче, честно казано епизодът щеше да бъде малко разочароващ. А и рециклираните шеги го дърпат надолу, метафората със sonic screwdriver-а за кой ли път вече я използват :?

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Nov 24, 2013 3:01 am

Еййй, много як спешъл се получи според мен. Самопародиращия хумор от страна на Докторите (т.е. Мофат), както и лафовете на Тенант къртеха, изкефи ме и самата идея за
Spoiler: show
спасяването на Галифрея
:mrgreen: . Но самото изпълнение, при все че резултата за деветия и десетия Доктор е същия, все пак е леко тъп, щото така излиза, че Мофат го снесе върху
Spoiler: show
края на run-a на Дейвис
. :? Но като цяло, не мога да си кривя душата, страшно ми хареса, до степен сам да не съм съвсем сигурен защо. А загатнатият сюжет за следващия сезон определено звучи интересно. И БТВ, гледал съм две - три клипчета и си мисля, че
Spoiler: show
Четвъртия Доктор е един от малкото стари, които бих гледал, тъй като е доста странен и quirky
. Трябва да си изтегля сериите с него, да видя как ще ми влезат.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Nov 24, 2013 10:23 am

[quote=Claymore47_Fen] страшно ми хареса, до степен сам да не съм съвсем сигурен защо[/quote]

This.

Не че беше лошо, даже напротив, изглеждаше изненадващо разкошно спешъла (тоя път явно не са пестили пари от закуски). Джон Хърт беше перфектен като War Doctor-a, много силно изпълнение. Даже и Роуз ми хареса. Сюжета обаче мисля да не го коментирам., освен че на Мофат продължава да му е крайно време да си заминава.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sun Nov 24, 2013 2:38 pm

Брилиянтен! Забавен, приятен, необикновен, даващ много загадки, но БРИЛИЯНТЕН. Мофат върши невероятна работа и за пореден път доказа, че шоуто трябва да продължи.
Джон Хърт беше изключителен! Синхрона на Тенант и Смит беше извън скалите за готиност, а идеята СПОЙЛЕРС даде съвсем нова посока на сериала.
Spoiler: show
Интересно ми е, Джон Хърт трябва да е нещо между 4тия и 5тия, когато се е водила Time-war-a?, което прави Смит 12тия и Капалди последният 13ти Доктор? Как стоят нещата там? :?

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Nov 24, 2013 3:59 pm

МЕГА ЯК!

THE Ultimate Lords!

Image



И това ще се бодне сигурно
http://www.doctorwho.tv/whats-new/artic ... -who-story
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Nov 24, 2013 8:06 pm

ГЕНИАЛЕН мини-епизод с 5-ия, 6-ия, 7-ия и 8-ия Доктори. Маса гавра с много от старите и нови актьори и лица на сериала.
http://www.bbc.co.uk/programmes/p01m3kfy
Баси, нахъсах се да видя от старите серии, тъкмо в io9 постнаха преди 2-3 дена класация на всички епизоди, та мога там да прочета и подбера. Май ще пробвам първо с 4 и 6.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Nov 25, 2013 8:43 am

Ахахахха гениално.

Абе трудно гледаеми са старите ама пробвай, аз така и не можах да ги изгледам. Жалко, че не бяха достъпни тук по времето когато Седморката на Блейк ми докарваше детски кошмари... в замундата има златен торент Doctor Who / Доктор Кой (1963-1989) (Complete) че са бая гиги.

Интересно сега като скатаха Г. Онези две части с Мастъра The end of time и гениалните 4 почуквания къде се вмества във времето финала с G falls? http://www.free-covers.org/covers/23974.jpg
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests