Гледано напоследък...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 10, 2005 11:38 pm

Moridin wrote:
Нали идеята им е да са психически смазващи, останалите са боза?
Мен колкото по-силно ми е въздействал един филм (смазал?), толкова повече подобни искам да видя. Мазохизъм, може би, но смисленото кино почива на него в крайна сметка
10те разлики? :Р Ае стига спам
Тия две неща нямат нищо общо. А между "колкото повече гледам, толкова повече ми се гледа" и "Аз като гледам нещо такова, не ми се гледа никога повече подобно" има ПОВЕЧЕ от 10 разлики. И спам е това, дето се движи из главата ти вместо мисли. И верно стига.

Иначе не говоря за това след един такъв филм да искаш да гледаш втори, макар че на Бергманиадата точно това правех. Не, идеята е, че след периода на инкубация на осъзнаването ми за филма ми се дощява да гледам още такива. Нужно си е време за почивка.

Любимец, скрий се :) Тарковски е ТОЧНО това, от което има нужда човек след двойна доза Бергман, те са ТОЛКОВА различни :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jul 10, 2005 11:54 pm

А между "колкото повече гледам, толкова повече ми се гледа" и "Аз като гледам нещо такова, не ми се гледа никога повече подобно" има ПОВЕЧЕ от 10 разлики.
А аз кога съм твърдял второто? Целият ми пост беше единствено с концепцията, че ме учудва колко хора са на второто мнение, което очевидно имплицира, че аз съм на противоположното, т.е. първото, което след това просто и ти каза с други думи.
This is it. Ground zero.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Mon Jul 11, 2005 12:10 am

Demandred wrote:Подкрепям Моридин, това е суперразпространено дори и сред много интелигентни хора...колкото и странно да ми това лично на мен, особено имайки предвид какво съм изгледал в последната година и нещо да речем...:) Явно съм от токачалките с високи изисквания. :)
Това изказване... какво общо има интелекта тук или интелигентността? :? Не всичко е разум, Demandred, понякога, но само понякога, на преден план са само чувства и тогава идват мисли като "Никога повече от същото". Защото, както каза и Любимеца, просто ти се иска да се качиш на някоя висока скала. Ае, какво се обяснявам и аз, такива неща не могат да се обяснят. Карай, който разбрал - разбрал.
И не ми стана ясно, все пак, колко от пишещите тук са гледали Реквиема. Щото нито един коментар за филма не прочетох.
pulled out

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jul 11, 2005 12:24 am

За "Реквием за една мечта" ли става дума? Гледал съм го, не ме впечатли особено.
Не съм напълно сигурен дали Любимеца се шегува, но принципно съм съгласен с него. И някак си не виждам връзката между интелигентността и склонността да гледаш не знам колко си шедьовъра подред. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jul 11, 2005 12:46 am

Ами аз отдавна съм му се наточил на Реквиема, ама все не стигам до него... както и до каквото и да е, всъщност :(
This is it. Ground zero.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Mon Jul 11, 2005 11:48 am

Роланд, хич няма да се крия. Има нещо общо между Бергман и Тарковски, и то е начинът, по който въздействат на нервната ми система. После винаги се възстановявам с Cartoon Network и кутия сок... Какво да се прави, аз съм слабо същество.

Матрим, връзката между интелигентността и способността да гледаш не знам колко си шедьовъра подред е почти несъществуваща, което се доказва от моята иначе блестяща, но леко неподатлива на велики дълбокомислени филми персона, но връзката между разбирането на киното и желанието да гледаш не знам колко си шедьовъра подред е доста дебела. Колкото по-навътре е един човек в манията си по добри филми, в познаването си на добри филми, толкова повече му харесват неща, които повечето хора не могат да понесат. Поне по мои наблюдения, де...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Jul 11, 2005 12:09 pm

С коментара за интелигентните хора нямах предвид, че всички такива би трябвало да споделят моите и на Роланд виждания - а по-скоро, че ми е доста странно, че толкова малко от тях го правят(въпреки че оценяват обективно качествата на филмите - предпочитат да не ги гледат, или го правят много рядко). Иначе е ясно, че не нивото на интелигентност е водещо във възгледите по този въпрос, а по-скоро емоционалната чувствителност, да я наречем.
Или мазохистични тенденции, знам ли и аз...:)
но връзката между разбирането на киното и желанието да гледаш не знам колко си шедьовъра подред е доста дебела. Колкото по-навътре е един човек в манията си по добри филми, в познаването си на добри филми, толкова повече му харесват неща, които повечето хора не могат да понесат.
Така е и според мен. Колкото повече, толкова повече. 8-)

За Реквиема - лично за мен е страхотен филм, макар леко да прекалява с режисьорските трикове с монтажа от време на време, но като цяло е адски въздействащ, а музиката е прекрасна и подхожда на филма перфектно. БТВ, не е голяма загуба да не гледаш други филми на Ароновски засега, единствения му друг е "Пи", който лично според мен е безумно скучен, мега нереалистичен и безсмислен и твърде претенциозен дори по моите стандарти. :)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
-=Azirafel=-
Smallfolk
Posts: 10
Joined: Fri Jul 08, 2005 11:22 am

Post by -=Azirafel=- » Mon Jul 11, 2005 1:22 pm

И аз се присъединявам към мазо крилото :) Няма нищо по освежаващо от weekend със следната програма:

1. Dancer in the Dark
2. Requiem for a dream
3. Breaking the Waves
4. English Patient / за отмора /
5. Grave of The Fireflies
6. The Green Mile / за добро настроение / :)

Изкуството трябва да въздейства. До крайност. До сълзи. Било то от смях, болка, тъга или радост. Трябва да усетиш предизвикателство. Емоционално и интелектуално. Произведенията, които атакуват само повърхностно сетивата, са просто загуба на време. След всеки силен филм, се чувствам прочистен и зареден с енергия. След разрухата искам отново да творя и да създавам. Това се отнася в най-голяма степен за сферата на човешките взаимоотношения. Неизчерпаема тема. Вечна тема. С 2 думи: Драма му е майката. :) Виждам, че тук има почитатели на Бергман, с които очевидно имаме да си кажем доста неща /е, ще трябва да преборим тези, които плюят по Batman Begins, но те са малцинство :) /. Той е майстор на гореописаното.
"Пи", който лично според мен е безумно скучен, мега нереалистичен и безсмислен и твърде претенциозен дори по моите стандарти.
Кхм, кхм. Отделна тема ли да отворим, или тук да се продължава? Как е прието в Shadowdance :) Пи е доста по-различен от Requiem-a. Там целта не е да се гони реализъм. Филма e изтъкан от символи. Доста интелигентно и стилно направен и определено е адски въздействащ. В търсенето на смисъла понякога излизат различни числа. Един път е 42, друг път -3,14. Всичко зависи от формулата... :)
"...обществото днес се намира в съвършено несиметрична равнобитка"

Симеон Сакс-Кобурготски

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jul 11, 2005 1:42 pm

Еми така като гледам да отворим направо нов топик за сериозно кино, ако искаш го пусни и ти :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
-=Azirafel=-
Smallfolk
Posts: 10
Joined: Fri Jul 08, 2005 11:22 am

Post by -=Azirafel=- » Mon Jul 11, 2005 1:58 pm

Ok. Тези дни ще помисля :)
"...обществото днес се намира в съвършено несиметрична равнобитка"

Симеон Сакс-Кобурготски

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Jul 11, 2005 3:12 pm

viewtopic.php?t=252
Ето ти темата за Бергман, ако имаш желание за възкресяване. :)

Иначе за "Пи", основният ми проблем не е, че е сюжетно нелеп и нереалистичен, а че не ми въздейства по никакъв начин, не ме накара да се замисля, просто изпитах леко облекчение, като свърши, защото беше почнал да ме дразни главния герой много сериозно, и на другия ден бях забравил почти всичко. А символизъм че има с камари, признавам, но какво от това....
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Wed Jul 13, 2005 6:32 pm

Последно гледах Sin city и ми изгърмя бушоните:-))) Мноо здрав :twisted:
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 13, 2005 10:04 pm

Кой ме би по главата, ма КОЙ да гледам тука fatastic 4. Виках си тъп ше е, ма да вида колко, ма неее трее му турат Global Alert за тъпота неземна. И анимацията е безумно тъпа верно, ма тва бие рекорда.

Дано "Мадагаскар" ся малко ми опраи вярата в човешкия род.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Wed Jul 13, 2005 11:17 pm

Xellos wrote:Кой ме би по главата, ма КОЙ да гледам тука fatastic 4. Виках си тъп ше е, ма да вида колко, ма неее трее му турат Global Alert за тъпота неземна. И анимацията е безумно тъпа верно, ма тва бие рекорда.
ROFL!! :lol: :lol:
Ще го имам предвид макар така или иначе да бях решила, че това вече няма да се гледа.

Demandred, сега разгледах инфото за Аронофски в imdb. Малко филми има човека, верно, едва ли има какво друго да гледам, но виж оценките на всичките му филми са над 7.5. Ами какво да ти кажа, не съм виждала до сега друг режисьор с такива оценки за филмите. Прегледах и инфото за Фонтана. Какво ли ще се окаже пък това? Макар Рейчъл Уайз да не я понасям, заради Хю Джакман може и да се прежаля. :) Какви ли толкова големи разногласия са имали Брад Пит и Аронофски относно филма, та Брад Пит е напуснал проекта. :? Pi искам да го гледам, пише, че е sci-fi, но не мога да го намеря. :(

В плановете ми е да гледам утре Сахара. Ако стане, ще постна коментар.
pulled out

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 13, 2005 11:21 pm

MADAGASKAR е филма! Dreamworks пак са сътворили анимацийка която ме зарива в килима от смях на моменти. Не че някаква върховна хава, ама след 4-ката направо ми спаси живота тоя филм ;).

I like to move it move it :)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests