Околоизборни хроники, разуми и страсти'2013

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked

За кого ще гласувате?

Poll ended at Mon May 13, 2013 5:18 pm

ГЕРБ
5
10%
БСП
2
4%
ДСБ-БДФ
11
21%
АТАКА
1
2%
СДС
1
2%
ЗЕЛЕНИТЕ
20
38%
КУНЕВА
2
4%
ДПС
0
No votes
ОНОВА НА ЦАРЯ
0
No votes
ОНОВА НА БОРИСЛАВ ЦЕКОВ (някаква си България)
0
No votes
НСФИЕХШРГ (партията на СКАТ)
0
No votes
Витков
3
6%
Други
1
2%
Няма да гласувам
6
12%
 
Total votes: 52

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 30, 2013 11:41 am

Много искам да има такова нещо аз, или поне някакви стабилни глоби ако не гласуват или въобще каквото и да е санкция. Уви никога няма да се случи, тъй една купчина волеви интелигенти с безотговорно отношение към собствената си страна ще започнат да мрънкат, че биват репресирани...

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 30, 2013 12:27 pm

И как ще те глобят като отидеш и пуснеш невалидна :). Межи би една лотарийка после за гласувалите с печалба панер за хляб и тостер Сапир ;)

Може би ако има в бъдеще вариант с ''най-малкото зло'' да отидеш с бодра стъпка към урните, щото за тия честно и това не виждам да има. Не казвам - всички са маскари, но са в схеми и децата знаят кой на кого пере и духа, България е малка.
Партиите с добри намерения без финансов или електоратен гръб са горе долу еквивалент на бялата на тия избори (освен топлото чувство - абе поне опитах), макар и добро начало и сигурно и аз ще бодна зелена салатка).
Тва положение в нащо село самичко няма да се оправи или с няколко поколения маскари тепърва + чудо или не знам кво вече - протестния еквивалент на реки от кръв сигурно. При положение, че манталитета на местното население е толкова обременен... тегаво е.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 30, 2013 12:46 pm

Xellos wrote:И как ще те глобят като отидеш и пуснеш невалидна :). Межи би една лотарийка после за гласувалите с печалба панер за хляб и тостер Сапир ;)

Може би ако има в бъдеще вариант с ''най-малкото зло'' да отидеш с бодра стъпка към урните, щото за тия честно и това не виждам да има. Не казвам - всички са маскари, но са в схеми и децата знаят кой на кого пере и духа, България е малка.
Партиите с добри намерения без финансов или електоратен гръб са горе долу еквивалент на бялата на тия избори (освен топлото чувство - абе поне опитах), макар и добро начало и сигурно и аз ще бодна зелена салатка).
Тва положение в нащо село самичко няма да се оправи или с няколко поколения маскари тепърва + чудо или не знам кво вече - протестния еквивалент на реки от кръв сигурно. При положение, че манталитета на местното население е толкова обременен... тегаво е.
Ех тази нагласа за маскарите, толкова ме отегчава честно. Сам си го написал - зелената салатка и толкова, щом го раздаваш идеалистче.
А че няма да те глобят щом си пуснал невалидна - еми щом си си вдигнал задника и си отишъл дотам да си упражниш конституционното право комън сенсът разчита на простата житейска логика, че може би няма да искаш разкарването ти да е напразно и ще вземеш да пуснеш за някоя партия, а не да хабиш хартия и време, бидейки безотговорен.

За мен в идеалния вариант хора без висше не гласуват и гласуването е задължително, скрепено с една хубава глобичка от примерно средна месечна заплатка. Ясно ми е, че няма да се случи, така че ще се задоволя със завършено средно и 500 лева глоба.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue Apr 30, 2013 12:51 pm

Задължително гласуване?
Не.
Мерси.

И комън некомън сенс, пак бих пускал празна бюлетина. Не давам глас на лъжци и к*рви. Никакви глоби не могат да ме накарат да бъда насила асоцииран с подобна измет, че и глас да им давам.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Apr 30, 2013 12:54 pm

Т.е. нека да обобщим: не харесваш ситуацията, но нито искаш да дадеш шанс на някой да я промени, нито сам предлагаш алтернатива. Просто си караш нататъка и псуваш властта, а държавата си затъва ли затъва.
This is it. Ground zero.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue Apr 30, 2013 12:56 pm

Народ си има доволно - дават си шансове пак предоволно.
Аз не предлагам и НЕ искам да предлагам алтернатива. Искам да ми се уважи простичкото право да НЕ гласувам и толкова. Много ли е?
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Tue Apr 30, 2013 1:02 pm

Само да ви помоля да не пускате празни/бели бюлетини, че на доста места в последствие ги попълват "другарите" от секцията. Нарисувайте картинка, напишете хуй или нещо подобно... :lol:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 30, 2013 1:10 pm

Moridin wrote:Т.е. нека да обобщим: не харесваш ситуацията, но нито искаш да дадеш шанс на някой да я промени, нито сам предлагаш алтернатива. Просто си караш нататъка и псуваш властта, а държавата си затъва ли затъва.
За какво въобще се хабиш да му отговаряш по-точно? Поредният рандъмляк, цъфнал във форума незнайно откъде, който е с нагласа и отношение тип коментарите на торента на новия епизод на ВИП Брадър в арената, а ти губиш цял пост дори да го квалифицираш?

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue Apr 30, 2013 1:18 pm

Направо да ми лепне една глоба викаш? :lol:
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 30, 2013 1:21 pm

Щеше да е супер ако може поне едно банче да изядеш. Споко, ще продължиш да се носиш по течението като свободен неебателен електрон с ампутирано гражданско самосъзнание, който успешно изгражда отегчаващия архетип на вечно недоволния мрънкащ българин, който не си мърда задника да промени каквото и да е, просто за да може да продължи да мрънка ;)

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue Apr 30, 2013 1:25 pm

Аз спокойно си четях досега темата с големите политически агитации и си мълчах. Измрънках само срещу предложението за задължително гласуване.
Моля, да не бъда "квалфициран" политически и архетипно. Не е като да съм се навирал да агитирам ВИЕ какво да правите с гласа си. :)
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Apr 30, 2013 1:28 pm

Word.
Ordo Malleus wrote:Само да ви помоля да не пускате празни/бели бюлетини, че на доста места в последствие ги попълват "другарите" от секцията. Нарисувайте картинка, напишете хуй или нещо подобно... :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 30, 2013 1:35 pm

"новият шадоуденс" - конструктивен до болка :lol:

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 30, 2013 1:35 pm

Muad_Dib wrote:
Ех тази нагласа за маскарите, толкова ме отегчава честно. Сам си го написал - зелената салатка и толкова, щом го раздаваш идеалистче.
А че няма да те глобят щом си пуснал невалидна - еми щом си си вдигнал задника и си отишъл дотам да си упражниш конституционното право комън сенсът разчита на простата житейска логика, че може би няма да искаш разкарването ти да е напразно и ще вземеш да пуснеш за някоя партия, а не да хабиш хартия и време, бидейки безотговорен.

За мен в идеалния вариант хора без висше не гласуват и гласуването е задължително, скрепено с една хубава глобичка от примерно средна месечна заплатка. Ясно ми е, че няма да се случи, така че ще се задоволя със завършено средно и 500 лева глоба.
Нищо не раздавам, гледам си интересите и не чакам партия да ми ги оправя както знаиш :). Семейстото и джоба ми, като всчко друго е отнесло маса щети от Партийци от Тошо до Дянков и имам идея кво говоря за маскарене, за да ме дисмисваш от бели си кон. Не споря и не агитирам просто си казвам. Пиис.
Бате, комън сенса никога не е бил водеща черта в гласуването, като би казал и рандъм римски сенатор :).

Аз адмирирам някакъви правила за гласоподаване също, просто тва дето го приказваш ще стане колкото мойте мечти управлението да е обляно в кръв при секи опит за далавери. Иначе съм плътно зад теб.

Ииии темата заора небрежно на първия трол ;)


Хуя на бюлетината е неприемлив, може борче нещо или цветенце.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue Apr 30, 2013 1:40 pm

Ииии темата заора небрежно на първия трол
Няма нищо за заораване. Аз каквото имах за казване, си го казах.
Моля, продължете си.
Пожелавам Ви приятен прохладен следобед.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest