Храненето

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Nov 14, 2012 10:15 am

Имам такоз на Браун. Хубу е. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Nov 14, 2012 10:17 am

Що не съм го виждал а. Криеш го А! Тъй де правилната техника е важна за правилното хранене или как поне веднъж годишно трябва да се сменя олиото във фритюрника. :idea: Балканската кухня и без това не предразполага към лишения и тънка талия.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Nov 14, 2012 10:39 am

Малко за готвенето и техниката:

В нас имаме кухненски робот Moulinex, лудница е :) Най-якото кухненско изобретение след миялната машина!

1) Вадиш моркови и краставица от хладилника. Миеш и белиш. Режеш с робота за секунди. Ако нямаш робот - по дължина на ленти за краставицата и на стъргало за морковите. Добавете малко настъргани орехи и сирене. Експериментирайте докато намерите съотношението моркови/краставица, което ви кефи. Малко повече краставици е препоръчително :) Това е една от най-яките салати, които съм ял. Зелето колко бързо се стърже също не е истина.

2) Вариш зеленчук, пасираш - готова крем супа. Картофи, грах, моркови и други, както и комбинации между двете :) За бебешки храни да не говорим.

3) Всякакви теста стават за 5 мин. Събота вечерта правя тесто за палачинки, оставям в хладилника, неделя ставам и почвам да пека. За протокола - с cottage cheese и кашкавал са най-яки, не ги ядем с пудра захар :)

4) Картофено пюре, от истински картофи, не някакъв химически боклук! Използвам миксера за това, който вкарва яко въздух в системата и става едно такова бухнало, много яко.

5) Домашната каймица както Ники каза е много ftw, нищо общо с купената от магазина

Обмислям машина за хляб. Слънце и Луна ми е близо, но цените ми идват в повече когато купувам почти всеки ден оттам. Не можем да дадем на бебето обаче всеки хляб от магазина така че избор много нямаме - трябва да е по-твърд, пълнозърнест и без ядки и други семена. Даваме и коричка и тя 10-на мин я дъвче с голям кеф.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Nov 14, 2012 11:04 am

Аз пък разбрах за машина за пържене на картофи без олио :shock:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Nov 14, 2012 11:16 am

Trip wrote:Аз пък разбрах за машина за пържене на картофи без олио :shock:
Нарича се скара :) Я дай линк.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Nov 14, 2012 11:17 am

Тц, нещо друго, сега ше го издиря и ше едитна.

http://www.productreview.com.au/c/deep-fryers.html

Air-fryer се нарича чудото и Ади го е пробвала в офиса си, щото са им дали промоционални бройки. Казва, че на практика не се усеща разлика.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Nov 14, 2012 11:49 am

Това работи с една лъжица олио и използва много ефикасен деливъри метод. Т.е. не е без мазнина а супер ефективно просто.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Nov 14, 2012 11:56 am

Еми, навит съм и така, честно казано :)

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Nov 14, 2012 12:51 pm

Е тва тефала го рекламират от години, ама аз пържените картофки си ги обичам ПЪРЖЕНИ! Да капят! Иначе скарата е много добро нещо, аз слагам няколко пласта фолио отгоре напоследък върху тръбите пак си става райето ама не е тая свинщина.

Зехтина ако не се пържи твърде много също е добър вариант на олиото.

Драгъне тряя се видим се ти върна везната ;)

Иначе Хлебопекарната се оказа най-вредното нещо в къщата... 7-8 кила нагоре, добре че лесно свалям още.

Иначе докато стомаха ми функционира що годе нормално откъм болки ще се експериментира със всякаква "вредна" храна. Така и така гастрита и колита и смъртта от кисело мляко + хляб се носи с бясна сила насреща поне един грях като хората да развия. :mrgreen:


Ей днеска ще уча една приятелка как се прави Суфле, не като Далек надявам се :mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Nov 14, 2012 1:07 pm

Подозирам, че за хлебопекарната вината поне донякъде е моя... :oops:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Nov 14, 2012 1:39 pm

Отчасти отчасти, макар че напоследък само тестото меся и си правя пици и фокача. Последната е много полезна за здравето с чесън, едра сол, маслинки и зехтин запечени отгоре лекинко.

От друга страна турих бидона със Зелето, две туби с 10 кила кисели краставички българо-руска рецепта и има 30тина кила печени червени чушки на дим, та като градско чедо не се оплаквам от постигнатото ;р


Остава ми евентуално някаква яко сокоизстисквачка отделна и нова кухня в която да я побера и нея... оризарника още е в кашон, просто няма къде... :(
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Nov 14, 2012 7:27 pm

Пичове, не си купувайте машина за хляб - месете си го на ръка. И фитнесът ви е готов! :lol:

У нас добре се намерихме с Александър. Аз не обичам да готвя, той не държи да яде готвено - изобщо, супертъ сме! Вечер хвърлям някво мЕсо на скарата и с това се приключва. Около него ядем сурови зеленчуци (на салата или просто така) и хляб. Когато ни мързи да напазаруваме или да си приготвим дори това, си купуваме пица или минаваме през магазина за малко суши или картофи на фурна и пиле на грил - продават ги готови. Или си поръчваме няква манджа отнякъде. Днес обаче май ще изнасиля себе си и ще приготвя таратор и пресни картофи на фурна с копър. Че Сашко сам си поиска такива, още преди 2 седмици и те оттогава ми залежават в хладилника. А и купих някъв копър миналата седмица и той ще вземе да умре.
Петя ни остави 3 шкафа спагетоподобни азиатски неща и откакто си тръгна нейде през май, не сме ги докоснали. Ще я чакат да дойде пак да ги сготви, усещам. Само някво сухо шиитаке бях слагала във вода, щото Александър обича да си мушне малко от тея гъбки в рамена, ма напоследък предозира с тях и ми е забранил да ги правя. :lol:

А аз се зарибих по един протеинов шейк дето продават в уни-то. С един такъв изкарвам до вечеря без квото и да е чувство на глад. После остава само някак да не преям с гадости на вечеря и килограмите сами си се свалят.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Nov 14, 2012 8:03 pm

Пък аз намерих къде в софия продават дивечова луканка ... глиганско и еленско ... ебала си е мамата като цена, но колко вино може да изпие това нещо.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Nov 14, 2012 8:10 pm

Аууууу, кат се прибера ще ми покажеш откъде да купя да пробваме!
То и тук би трябвало да се намират некви такива неща. И луканка от мечка също!!! Ще взма да се разтърся. Бизонско месо вече ядохме - готино се оказа, някак по-крехко от телешкото. А може просто да съм го била с чука достатъчно. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Wed Nov 14, 2012 10:09 pm

The Dragon wrote:Пък аз намерих къде в софия продават дивечова луканка ... глиганско и еленско ... ебала си е мамата като цена, но колко вино може да изпие това нещо.
Е, кажи от къде де, изверг!

:lol:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 0 guests