Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderators: Yan, Moridin

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Fri Jun 01, 2012 10:23 am

Ми на мен ми хареса малко повече от теб, но очаквах повече. Иначе верно имаше яки гаври.
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg

JohanVladimir
Sorcerer

Post by JohanVladimir » Sat Jun 02, 2012 12:19 am

Xellos wrote:Mirror Mirror с Джулия Робъртс се оказа доста приятно филмче. :mrgreen:
Spoiler: show
Шон Бийн във вихъра на боливудския финал - това ще остане завинаги с мен :wabbit:

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Sat Jun 02, 2012 4:44 pm

Целият филм е гениален, но краят определено е :shock:

честно не мога да повярвам как има хора, които не харесват тоя филм, трябва да падат от Марс или нещо такова... нищо лично :mrgreen:
This is it. Ground zero.

Killua
Forsaken

Post by Killua » Sat Jun 02, 2012 8:47 pm

Moridin wrote:Целият филм е гениален, но краят определено е :shock:

честно не мога да повярвам как има хора, които не харесват тоя филм, трябва да падат от Марс или нещо такова... нищо лично :mrgreen:
И аз супер много се изненадах, че е толкова непопулярен.
А е толкова свеж.
Относно Диктатора - да, и аз очаквах да е доста по-смешен. А и някои от най-яките сцени ги имаше в трейлъра всъщност.
shadow dance nikoga ne luje

Dr. Horrible
Archmage

Post by Dr. Horrible » Sat Jun 09, 2012 10:50 am

Отидох вчера на Снежанка и ловецът .
Средна работа. Има някои добри моменти и някои доста посредствени... Най-зле е, естествено Кирстен Стюарт. Ужасяваща е, не може да играе, не стои добре на екран, просто сваля филма с поне една-две единици.
Като цяло Mirror, Mirror ми беше по-приятен.
All I want to do
is come running home to you
And all my life I promise to
keep running home to you

Martix
Mistborn

Post by Martix » Sun Jun 10, 2012 4:24 pm

THX 1138 - прекалено претенциозен, но празен. А диалозите бяха един път :D
4/10

The Science of Sleep - интересен, обаче като за курсова работа, а не завършен филм. Все пак доста интересна тематика и не лошо изпълнение.
7/10

The Rum Diary - много ми хареса, не знам как е в книгата, но единственото, което ме подразни беше финалният екран с текста... Да си бяха оставили финала само с лодката.
7/10
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Mr. Nobody
Misting

Post by Mr. Nobody » Sun Jun 10, 2012 9:19 pm

Bowling for Columbine... :? Майкъл Мур нещо ми стои прехвален. Ясно, че филмите му са опростени като за деца и американци, ама това съвсем не се ядва. Половината филм беше засипан с реклами и репортажи, от които съответно половината поне бяха излишни. Анимацииките също. А и егото му е сравнимо единствено с килограмите му, чак ми вадеше очите.

4/10 (заради тематиката)

armageddon
Forsaken

Post by armageddon » Wed Jun 13, 2012 12:49 am

Dark Shadows доста ми хареса, бях приятно изненадан. Красива режисура, приятна игра от повечето, да не кажа всички актьори, може би само Ева Грийн не ми допадна особено, но може и да е защото не я харесвам като цяло. И сравнително смислен сценарий с някои приятни тънки, леко пародийни намигвания към по-актуалните вампирски бози.
9/10

Muad_Dib
Shadowdancer

Post by Muad_Dib » Wed Jun 13, 2012 9:21 am

Покрай работа и гейминг имам все по-малко време за другите хобита и напоследък не гледам толкова много филми като преди (въпреки че съм на кино практически всяка седмица...) и по препоръка на няколко видни съфорумци (в ролите Пенчев, Ицо с леки включванки на Морвето) изгледахме следните неща:

1. Mr Nobody - първият час, час и малко беше наистина много добър и особено идеен, но после филмът започна упорито да тъпче на едно място и стана way too smart for its own good, до финалните "разкрития" много трудно успях да издържа. С едни леки 40 минути можеше да бъде скъсен без проблеми, не ме трогна чак толкова.

2. Sleuth - Майкъл Кейн и Джъд Лоу доставят могъщо, адски качествени и перфектно отиграни диалози, можеше да се скипне гей-нюанса към края, но това са бели кахъри, страхотен трилър от-до.

3. Tucker and Dale VS Evil - много, много ме разсмя и зареди, цялата идея за бедните набедени реднеци ми допадна много, а пичът от Firefly имаше страхотни проблясъци, не е Cabin in the Woods, но много качествена пародия на хорър-жанра и в частност Texas Chainsaw Massacre и темподобните му.

Razaelski
Paragon

Post by Razaelski » Sun Jun 17, 2012 2:28 pm

Ghost in Shell. не съм го гледал от бая време :mrgreen:

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Sun Jun 17, 2012 10:26 pm

Salmon Fishing in the Yemen

10/10 чисто. Клиширано послание, но силно позитивен, с диалози от най-висока категория и със страхотна актьорска игра, включително на ВАРИС!!! Последно съм гледал МакГрегър май като ОбиУан Кеноби и смея да твърдя, че трансформацията му тук е тотално ОМГ

Задължителен.
This is it. Ground zero.

Morwen
Shadowdancer

Post by Morwen » Mon Jun 18, 2012 2:06 pm

Strangely enough, въпреки че ми изглеждаше точно моят тип филм от трейлъра, не ми беше 9/10 (моят аналог на твоето 10/10:)). В смисъл, хубав беше и актьорската игра беше невероятна, но някак не ми беше достатъчно мотивиращ или затрогващ. И шейхът на едно-две места ми беше изкуствен, което много гадно ме вадеше от общата атмосфера на филма... Допускам, че може и просто да съм била разкисната...

Бтв, хайде на Rock of ages...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Killua
Forsaken

Post by Killua » Mon Jun 18, 2012 2:30 pm

Morwen wrote:Strangely enough, въпреки че ми изглеждаше точно моят тип филм от трейлъра, не ми беше 9/10 (моят аналог на твоето 10/10:)). В смисъл, хубав беше и актьорската игра беше невероятна, но някак не ми беше достатъчно мотивиращ или затрогващ. И шейхът на едно-две места ми беше изкуствен, което много гадно ме вадеше от общата атмосфера на филма... Допускам, че може и просто да съм била разкисната...

Бтв, хайде на Rock of ages...
На мен филмът много ми хареса, но може би някъде около средата ми имаше няколко по-скучновати момента.
като цяло супер много се изкефих, но май отидох с прекалено високи очаквания.
Аз бих му дала 8,5/10 примерно :) Диалозите повечето бяха убиец.
Е, шейхът беше маса пич през повечето време, но разбирам какво имаш предвид относно малко прекалено "белите" моменти - малко тип Робин Шарма и прочие гуру стил :)

Muad_Dib
Shadowdancer

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 2:38 pm

Ние ще ходим утре най-вероятно на риболова. Айде за Рока съм яко навит, Ива почти със сигурнсот също, петък ли излазя?

Killua
Forsaken

Post by Killua » Mon Jun 18, 2012 2:44 pm

Muad_Dib wrote:Ние ще ходим утре най-вероятно на риболова. Айде за Рока съм яко навит, Ива почти със сигурнсот също, петък ли излазя?
Аз съм силно за рока!
Краят на седмицата съм ок :)