DIABLO III

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 08, 2012 9:59 am

Muad_Dib wrote:Аз предлагам да обсъждаме нещо друго, защото тази тема се поизчерпа - примерно не мисля, че тотално лайняната и скапана графика на продукт от преди 6 години, сме я оплюли достатъчно. :lol: Няма отражение върху геймплея, ама си дразни.
Отпреди 6 години. Ти се ебаваш. Преди 6 години имахме титан куест който беше невероятен - сега го бутам на fullhd със всичко на макс и е рядко красива игрица.

Д3 има болезнена нужда от High Def texture pack + zoom out. В сегашния вид изглежда като полирано лайно. Благословията на дългия срок на разработка.

http://darkd3.com/ Виж тук като сложиш шарп филтъра колко по добре е. Уви това е срещу TOS официално.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 08, 2012 10:10 am

Зуумът и мен ме издразни жестоко. Вярваш ли ми, че една от причините да избера Уизард като клас е че той може би ще е единственият, при който заради скиловете му играта ще е римоутли технически добре (т.е. не-толкова-насрано) изглеждаща....

Ясно е, че никой от нас не играе Диабло заради графиката, но този път наминаха себе си. Винаги игрите им са били грозни, но поне СК2 надут на ултра на хубав компютър беше красива гледка, тук ако ще от НАСА да ти е машината всичко изглежда разплакващо. Башиок хубаво се оправдава, че се търсел таймлеснес на графиката и по-скоро била красива от артистик гледна точка, ама всички играхме бетата и знаем, че това не е вярно, моделите поне на гадините в първи акт са рандъм грозно изглеждащи 3д варианти на стари мобове + няколко крайно безидеини нови попълнения....Става въпрос за демони по дяволите, такива извратени и интересни неща могат да се измислят....

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 08, 2012 3:03 pm

Muad_Dib wrote:Зуумът и мен ме издразни жестоко. Вярваш ли ми, че една от причините да избера Уизард като клас е че той може би ще е единственият, при който заради скиловете му играта ще е римоутли технически добре (т.е. не-толкова-насрано) изглеждаща....

Ясно е, че никой от нас не играе Диабло заради графиката, но този път наминаха себе си. Винаги игрите им са били грозни, но поне СК2 надут на ултра на хубав компютър беше красива гледка, тук ако ще от НАСА да ти е машината всичко изглежда разплакващо. Башиок хубаво се оправдава, че се търсел таймлеснес на графиката и по-скоро била красива от артистик гледна точка, ама всички играхме бетата и знаем, че това не е вярно, моделите поне на гадините в първи акт са рандъм грозно изглеждащи 3д варианти на стари мобове + няколко крайно безидеини нови попълнения....Става въпрос за демони по дяволите, такива извратени и интересни неща могат да се измислят....
ами надяваме се да има градация като Акт 1/Акт 4/5. Щото и на мен като играех в двойката Актовете 1 и 3 мислех че някой ако ми забие вилица в очите ще ми направи услуга.

А на близард дали игрите винаги са им били грозни - това започна с диабло 2 и Вар 3 - откакто почнаха да изостават с една генерация.

И Warcraft 2 и Diablo 1 си изглеждаха готино навремето.

А башиок с тоя артстайл може да хване и да си завре едно голямо оребрено дилдо отзад. Ако са искали безвременен арт - да сте го направили като Baldur's Gate 2 или по скорошен пример Бастион. Тази игра и след 20 години ще си е също толкова графично актуална.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 08, 2012 3:20 pm

Е да, ама за последнотос се искат BALLS, а и Близард няма нужда да се напъват - трябва да се съберат паричките на всички ретарди все пак, няма как.

За игрите на Близард - да, имам предвид по-новите такива. Изоставането сега вече уви не е и с една генерация, защото както сам каза - не може Титан Куест да е по-красив баси. А и също наистина акт 5 си беше красив и въздействащ, да се надяваме, че и тук не са запазили хубавия арт за експанда.

И силно се надявам да няма някакво подобие на шибаната джунгла от трети акт, наистина...

User avatar
Wednesday13
Farmer
Posts: 59
Joined: Tue Nov 16, 2004 4:26 pm
Contact:

Post by Wednesday13 » Tue May 08, 2012 7:41 pm

образно казано графиката може и да е на ниво Титан куест, но арта е на толкова по-високо ниво, че ...

мен лично, в началото от клипчетата в нета хич не ме кефеше как изглежда играта, но след бетата съм доволен. а и на лаптопа всичко на high на 1920х1080 върви мазно, което още повече ме радва :mrgreen:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 08, 2012 8:02 pm

Абсолютно съм съгласен с теб. Арта е феномален. И съм сигурен че всеки който докопа колетърса и артбука му ще конанира злобно над него с часове. Сега ако можехме да го видим и този арт с такива чудеса на модерния гейммейкинг като не блърнати текстури ехееей ... а не пода на катедралата да ми седи гладък като жълтите павета на дъжд.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 08, 2012 8:07 pm

За мен взеха правилното решениe да не се впускат в графични авантюри. И Диабло 2 си беше грозна на времето, но това нямаше значение. Докато Диабло 3 всъщност не е и грозна, прекалявате. Играта има качествена визия и атмосфера, и върви на всякакъв хардуер. Пиша им Отличен 6 на Близард по този предмет. Те имат и много опит в надграждането на графичен двигател. Мегдан за графиката на Диабло 3 има много, като нищо можем да видим подобрения дори преди експанжъна.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 08, 2012 8:11 pm

Първо - Диабло 2 ИМАШЕ значение колко беше грозна - нямаше човек който да не я оплюе, аз за друг прецендент в който експанжън добавя нова резолюция не се сещам.

Второ - Диабло 3 Е грозна, досега не съм видял човек играл и Диабло 3 бетата и Титан Куест който да не каже че Титана е много по-качествена графично нищо че е на 6 години.

Трето - Не върви на всякакъв хардуер - на мен например не ми върви, а Титана се лее мазно на същата конфигурация на макс.

Четвърто - не знам Близард какви ги правят но факт че със всеки пач развалят производителноста на Старкрафт 2 без да подобрят с нищо визията.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 08, 2012 8:18 pm

@амикае - Прави разлика между грозно и изглежда зле.

Арта не може да я спаси защото обикновенно с арт компенсираш лимитациите на енджина - типичен пример е GoW където защото PS2 е нямала достатъчно изчислителна мощ те са си правили текстурите така че да бъдат антиалайзнати и да няма ръбове.

Играта си плаче за по голями резолюции на текстурите и за по комплексни сенки. Ако искаш пусни си Д1 и виж колко атмосферична е. Така се прави.

@ррс - експанжъна на icewind dale 1. Heart of winter 0 тогава дигнаха резолюцията. Но това беше особен случай - от Биоваре им ъпгрейднаха безплатно енджина. И освен това ръчно рисувания арт има свойството да скейлва мнооого добре.
Last edited by The Dragon on Tue May 08, 2012 8:20 pm, edited 1 time in total.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 08, 2012 8:19 pm

Всеки с мнението си. Аз проблеми с визията на Диабло 3 нямам. И играта върви на оптимални настройки на всяка непраисторическа машина. Тествано на най-различни конфигурации.

Между другото, като ще сме агресивни, да си кажа, че за мен Titan Quest е няма такава помийна игрица. Ко да прайш...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 08, 2012 8:21 pm

Дали титан куест е помийна или не няма значение в случая.

Важното е че беше много красива със страхотен арт и много добра графика за времето си, а че и в момента.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 08, 2012 8:26 pm

Никога не ми е харесвала, нито графично, нито арт. Едните по-чисти текстури и сенки, не я направиха особено впечатляваща за мен. По времето, по което излезе, мацах яко Диабло 2 и си спомням колко бързо я отсвирих. По онова време Диабло 2 въпреки всичко изглеждаше по-правилно и зарибително, а е вече беше игра на много години, и сега Диабло 3 изглежда много правилно. И как пък да не започне да ми пука точно колко детайлни ще са текстурите, разбирам да беше Lineage 2 и през цялото време да зяпах героя си от близо...

User avatar
Wednesday13
Farmer
Posts: 59
Joined: Tue Nov 16, 2004 4:26 pm
Contact:

Post by Wednesday13 » Tue May 08, 2012 8:50 pm

Диабло 2 когато излезе 2000г. не мисля че беше толкова зле от към графика. ако трябва да я сравняваме с игрите от същата година примерно - Icewind Dale, Red Alert 2, Age of Empires II expansion-a, който са 2D и горе долу може да се прави някаква съпоставка, и не я сравняваме с NFS, Sacrifice и т.н. - не е никак зле. за мен минуса беше в липсата на атмосферата на оригиналното диабло, която от видяното в бетата се завръща в тройката.
но определено всеки с мнението си и вкуса си :D

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 08, 2012 8:59 pm

Ами сравнявай с Baldurs Gate 2 - излезе два месеца след Диабло 2.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 08, 2012 9:05 pm

BG2
Spoiler: show
Image
D2
Spoiler: show
Image
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests