Абсурдистан! Във тебе ний живяхме...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Oct 16, 2011 9:17 pm

Властта, законът и журналистиката понятие си нямаха за "феномена Катуница", докато Бенатова не замрънка пред една запалена къща.
Изкуството имаше: http://www.youtube.com/watch?v=U5mdJBuo ... re=related
Властта, законът и журналистиката понятие си нямат "къде са изчезнали между 500 и 1000 вагона от БДЖ".
Изкуството имаше: http://www.youtube.com/watch?v=4sz1INMo ... re=related
Изкуството е по-вярно от реалността: http://www.youtube.com/watch?v=gqRE6woJ ... re=related
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Oct 18, 2011 9:49 am

http://dnes.dir.bg/news/vremeto-snjag-b ... 13332?nt=4
Мъж почина от измръзване до свиленградското село Лисово, съобщи Нова телевизия. До късно снощи 7 деца и 8 възрастни са останали блокирани на пътя до селото. Мъжът е починал в линейката на път за болницата.
Манол Митев, неговата съпруга и синът му нямат вода и храна.
Митев съобщи за bTV, че е сигнализирал на Гражданска защита, откъдето са изпратили спасителен екип, но и той е претърпял повреда. В момента друг екип пътува към мястото, където е блокирано семейството.
50-60 автомобила са блокирани в Ришкия проход. През цялата нощ там е вилняла снежна буря. Шофьорите са подали сигнал на телефон 112, но все още помощ не е изпратена.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Oct 18, 2011 11:14 am

Мдам, ей така загледах колко хора още карат наоколо с летни гуми и философията "тва на мене няма да ми се случи"... :dash: Със зимата шега не бива.
Иначе Бате казал, че ше ловат снежинките във въздуха, та няма място за притеснения.
http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/3 ... htate.html

Но най-вероятно синоптиците ще излезнат виновни... грях им на душата лъжлива.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Oct 18, 2011 11:54 am

Аз таман се чудех онзи ден дали заповедта за ловене на снежинки във въздуха е била отменена междувременно, или дали е била формулирана с някаква давност - ама щом е казал "отсега нататък", значи би трябвало още да е валидно :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Oct 18, 2011 12:52 pm

http://bgfootball.actualno.com/news_364404.html
Христо Стоичков ще се включи в конференцията на тема “Мобилност на работната сила в общия пазар в условията на криза”, която ще се проведе в четвъртък в европарламента в Брюксел. Тя се прави по инициатива на евродепутата от ГЕРБ Илияна Иванова. С него ще бъде и социалният министър Тотю Младенов, съобщава "24 часа".

За конференцията се прави специален клип с головете му. Ще бъде осигурен и преводач, който да се справи с думите на Стоичков.
Вече е очевидно, че концентрацията на лудост в световен мащаб е достигнала критична точка. Нещо ще има да става.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Oct 18, 2011 12:58 pm

Браги, това е от миналата година, сега може да се е предал...
И идеята ми не беше за летните гуми, защото най-вероятно в този сняг и с вериги не можеш да издрапаш, а колко беззащитна е "Гражданска защита".
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Oct 19, 2011 3:42 pm

То се едно миналата година различно беше. Добре че се оправи само времето иначе не ми се мисли до каква степен са подготвени.

Тамън за ски на Банско вече...

http://dnes.dir.bg/news/ski-bansko-kont ... en-9724619
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Oct 20, 2011 8:57 am

Xellos wrote:То се едно миналата година различно беше. Добре че се оправи само времето иначе не ми се мисли до каква степен са подготвени.

Тамън за ски на Банско вече...

http://dnes.dir.bg/news/ski-bansko-kont ... en-9724619
Тези са просто абсурдни...

Юлен че са нарушили закона - нарушили са го. Как ще решим проблема?
1) Да затворим ски зоната - не може, работни места и т.н
2) Да я узаконим както е? В каква държава живеем, че да имаш много пари е достатъчно условие да можеш да нарушаваш закона... Малко ли пари източиха вече покрай тази ски зона?
3) Да предоговорят договора за концесия? Твърде мъгляво, но искрено се надявам да включва някаква доста солидна глоба за Юлен. Имам известно подозрение, че ще измислят някаква юридическа измишльотина, която "да им реши проблема" и накрая пак ще се измъкнат сухи

За финал - колко км са им били пистите - 90 или 130 километра? Кооолко? На официалния сайт на Банско ски са 75 и дори това е с около 15 повече от реалното...
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri Oct 21, 2011 8:23 pm

После за печат, понеже вече имаме отрицателната енциклопедия на България :(

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Fri Oct 21, 2011 9:17 pm

thunder wrote:В каква държава живеем, че да имаш много пари е достатъчно условие да можеш да нарушаваш закона.
Във почти всяка държава е така, но в България почти няма административно ниво което да не може да купено. Самото население е ОК с корупцията, какво остава за управляващите.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Oct 24, 2011 1:05 pm

Моят кратък извод от тези избори:
Нема се пуашиш, копеуе... СКАКАУЕЦ!!!
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 24, 2011 1:14 pm

Изборите в града бяха точно такава пародия каквато си мислех - емисарите на герб се разхождаха пред секцията раздавайки подаръчета, вътре само дето не ми надписаха и пуснаха бюлетината а за да мен да остане подписа. Като тръгнах да влизам зад паравана все едно кощунствах че бавя. На книга трябваше да има от различни партии наблюдатели на практика бяха такива само на теория. Половината хора им бяха сменени секциите по някъкъв случаен принцип, пак по такъв принцип имаше забранителни списъци с които излизаше че не може да гласуваш. А ченгетата си драпаха топките лафейки си с нарушителите на закона.

Останах с чувството за тотално загубено време.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Oct 24, 2011 9:44 pm

RRSunknown wrote:Изборите в града бяха точно такава пародия каквато си мислех - емисарите на герб се разхождаха пред секцията раздавайки подаръчета, вътре само дето не ми надписаха и пуснаха бюлетината а за да мен да остане подписа. Като тръгнах да влизам зад паравана все едно кощунствах че бавя. На книга трябваше да има от различни партии наблюдатели на практика бяха такива само на теория. Половината хора им бяха сменени секциите по някъкъв случаен принцип, пак по такъв принцип имаше забранителни списъци с които излизаше че не може да гласуваш. А ченгетата си драпаха топките лафейки си с нарушителите на закона.

Останах с чувството за тотално загубено време.
Покрай изборите се надигна в мене политичско-заинтересуваният човек :) и с доза презрение, насмешка, трагичност а и много други чувства, следях всички телевизии, та даже и отрочето на В.С.
Клишираният кометар би бил ОМГ. Пожелавам на всички граждани на републиката това ОМГ да не се превърне във OH, NO.
Аз не съм аполитичен, но съм Апартиен, пребивавал съм във партия за няколко месеца и ВИ ГАРАНТИРАМ, неподкупен човек със съвест не може да стигне далеч. Трябва да направиш много компромиси със достойнството и съвестта си за да си на голямата сцена.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Oct 24, 2011 10:11 pm

Image
:) :) :)
Пак че не е с 99,99% победата.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Oct 25, 2011 2:46 am

И тук да кажа - как това доказва машинации? Доколкото виждам това са неподпечатни бюлетини, т.е. някой е изхвърлил останалите непопълнени бюлетини. Е, и? Едно време на мен ми даваха темите за контролно, написани на гърба на бюлетини, понеже след изборите в училищата оставаха купища неизползвани...
Не че се съмнявам след целия нарочен цирк с избирателните комисии и какво ли още не, че е имало нередности, но точно тази снимка ми изглежда като поредната псевдосензация.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests