Upcoming Books

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Aug 23, 2011 9:57 pm

Супер путкенско беше това с Патрутлите и от вече 2 години не мога да спра да се възмущавам.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 24, 2011 1:37 am

Е ако не друго, тоя Гемел е доста як. Не на нивото на Троя, но ми беше голям кеф преводът му, което е рядкост.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Mon Sep 12, 2011 11:46 am

Някой знае ли дали скоро ще видим на български последната книга на Умберто Еко - "Гробището на Прага"?
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Thu Sep 15, 2011 11:46 am

Клаив Баркър - Кървави книги http://colibri.bg/forthcoming.php?id=26
Много приятна изненада, при все че се бях примирил, че този автор няма да бъде издаван у нас. Сега ми е интересно да видя подбора на "Колибри" за томовете и разказите на "Кървавите книги", но със сигурност очаквам с нетърпение
The hardest battles are fought in the mind.

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Thu Sep 15, 2011 12:59 pm

Е то секцията на Колибри за очаквайте е много мъглява като време - от поне половина година , най-вероятно и повече, гледам Джим Бътчър , Брандън Мил и Питър В Брет, а нищо не излиза от тях...

Но пък ЕТО това си е новина:

http://www.infodar.com/expect.php?PHPSE ... bmrg882348

Тъмнината която предхожда
ISBN:978-954-761-492-5
Р. Скот Бакър
448 стр.
Анотация:
По време на митичния Апокалипсис Не-Богът и неговият Консулт почти са унищожили света на Еарва. Две хилядолетия по-късно човешката цивилизация на Трите морета процъфтява. Но разнообразните ґ народи и религиозни фракции са изпълнени с взаимно подозрение, презрение и омраза. До деня, в който Майтанет, новият шриах на Хилядата храма, обявява Свещена война срещу езичниците фаними, в която се включват доскорошни непримирими врагове. А зад политическите интриги се крие много по-ужасяващ план, който наистина може да преобърне съдбата на света. Друсас Акамиан, магьосник от школата на Завета, е призван да го разкрие. Ще успее ли и да го спре? Амбициозният епос „Принц на нищото” от Р. Скот Бакър, вдъхновен от Дж. Р. Р. Толкин и Франк Хърбърт, съчетава блестяща ерудиция, мощно въображение и философска задълбоченост, които ще допаднат и на най-придирчивите читатели.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Sep 15, 2011 2:14 pm

A СТИГА БЕ, МЕГА ОУСЪМ!
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Sep 15, 2011 2:27 pm

Симеоне, доживехме!!!

Едит: как ше я издънят

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6937
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Sep 15, 2011 3:38 pm

Те вече почнаха да се дънят - това е том 1 от книга първа (демек пак цепят на две).
Вероятно ще се оправдаят с големината на книгата и международното положение. :cry:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Sep 15, 2011 4:31 pm

Ама тя е по-кратка от всеки от Мистборните, баси...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6937
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Sep 15, 2011 4:36 pm

Trip wrote:Ама тя е по-кратка от всеки от Мистборните, баси...
Еми той и последния Вещер не беше за две книги, ама все тая. Може и аз грешно да тълкувам написаното на корицата, но при тях обикновено това значи. Ако е сцепена, цената ще стане двойна спрямо английската. Тъпо.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Thu Sep 15, 2011 4:41 pm

Поредицата "Принц на нищото" наистина е изключителна :) Колкото до "изкуственото разделяне", правим го, за да бъде четенето по-удобно и по-приятно. Бакър не е от най-лаконичните автори. А и вторият том ще излезе съвсе скоро след първия.
На езика са ми само цинизни в момента и нищо друго. По-удобно ще е четенето с шрифт 32ка и то Готик Италик, ако ме питат мен, ИнфоМанар. А по-приятно ще е с вграден магнетофон в книгата с някой друг стар шлагер или стари градски песни.
Аман от педали
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Sep 15, 2011 4:42 pm

Някакъв явно от издателството е написал в коментарите за книгата:

"Колкото до "изкуственото разделяне", правим го, за да бъде четенето по-удобно и по-приятно."

Тия Инфодар съвсем за балъци ни взимат...

Книгата все още струва само 3 евро в Bookdepository, БТВ.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Sep 15, 2011 6:42 pm

hellside wrote:Е то секцията на Колибри за очаквайте е много мъглява като време - от поне половина година , най-вероятно и повече, гледам Джим Бътчър , Брандън Мил и Питър В Брет, а нищо не излиза от тях...

Но пък ЕТО това си е новина:

http://www.infodar.com/expect.php?PHPSE ... bmrg882348

Тъмнината която предхожда
ISBN:978-954-761-492-5
Р. Скот Бакър
448 стр.
Анотация:
По време на митичния Апокалипсис Не-Богът и неговият Консулт почти са унищожили света на Еарва. Две хилядолетия по-късно човешката цивилизация на Трите морета процъфтява. Но разнообразните ґ народи и религиозни фракции са изпълнени с взаимно подозрение, презрение и омраза. До деня, в който Майтанет, новият шриах на Хилядата храма, обявява Свещена война срещу езичниците фаними, в която се включват доскорошни непримирими врагове. А зад политическите интриги се крие много по-ужасяващ план, който наистина може да преобърне съдбата на света. Друсас Акамиан, магьосник от школата на Завета, е призван да го разкрие. Ще успее ли и да го спре? Амбициозният епос „Принц на нищото” от Р. Скот Бакър, вдъхновен от Дж. Р. Р. Толкин и Франк Хърбърт, съчетава блестяща ерудиция, мощно въображение и философска задълбоченост, които ще допаднат и на най-придирчивите читатели.
ОМГ!!! На колкото и да е разделена ще го купя, много съм му се наточил. Дано да не се окаже че не е за мен, защото ще бъда мощно разочарован. Принципно ако имах карта бих си я взел на английски, но превода ще ми е по - лесен. Пък и преводите на Роланд са добри.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Sep 15, 2011 7:33 pm

Demandred wrote:Някакъв явно от издателството е написал в коментарите за книгата:

"Колкото до "изкуственото разделяне", правим го, за да бъде четенето по-удобно и по-приятно."

Тия Инфодар съвсем за балъци ни взимат...

Книгата все още струва само 3 евро в Bookdepository, БТВ.
Tъкмо го видях това.

Колко са тъпи тия от ИнфоДар....боже, в България НЯМА по-манфаско издателство. Издават супер яките поредици и ги осират брутално. Ебаси.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 16, 2011 5:03 pm

Докато има балъчета да си дават парите ще си карат както си знаят.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 6 guests