A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu May 26, 2011 10:31 am

РРС, декорите на GoT НЕ СА като от театър....

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu May 26, 2011 11:17 am

Образно го казах .

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu May 26, 2011 11:54 am

Как така ползваш буквална аналогия "образно"? :dunno:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu May 26, 2011 12:50 pm

Явно - погрешно я използвам. За мен четиримата разхождащи се из случайна гора ми докараха единствено аналогия с театър в който актоьрите се разхождат из сцената пред декор от картонени дървета в поставновка разказваща за епичнен феодален лов.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu May 26, 2011 1:48 pm

Аз не се сещам за повече от една-две други такива сцени бтв.

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Thu May 26, 2011 7:34 pm

Грегори е много яко копеле, ама според мен тука и спанакът си е казал думата :)
Иначе по темата:
- гледах седми епизод - много як. Сцената накрая с Нед, Джофри, Церсей и Кутрето беше простооо, а ако не бях чел книгата нямаше как
да се сетя :)
- Хал Дрого този път ме изкефи супер точно с тази клетва/обещание към Денерис/Седемте кралства.
- най-после бях свикнал да няма вълчища, а то взе че се появи едно :D

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 26, 2011 9:07 pm

Баси направо буца ми заседна в гърлото от ЯКОСТ на края на седма серия. То бива, бива, ама ТОЯ СЕРИАЛ....

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu May 26, 2011 9:15 pm

б.т.в. преди малко разбрах че актьора играещ сър Грегор участвал в Монти Пайтън :)
Пак рицар при това.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 27, 2011 12:54 am

В темата на сериала в comicbookresources видях твърдение, че Мартин заявил, че е разказал на хората, които правят Играта какви са му плановете да завърши историята. Не ми се рови да търся потвърждение обаче.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri May 27, 2011 7:17 am

Е то дори в тривиата на imdb пише какво им е казал, когато са го попитали как смята да завърши сагата. :p
Spoiler: show
Author George R.R. Martin was asked if he had a resolution or ending to the seemingly endless conflict. He replied that the end would be a cloud of dust or snow being driven by the wind across a vast graveyard full of tombstones.
Иначе сигурно им е казал тук-там нещо. Един от екипа на сериал беше казал, че са прочели първите 800 страници от петата книга преди излизането й...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 27, 2011 7:21 am

Подозирам, че ако наистина им е казал плановете си за завършека, то е било малко повече от последната сцена. :wink:

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri May 27, 2011 1:09 pm

Аз като че ли разбирам какво има предвид РРС с това
RRSunknown wrote:За мен четиримата разхождащи се из случайна гора ми докараха единствено аналогия с театър в който актоьрите се разхождат из сцената пред декор от картонени дървета в поставновка разказваща за епичнен феодален лов.
И на мен на много места неприятно ми лъха на евтинджос. И то не е само до мащабността на сцените и малкото пари, там дето трябва да са повече (иначе действително много са се старали по декорите). Ами оставам и с впечатление за лош контрол. Примерно „запълващия актьорски персонал“ се държи като публиката на Стани богат, щото кой да се занимава да ги режисира и без друго вниманието на зрителя е заето от съответните главни герои в сцената и така на рицарския турнир, дето целият беше твърде пародиен, за капак зрителската маса (от петима души) изглеждаше като едва-едва да се въздържа да не си забърка енергично в носа. Разни такива неща вкупом оставят усещане не за продукция за незнамколко милиона на серия, а за телевизионен театър. И непрекъснатите рецитали не помагат в тоя контекст, макар че ясно, че това е един от мидийвъл-атмосферичните инструменти.
Понеже никак не споделям теорията за независимото възприемане на базирани един върху друг продукти, мисля че тук може би най-основният проблем е, че стъпил върху огромни колони от епика базов продукт се опитва да се пресътвори в по-скоро камерен дериват и, логично, му е тясно.
Имам и бая други неща за мрънкане, ама пък има и много хубави – диалози основно или готини избори как да изглеждат определени сцени, така че ще продължа да го гледам, макар и с под средното ниво на excitement.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri May 27, 2011 1:26 pm

Това затова най-култовите моменти в сериала засега са размяната на реплики и монолозите на героите.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri May 27, 2011 1:28 pm

Честно казано, със същото усещане за камерност останах и от първа книга, като изключим някои моменти там. 90% от сцените се случваха на 20 квадратни метра.

Между другото, наистина моментът с Ренли, който пада от коня по време на турнира, отчупва му се едното крайче на златните рога на шлема и пада в подивялата публика, а после той влиза в нея и я усмирява, в сериала щеше да реши проблема с атмосферата на турнира. Не се сещам за други моменти с особено наличие на статисти бтв, но в последните епизоди би трябвало да има доста.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri May 27, 2011 2:00 pm

Буквално във всяка серия се дразня на такива сцени аз. Дори и на 20 квадратни метра може да го има тоя проблем. На Вала имаше примерно едни тренировки, дето встрани от Джон и другите двама-трима "важни", някакви човечета се побутваха и поръчкваха безкрайно смешно. И в дотрашката нишка се случва непрекъснато. То не е задължително свързано със статисти, а е някак статичен мизансцен като цяло, не добре използван и запълнен, което е от една страна театрално, от друга в много моменти изглежда силно непрофесионално.

Иначе в първа книга може и да няма толкова баталии, но мащабът й е не по-малко смазващ от следващите. Може и да е просто въпрос на дефиниции, но никога не бих употребила "камерен" за нито един от томовете.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest