Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Sep 21, 2010 11:25 am

Не е вярно, че никой сайт не би злоупотребил - сумати го правят и човек винаги трябва да се информира в гугъл дали сайтът, откъдето е решил да купува, е надежден - или поне трябва купуването да става през наложила се система като пейпал.

Но специално Барнс§Ноубълс са ок, с изключение на варианта споменат от Алексис - може собственият ти компютър да е инфектиран с програма-крадец.

Това не означава никога да не пазаруваш онлайн, означава да имаш едно наум да не допускаш спайуер.

Аз лично препоръчвам винаги когато си въвеждаш номер на кредитната карта в интернет, да използваш специалните режими на браузърите за сигурност - в ИЕ се казва InPrivate Browsing, във ФФ - Start Private Browsing, в Хром... не помня :mrgreen: май че Incognito Mode.
This is it. Ground zero.

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Tue Sep 21, 2010 11:31 am

Благодаря! :)

По принцип съм наясно с тези неща, но тъй като сумата, която имах в дебитната ми карта беше големичка( а към момента нямам активиран PayPal акаунт) реших да не рискувам. Отидох до банката да си изтегля парите и оставих толкова, колкото щяха да ми трябват за поръчката. Вече си закупих каквото ми трябваше и съм доволен. :)

Още веднъж мерси! :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Sep 21, 2010 11:39 am

Е то това ако го правиш всеки път, ще ти се отели волът ;)
This is it. Ground zero.

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Tue Sep 21, 2010 11:45 am

Не, по принцип си имам друга дебитна карта, с която пазарувам онлайн, но просто този път тя се оказа празна, а резервната ми( която ползвам, за да получавам пари) беше пълна и трябваше да маневрираме по банките рано, рано сутринта, за да си начешем крастата. :)

User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Tue Sep 21, 2010 10:26 pm

Demandred wrote:Да, с един става.
Мерси.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Oct 04, 2010 4:29 pm

съвсем в контекста на предните постове да споделя, че както с години активно използване на кредитни карти не съм имала никакви проблеми, точно в момента съм в разгара на разправия, свързана с доооста сериозна злоупотреба.

Понеже този месец единствената ми транзакция е през bookdepository. com , най-вероятно проблемът идва оттам. Източването на картата (Мастъркард) е станало на следващия ден след моята поръчка. И не съм правила нищо по-различно от обичайно. Така че внимавайте.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Tue Oct 05, 2010 11:18 am

А ти не получаваш ли съобщение за движение по картата ти? В смисъл - източили са ти картата, без да се активира съобщение, което си изглежда като индикация за банкова грешка, не източване, или просто не си активирала уведомление чрез съобщение?

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Oct 05, 2010 3:57 pm

трябвало да активирам наново уведомяването при подновяването на картата след изтичането на срока й, а аз си мислех, че става автоматично, някакво глупаво недоглеждане от моя страна и така...

Оказа се, че срокът за реакция по оспорените транзакции е около 6 месеца и става някъде на централно ниво на операторите. Интересно, че плащанията са направени в Америка, най-вероятно на терминали с физически носител, не през интернет, което означава, че не би трябвало да е трудно да ги изловят, ама не знам какво ще стане в крайна сметка.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Wed Oct 06, 2010 4:41 pm

От депозитърито една книга ми се бави вече осем дни откакто е диспачната, а винаги са ми пристигали в рамките на шест. Да почна ли да мрънкам или понякога се случва да позакъснеят повечко с доставката?
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Oct 06, 2010 4:47 pm

Случва се да позакъснеят, макар и рядко. А и срокът, който обявяваt на сайта е 7-14 работни дни, така че е рано за мрънкане.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Fri Oct 08, 2010 12:45 pm

И двете буукдепозитъри (.com/.co.uk) ми отхвърлят дебитната карта (Виза Електрон от ЦКБ). Някой да е имал същия проблем?
The card you have provided has been declined by provider, please check your details or try another.

User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Mon Oct 11, 2010 9:16 pm

Member wrote:И двете буукдепозитъри (.com/.co.uk) ми отхвърлят дебитната карта (Виза Електрон от ЦКБ). Някой да е имал същия проблем?
The card you have provided has been declined by provider, please check your details or try another.
Разреши се проблема.

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Fri Oct 15, 2010 4:24 pm

Member wrote:
Member wrote:И двете буукдепозитъри (.com/.co.uk) ми отхвърлят дебитната карта (Виза Електрон от ЦКБ). Някой да е имал същия проблем?
The card you have provided has been declined by provider, please check your details or try another.
Разреши се проблема.
Aз в момента имам същия проблем, според Уникредит всичко си е наред с картата, вината била в сайта. Това разбира е днешната версия по темата. Какво стана при теб и как се разреши въпроса?


Някой да е поръчвал днес или вчера от БД?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Oct 15, 2010 5:11 pm

В сряда почъчах и си стана нормално. Моята карта е също Visa Electron, от ПИБ.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
comics_ross
Merchant
Posts: 91
Joined: Sat Jul 10, 2010 10:55 am

Post by comics_ross » Sat Nov 13, 2010 12:23 pm

Здравейте,

Bookdepository отново предлагат 10% отстъпка. Условията са сходни на тези от промоцията им от преди няколко месеца.
Ето и линк: http://bookdepository.com/lovex

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests