Нова книга-игра от Уейн и Блонд

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Нова книга-игра от Уейн и Блонд

Post by shayhiri » Sun Feb 13, 2005 10:53 pm

:lol: Извинявайте за баналното заглавие.

И така, за интересуващите се, пуснах "Новите приказки от 1001 нощ", с нова, авторска корица от Сатанасов, в книжарници "Хеликон". Както знаете, това е последната от 5 години насам - а сигурно и изобщо - книга-игра в България. Критики приемам всякакви.


Image

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Feb 14, 2005 5:52 pm

http://www.helikon.bg/book.php?book_id=113566


Предполагам, че можех да добавя и още нещо към рекламата...
Ъ-ъм... "ТАМ, КЪДЕТО ВЪВ ВЪЗДУХА СЕ НОСЯТ БЛАГОУХАНИЯ, ПЕСНИ НА ХОДЖИ И ЛЕВИТИРАЩИ ЙОГИ." :lol:

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Feb 14, 2005 8:07 pm

Супер :)
Няма нужда от повече реклама :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Argaldean
Commoner
Posts: 28
Joined: Wed Jul 28, 2004 7:59 pm
Location: Al'Nar
Contact:

Ами нова книга-игра

Post by Argaldean » Sun Feb 27, 2005 1:28 pm

Книжката е интересна наистина, макар да заслужава доста по-добро издание. Идеята също. За някой влюбен в арабската култура като мен си беше истинско удоволствие
"Никой не ще премине!"
"Тези, които се боят от мрака, просто не са виждали на какво е способна светлината."

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Feb 27, 2005 1:34 pm

Забавна, да, но мен, честно казано, ме разочарова....
Много далеч от най- доброто на Блонд и Уейн...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun May 13, 2007 12:48 am

Ако някой още се интересува от такива неща и я е пропуснал навремето, тия дни последните останали бройки от тиража излизат по РЕП-ове и маси. Има и с двата типа корици - по 4лв и по 2.50лв.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun May 13, 2007 8:24 am

Абе що не издадете нещо ново...
Ма повече се постарайте де :П
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun May 13, 2007 1:20 pm

Сети се защо. :) Просто разчиствам килера.

"Приказките" ще си останат последната книга-игра в България. И единствената на тема арабска митология. И единствената с избор между петима главни герои и 100% тактически избори.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 13, 2007 1:22 pm

Всъщност и в Кървав меч имаше избор между различни главни герои. Пък и доста арабски си спомням...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun May 13, 2007 1:39 pm

Кървав Меч ми е любимата чужда. Дотолкова, че не признавам други англоезични. :) В нея наистина имаше избор между 4 класа за главния герой, но действието е толкова далеч от чистата тактика, че разликата помежду им се изчерпва със стойността на няколко коефициента и наличието или отсъствието на две-три базови умения.

В изцяло тактическа книга-игра (никакви коефициенти и шанс, само избори на читателя) петима главни герои означават на практика пет отделни книги-игри със сходен сюжет - в една.

Спомняш си псевдо-арабски включвания тук-таме. Колко от авторите навремето, мислиш, са следвали арабистика. :) Дори имената на някои хора и места само наподобяваха арабски език, без да е възможно изобщо да бъдат произнесени на него.

Но това са детайли.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests