INCEPTION (Генезис)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Silver
Jaghut Tyrant

Post by Silver » Wed Jul 28, 2010 7:28 pm

Vivian wrote:Само веднъж съм ги гледала от-до. За децата го проверих в Imdb, btw.
Е явно си пропуснала музикалния момент тогава. Да, именно в imdb има две двойки деца за различните възрасти. Което на практика нищо не означава де.

passer-by
Elder God

Post by passer-by » Wed Jul 28, 2010 7:32 pm

Значи доколкото разбирам, за Рол и Вивиан това е идеалният филм, въпреки че в отделни компоненти не е съвсем идеален и десятка щото е страхотна идеята и изпълнението й.

А дано. Хубавото е, че сте се опазили от сериозни спойлъри и дори след прочита на ревютата ви пак хабер си нямам какво да очаквам като конкретно проявление на въпросната идея, както и следва.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Silver
Jaghut Tyrant

Post by Silver » Wed Jul 28, 2010 8:12 pm

VenomPlague wrote:Размислите ми на второ гледане:
Spoiler: show
Идеята ми се доближава до тази на Roland, с разликата, че не се наемам да окачествявам това като inception за Коб и то изпълнен от Майлс, който имаше има-няма 4 реплики в целия филм. Защото първо това е един дяволски труден(и то труден в смисъл на абсурден) inception и второ силно се съмнявам в чак толкова голямата значимост на героя на Кейн.

Но да, няма значение реалност/сън ли беше това накрая. Пумпалът в случая беше червена херинга. Катарзисът на Коб беше налице след като превъзмогна вината си. Той имаше мисия да се върне при децата си и успя. За него нямаше значение това сън ли е или не след като е с тях, за което свидетелства това, че дори не изчака да види резултата след като пусна пумпала.

Иначе и кино метафората, която Vivian спомена изпъкна на второто гледане. Даже, ако задълбочим в нея може да видим съответствия и на другите от екипа. Левит е research човекът, Ариадне(очевидно) е сценаристът, Иймс е скъпоплатената звезда, Юсуф е по техническата подръжка, Сайто е продуцентът с парите, който само наблюдава снимачния процес, Фишър сме ние, публиката, а Мал, според мен, е най-интересното: уникалността, която всеки режисьор влага във филма, режисьорския похват и стил, ако щете. Интересно е, че в едно интервю с Лео, което четох, той също регистрира това виждане за филма, че даже твърдеше, че е базирал образа на Коб на Нолан. Евала, че в тази година му се насъбраха само "странни" филми на него(след Shutter Island :mrgreen:)
VenomPlague (и Vivian, също така) - бихте ли цитирали източниците си на вдъхновение, особено когато са брадати гноми от chud.com? Някак по-честно е.

Scourge
Mistborn

Post by Scourge » Wed Jul 28, 2010 9:09 pm

бе я цанете jen да напише едно ревю и от нашта партия на недесятките. :)
силвър нема го предлагам, че ще се избиете. :mrgreen:

passer-by
Elder God

Post by passer-by » Wed Jul 28, 2010 9:17 pm

Scourge wrote:бе я цанете jen да напише едно ревю и от нашта партия на недесятките. :)
силвър нема го предлагам, че ще се избиете. :mrgreen:
Току-що си представих филмово-форумна версия на ранния "Сблъсък". :shock:
Spoiler: show
Вивиан и Рол vs. Силвъра и Скротума (или Скърджа и Джен, или Колето и Пъгсела, или Амелията и Сашото). Кселоса и Дем ще са съответно Иван и Андрей.. :D
Еех, мечти...
The Best of Mozart

Vivian
Forsaken

Post by Vivian » Wed Jul 28, 2010 9:54 pm

ова какво трябва да значи? Да пасне, да хармонизира?
Именно. А пък за дадената 10-ка: при мен добави към идеята и реализирането й чисто субективния момент с това, че съм си Нолън-фен, а това е Нолънов филм в изрядния смисъл на думата.
VenomPlague (и Vivian, също така) - бихте ли цитирали източниците си на вдъхновение, особено когато са брадати гноми от chud.com? Някак по-честно е.
Съжалявам, тук си се объркал. За Венъм не нося отговорност, но всеки от близките ми хора може да ти каже, че идеята ми за Нолън = Лио я присвоих покрай моя собствен приятел, а концепцията ми за Генезис като еквивалент на правене на кино и задълбаване мотива с въображението и творчеството ми хрумна непосредствено след като го изгледах. Чисто и просто го вързах концептуално с Престиж.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Silver
Jaghut Tyrant

Post by Silver » Wed Jul 28, 2010 9:56 pm

О, споко, то филмовата аналогия е толкова очевидна в случая, че всеки ще се сети - сложих те в скоби, щото друг път съм засичал прес-рилийзи от теб. :) Веном направо го е изцитирал Девин - то си има начин да се правят тези неща, без да те хващат. :)

Btw, и аз съм за ревю на Джен, аман от превземки.
Last edited by Silver on Wed Jul 28, 2010 10:02 pm, edited 2 times in total.

passer-by
Elder God

Post by passer-by » Wed Jul 28, 2010 9:57 pm

@Vivian - А, няма проблем, аз оценките по кефометър ги разбирам. :wink:

Адашката даже беше предложила в ревютата да давате двата вида - една "обективна" и една кефометърна.
The Best of Mozart

Vivian
Forsaken

Post by Vivian » Wed Jul 28, 2010 10:26 pm

Silver wrote:О, споко, то филмовата аналогия е толкова очевидна в случая, че всеки ще се сети - сложих те в скоби, щото друг път съм засичал прес-рилийзи от теб. :) Веном направо го е изцитирал Девин - то си има начин да се правят тези неща, без да те хващат. :)

Btw, и аз съм за ревю на Джен, аман от превземки.
Хм, рядко си ги позволявам без да цитирам, тъй че отсега нататък -маркирай като хванеш нещо такова.

Ако 'превземките' са ти дошли повече в това ревю, бтв, със сигурност ще ми харесаш ревюто за Airbender-a. :lol:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

VenomPlague
E'lir

Post by VenomPlague » Wed Jul 28, 2010 11:39 pm

Silver, не знам, след като Vivian отбеляза това за Лео, а в подкаста на slashfilm коментираха ролята на Мал, ако погледнем филма по този начин, другите ми дойдоха, както сам каза доста лесно.

Но прав си да, и аз не обичам, когато не се цитират първоизточниците така, че в този случай трябва да благодарим на Vivian & пичовете, които водят подкаста на slashfilm, които успяха да зародят идеята в мен без необходимия катарзис ;)
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Wed Jul 28, 2010 11:48 pm

Roland wrote:В броя ( 67) бяха добавени и две ревюта на Генезис. Приятно четене!
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

Silver
Jaghut Tyrant

Post by Silver » Wed Jul 28, 2010 11:52 pm

Чакай, последно кой е чел интервюто на Лео - ти или тези на слашфилм? Кво да благодарим на Вивиан, като нагъва киноинформация в такива количества, че и тя самата вече не е наясно до какво е стигнала сама, до кво заради гаджето и до кво заради тва че иска да износи децата на Инсепшън. :)

The Mad Hatter
Farmer

Post by The Mad Hatter » Thu Jul 29, 2010 12:39 am

Silver wrote: ... да видя как абсолютно невзрачен като стил режисьор прави як филм след як филм, но яки не заради него, а заради това, че просто се е захванал с приличен материал, с който трябва да си малоумен, че да сгрешиш. Поне евала на Нолан за едно - тоя път успя без брат си.
С една дума, ако хвана пияндетата от близката кръчма и ги хвана да пеят Моцарт - Реквием на тротоара отпред, ще звучат горе-долу на нивото на Виенския хор, защото са се захванали с приличен материал, с който трябва да са малоумни, че да не им се получи, а?

Сори, че се връщам толкова назад, но преглеждах темата и се издразних.

Silver
Jaghut Tyrant

Post by Silver » Thu Jul 29, 2010 12:59 am

Ако хванеш пияндета, чиято професия е да пеят, може и да успееш с Реквиема на Моцарт, може дори да го направят по-як. Не ставай смешен.

The Mad Hatter
Farmer

Post by The Mad Hatter » Thu Jul 29, 2010 1:15 am

Цялата концепция за ,,приличния материал" и невъзможността да бъде омазан ми се вижда по-смешна.