Игра на думи

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

Post Reply
User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Feb 04, 2005 12:07 pm

злато, път, среда, планина, сняг
- И да си облечеш дебелата жилетка с подплатата, че навън е влажно след този дъжд и духа вятър – разнесе се гласът на мама Неда откъм кухнята. Нене изгледа с явно омерзение розовата жилетка, измърмори намусено нещо по адрес на големите й златисти копчета, но при все това послушно се облече. Вратата хлопна, момичето бързо притича през градинката и излезе на калния път, който се виеше между китните вили и високите дървета. Далече над върховете на боровата гора се подаваше голото теме на планината, а по най-високите му части искреше сняг. Нене хвърли поглед през рамо, усмихна се на мама Неда, която я наблюдаваше от кухненския прозорец и побягна към дърветата. Желанието й да се озове колкото се може по-скоро извън обсега на зоркия мамин поглед, не след дълго я отведе успешно в средата на една голяма локва и обувките й бързо се напълниха с вода. Нене изгледа печално калните си чорапи и омърляния си сукман. Въздъхна тежко, сви рамене и прецапа бодро през локвата.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Feb 04, 2005 1:23 pm

злато, път, среда, планина, сняг
Тя се разсмя. Не можеше да повярва на красотата около себе си. Планината изглеждаше като залята с разтопен син кристал, а по пътя около нея валеше златен сняг. Тя се завъртя на един крак, а няколко златисти снежинки се заплетоха в косата й. Тя погледна нагоре към окъпаното в червено небе и усмивката огря лицето й. Картината изглеждаше съвършена - неземно красивият пейзаж и огряното сякаш от някаква вътрешна светлина момиче в средата на всичко това. А после тя бавно се свлече. От устата й се изтръгна стон и лицето й се покри с болезнени петна от радиацията.

Проклятие - няма розово - Ксел :(
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Feb 04, 2005 7:13 pm

Морви, прекаляваш, дай нещо по-весело седващия път, моля те.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 04, 2005 8:09 pm

Ще я модерирам ей ся в оптимистично розов стил ;р

Още някой да има шанс да постне и викам нови думи да дадем :)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 04, 2005 8:50 pm

Там, право в средата на най-високата планина, насред най-снежните върхове - там където ветровете убиват и въздух няма - там е скрито златното езеро. Там, закъдето няма път, там където никой никога не е бил и никой никога няма да стигне - там се люлеят тихо неговите чудни спокойни води. Там, дето няма гори и няма цветя, там дето няма птици, нито диви животни - там се спотайват чудните му съкровища.

За златното езеро никой няма нивга да узнае, няма никой да се порадва на неговия блясък, нито ще се гмурне в лъчезарните му води - туй езеро го знаят само звездите. А звездите - те знаят само да мълчат.
This is it. Ground zero.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sun Feb 06, 2005 2:16 am

Очи безстрастни като сняг -
безпътни, от пустота обладани.
Живот без цел, без бряг,
дните нехайно разпиляни.

Песъчинки прегоряло злато
изгубени в средата на ледената бездна,
загиващи спомени за отминалото лято;
вечна планина от болка, зимна мъст възмездна.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

Мила
Scholar
Posts: 100
Joined: Sat Jan 17, 2004 12:42 am

Post by Мила » Sun Feb 06, 2005 5:44 pm

злато, път, среда, планина, сняг

Докато тя обираше златните дрънкулки от витрината, аз разбих сейфа, а вътре ме очакваше една малка, сладка планина от диаманти... и една доста по-голяма хероинова купчинка сняг... Тц,тц, да се неначудиш на бижутерите. Пък и беше добро качество. Прибрах в чантата и двете релефни забележителности и хванах пътя към Хавай, където по цял ден щях да се излежавам на припек в средата на ято знойни мадами, които се надпреварват да ми донесат коктейли...

Но не било писано.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Feb 07, 2005 7:53 pm

Хм, нека аз... пусна нови думи, имам предвид.

живот, епруветка, чупя, слабост, очи

Краката ми трепереха и усещах, че всеки момент ще се свлека на пода от слабост. Мъжът ми подаде една епруветка и ме погледна в очите.
- Ето, - каза той - три милиграма живот без примеси. Внимавай да не я счупиш, защото е последният.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Feb 08, 2005 12:20 am

Омръзна ми да живея в епруветка. Очите ми се умориха да гледат жадно без край и почивка навън през стъклото. Отдайте го на слабостта ми, все ми е тая. Ще счупя стъклото.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 09, 2005 11:45 am

живот, епруветка, чупя, слабост, очи

Отблясъците от грещият с бяла светлина елексир, изпълнил епруветката до средата, засляпяваше очите на Учения. Примижал леко, некотклонно и със силата на маниакалната страст той се взираше в нея. Най-сетне! Елексира на живота, премахващ слабостта от тялото, поправящ счупеното. В този момент вратата рухна и тълпата с факли и вили го помете. :twisted:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Мила
Scholar
Posts: 100
Joined: Sat Jan 17, 2004 12:42 am

Post by Мила » Wed Feb 09, 2005 1:23 pm

Докато тя обираше златните дрънкулки от витрината, аз разбих сейфа, а вътре ме очакваше една малка, сладка планина от диаманти... и една доста по-голяма хероинова купчинка сняг... Тц,тц, да се неначудиш на бижутерите. Пък и беше добро качество. Прибрах в чантата и двете релефни забележителности и хванах пътя към Хавай, където по цял ден щях да се излежавам на припек в средата на ято знойни мадами, които се надпреварват да ми донесат коктейли...

Но не било писано.

Животът
има склонността да се чупи като епруветка с особено опасни бацилчета.
Най-голямата ми слабост, признавам си, е, че когато някоя готина мацка ми се завърти край очите просто не мога да не спра и да си ...поприказвам с нея. Дори да е ченге.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Feb 10, 2005 11:30 pm

молив, хартия, вятър, фенер, спомен
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Feb 11, 2005 12:23 am

Вятърът на меланхолията раздуха безмилостно пламъка на фенера със спомени и рояк от изящни искрици целунаха верния ми молив, който пък заомайва бялата хартия със сладкодумните си писания:D
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri Feb 11, 2005 1:41 am

Догарят души във фенерите,
потрепват с ветровете на думите.
Заключени отвътре са дверите,
снимките избледняват в албумите.

Спомените - късчета стара хартия
сред прекършени, захвърлени пера.
Недовършени щрихи, развалена магия,
във миналото моливът изгоря.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 11, 2005 8:58 am

Xellos wrote:молив, хартия, вятър, фенер, спомен
Спомена трябва да останат. Хората трябва да знаят какво се случи наистина. Седя и пиша уморено с молива по омачкано парче хартия, вятъра полюшваще фенера закачен над главата ми и ми тъмни. Не ми остава време, трява да ка...
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests