Гледано напоследък, Part 2

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 21, 2010 5:25 pm

Moridin wrote:звучи яко ма да беше разказал повече за сетинга ;)
Еми някога си някъде съществувал The Tribe of Gold - велика космическа раса, способна да създава светове и да вижда бъдещето. И те призовали всички други да полетят от световете си и да дойдат при тях. Три раси се отзовали - The Tribe of Silver (хуманоиди с огромни пси-сили), Тhe Tribe of Bronze (кошерни разуми, съставени от "мравки") и The Tribe of Hero (огромни титани, чиято ярост унищожава цели светове). После The Tribe of Gold решили да напуснат тази вселена и да отидат в друга. В последния момент обаче нова раса успяла да напусне своя свят без чужда помощ и да откликне на призива - The Tribe of Iron (хората).

Междувременно в неопределен момент от миналот The Tribe of Hero почти унищожил галактиката, защото лудостта им била неудържима за всеки друг, освен за The Tribe of Gold. Накрая само петима оцелели и те били затворени в телата на индивиди от други трайбове. Това са така наречените Нодоси.

100 години преди началото на сериала The Tribe of Bronze, които са слуги на The Tribe of Silver, атакували Земята и прогонили хората от нея. През цялото това столетие The Tribe of Silver контролира вселената (обичам ги гръмките и мащабни определения) и множеството низши трайбове, неуспели да полетят в космоса на собствени мускули, и същевременно воюва с човечеството, което се разпръсва из галактиката и създава космическа култура, която следва най-различни благороднически семейства, но на най-голяма почит (въпреки че страни от политиката) е принцеса Дианейла - невероятно мощен телепат и единствената, която може да открива път в космоса без помощта на starways - потоците, които се движат между планетите.

The Tribe of Gold обаче е оставила Пророчество (как иначе) за тях, че спасителят им ги чака еди къде си. И когато хората най-сетне откриват планетата, разрушена от войната на Героите, там намират Ейдж, който е сравнително малоумно хлапе, изтъкано от невинност и непукизъм и в което е затворен Героят Белкрос. Останалото вече си е част от сериала.

Стига ти толкоз, без друго няма да го гледаш никога :р
And you can't dance with a devil on your back...

Xellos
Moderator
Posts: 20319
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Mar 20, 2010 7:56 am

Доста читав сериал да :)


Загледах Gintama, достатъчно кретенски започва за сапунка ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 01, 2010 8:12 am

Изгледах най-сетне The Sky Crawlers. Странен филм. Много бавен, атмосферичен, меланхоличен, много РУСКИ като излъчване и твърде "мой", ако мога така да се изразя. Извън диалозите с участието на Майора (така че), имах по-скоро чувството, че гледам някакво ГМО, съчетало гени на Миязаки и Шинкай, нежели Мамору Ошии, обаче като цяло филмът си е доста негов тип.

Общо съм доволен много, макар и да не е на нивото на Ghost-овете. Странен е, статичен и особен, и не съм сигурен дали многозначителността му не прикрива безсъдържателност, но подчертано ми допадна. Препоръчвам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Apr 07, 2010 1:08 pm

Някой следеше ли Fullmetal Alchemist: Brotherhood? Аз реших да изгледам каквото е излязло досега и имаше много култови попадения. Идеята с хомукулусите е толкова различна, че след няколкото гледания на първия сериал, малко се обърках в началото. Засега съм в почти възторг, но имам още до края на излязлите. Поне десетина епизода до 51, за които може да си променя мнението.
Засега не успява да бие предшественика си главно на ниво атмосфера. Твърде различно е, което хем е хубаво, хем... още ми е трудно да преценя.
Друг плюс е многото екшън - непрекъснато се случва нещо. Сред комедийните моменти има много силни - само че са ми малко множко засега. Точно там ми се струва, че леко му издиша атмосферата, спрямо първия. Някак... свикнала съм да има повече драма с точно тези персонажи.[/b]
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

Xellos
Moderator
Posts: 20319
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 07, 2010 2:44 pm

Чакам да излезе целия аз ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 07, 2010 5:53 pm

И аз така. А и може би ше го гледам директно на БД, той май доста бързо ще излезе. Първият сет е обявен за май, а вторият - за август.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Apr 07, 2010 6:52 pm

Имах на няколко пъти желание да го подхващам, но реших точно това да си го гледам цялото като наизлезе.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Thu Apr 08, 2010 9:20 am

И аз уж така бях решила, но любопитството надделя. :roll:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sat Jun 05, 2010 10:42 pm

Изгледах Golden Boy - хубаво, ама много кратко.

Сега изгледах първия епизод на Welcome to the NHK - хареса ми, ще го продължа.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sun Jun 13, 2010 8:54 pm

Свърших Welcome to the NHK - умерено ми хареса, както и Skypiea арка на One Piece и сега ще си довърша евата.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 19, 2010 12:45 pm

Вчера загледах Kemonozume - доста болно аниме в добрия смисъл. Графиката е особено стилна и стилизирана макар че съм сигурен че повечето хора ще им се стори долнопробна и грозна.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jun 19, 2010 8:19 pm

Доста е добро Кемонозумето. Аз имам статия за него в ШД. Ако то ти хареса, намери си филма Mind Game - на същия режисьор е, със същия арт, само че много по-шарено.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 19, 2010 8:52 pm

Е аз от статията ти разбрах за него :)

Xellos
Moderator
Posts: 20319
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jun 20, 2010 10:06 am

След поредното изглеждане/изслушване на Нодаме Кантабиле, се присетих да си доизгледам BECK - Mongolian chop squad :mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Remus
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Thu Jun 10, 2010 12:22 am

Post by Remus » Mon Jul 05, 2010 9:19 pm

Най-накрая излезе всичко на Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Почнах преди няколко дни и намирам за трудно да го оставя. Вече минах 30 епизода и анимето не спира да ме изненадва постоянно. След като минат първите 10-на епизода, горе-долу препокриващи се с първото FMA, започна една страхотна интрига и досега във всеки епизод се намира нещо, което да ме оставя зяпнал в изненада и то все неща, които ми се струват толкова грандиозни за толкова рано разкритие, че очаквам финала да ме отвее съвсем.

Няма как да не сравня видяното досега с първото аниме. FMA е някак по-спокойно и има равни дози екшън, смях и драма, докато във FMAB май опитват да смесят всичко накуп и в някои моменти, в които се правят твърде важни разкрития, вкарват хумористични сцени, които ми се струват не на място. От друга страна, тук има някои доста интересни нови образи и въпреки че има доста епизоди, всички са важни и рядко се случва да има излишни моменти. За хомункулусите съм раздвоен. Много повече ми харесва обяснението как се създава хомункулус в първото FMA, но във FMAB всичко останало свързано с тях е добре обяснено и почти безсмъртието им е страшно логично. Засега поне първото аниме ми допада повече – не е нужно да съм шокиран на всеки пет минути, за да ми е интересно нещо, - но има още 30-на епизода да си променя мнението.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest