BIG BROTHER

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 24, 2005 8:03 pm

Мне, вреди яко, но не на твоята социална група просто. Вреди яко на и без това яко увредените. Вместо да им се помага в специализирани заведения, се пълнят с клишета и фалш. Ей така вреди. С останалото съгласен :P
And you can't dance with a devil on your back...

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 24, 2005 8:04 pm

Абе, по добре да седят вкъщи да да гледат ББ отколкото да инфестват улиците :)

Ми не то тоя манталитет си намира отдушници по всякакъв начин, по добре да се канализира с някакво такова предаване отколкото да блее по речите на ГС на ЦК на балимумаматаивремето.
Last edited by Xellos on Mon Jan 24, 2005 8:08 pm, edited 1 time in total.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 24, 2005 8:06 pm

Е да, ма лошото е, че те стоят в тях, гледат ББ и *после* инфестват улиците ОЩЕ по-увредени :P
And you can't dance with a devil on your back...

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 24, 2005 8:16 pm

То че няма оправия ясно, но пък за "ОЩЕ по-уверени" незнам, все си мисля че тва си е просто защитна реакция тяхното. Трябва някакъв сериозен житейски катаклизъм да стане за да им се промени мисленето. А благородния Дон дали е ударен в петата или не си е отделно. :wink:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 24, 2005 8:17 pm

Аз затва винаги съм ранил надежди в нашествието на извънземни...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Jan 24, 2005 8:44 pm

Roland of Gilead wrote:Пич, ББ е предаване, в което няколко идиота се опитват да те лъжат, че се държат естествено. Предаване, което ти обяснява, както и Фрийман написа, че воайорството, напук на съвременната култура, всъщност не е нещо смешно и перверзно, ако щеш, а нещо, което трябва да правиш с кеф. Ти усещаш ли се изобщо кви глупости пишеш в момента? Как ли пък не са го загледали масово ББ, за да следят психологическото му влияние върху участниците. Да зяпам неква руса уфтсъ да се маже с крем 15 минути!
Уф...
Просто ми писна от такива спорове.
Само две неща. Първо- аз не съм фен на ББ и ако около мен нямаше няколко души, които го гледат, едва ли щях да съм го зяпал повече 15 мин. и второ- не, Рол, не е, просто ти си мислиш, че си открил топлата вода, разконспирирайки ББ. Ма не, няма какво да се открива тука или поне е много по- вероятно да няма.
.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 24, 2005 9:03 pm

Никой не открива топлата вода, сори, ако си се подвел.
And you can't dance with a devil on your back...

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 24, 2005 9:39 pm

Хмф, е два монолога почти съвпадащи не върви за разговор, не че някой чете тука сериозно другите освен да вади "quote". А топла вода имало, къде къде, че тука я спряха нещо.

Пратете моля един sms /без увеличение на телефонната услуга/, къдет отрябва да ми я пуснат ;р Ма не верно ли има хора сред познатите ми дет са пратили смс за ББ. Баси, разтърсихте ме издън душа. :wink:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 24, 2005 9:41 pm

Аз не съм, но пък една вечер с огромен кеф ги четох. Наред с тривиалното "Спечели, който трябваше да спечели!", "Здравко, с теб сме!" и "Зара трябваше да спечели", имаше гениални проникновения като "аз!", "Спре тока", "Баси кво е тъмно" и "АЗ!" :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Mon Jan 24, 2005 10:33 pm

Ми тя топлата вода си е открита, но пък хладката все още е вакантна! Златната среда, най-сложна за уцелване и десетократно по-престижна за намиране...

А сега ще поприкрия кретенията си, изливайки малко отрова по адрес на "Биг Брадър".
Пространното ми изложение започва със самите съквартиранти, за които в най-добрите традиции на предаването грижливо бяха избрани хора, които бързо и експедитивно се отдадоха на онзи странен ефект, който обзема по-голямата част от човечеството, щом бъде оставено за известно време без други възможни занимания освен пасивното разсъждение(което е ужасна алтернатива и просто не се практикува). Демек, простотията им ескалира правопропорционално на скуката, която пък нараства с небивали темпове. Тези типове не бяха социален експеримент, а социален екскремент, изроден абсолютно закономерно от различните обстоятелства - природната предразположеност на участниците към клиничен дебилизъм, изолацията им без смислен начин да си прекарват времето, глобалното затопляне и още някои такива. Да, наистина би било интересно за един психолог или социолог да наблюдава развитието на отношенията им в затворено пространство без външни фактори, влияещи на социалните връзки, обаче на мен не ми е, честно казано, а направо ми е гадно и сега ще обясня защо, пък който разбрал - разбрал. Когато събереш равен брой мъже и жени на едно място, от самото начало е ясно какво ще стане - някой ще се чифтоса с някой, друг някой ще пръдне в камерата и ще се разхили на собствената си гениалност, а четвърти някой ще проспи повечето време. Това не би трябвало да бъде чак толкова интересно, защото такива модели на поведение, като се замислиш, има и в зоопарка. И не знам защо, но "Биг Брадър" навсякъде по света избира хора, чиито модели на поведение не надскачат оградата на зоопарка. Не, всъщност има вероятност да знам - всички народи, освен може би швейцарците и африканските бушмени, се крепят на рамената на шофьори, чистачки, боклучии и готвачки, а тези хора, въпреки че са полезни на обществото и достойни за уважение трудолюбци, си живеят в зоопарка на собствената си... ъъ, простота. Не го казвам с някаква злобно елитарна подигравка, просто е факт, че малко хора с три висши образования карат автобус 76. Та виках аз, че повечето от тия другари и другарки на някакво доста подсъзнателно ниво имат един такъв комплекс за малоценност, вроден, насаждан или пък ненадейно покълнал, който прикриват с национализъм, самонавивки "колко сме велики" и крещене по съседите. И заради него не обичат да гледат по телевизията, своята морална и психическа опора, разни по-богати, по-умни или по-красиви екземпляри. На филм - да, но не и на живо. Биг Брадърът, осъзнал тази общовалидна истина, избира своите герои от възможно най-"народните" маси. Затова на мен не ми е интересно - не защото смятам, че обикновеният човек е недостоен за височайшия ми поглед, а защото мисля, че е унизително за него да го разглеждам от трето лице, като "социален екперимент", независимо дали по някакъв начин го превъзхождам или пък си въобразявам, а ми е неприемливо да го възприемам като звезда - да се подиграваш с чуждата простотия, да я отричаш и заклеймяваш е нормално забавление за всеки хомо сапиенс, откъснал се малко от стадото, но да я разглеждаш с невинно любопитство или да й се прекланяш, ей на това вече се обиждам от името на простаците, както и от свое(а може би и аз съм от "простаците"? Чудо голямо...).

На второ място идва публиката. Публиката затъпява от "Биг Брадър". Индиректно. Самият факт, че хората са достатъчно напреднали в умствената си деградация, че да се обвържат с идеята на воайорството като с трансплантиран черен дроб, говори за тяхното затъпяване. Ми да, по тая логика ние сме създадени затъпели, ще каже някой, защото това ни е в природата. Добре, така да е. Ама ние пак си оставаме затъпели.

Но "аз!" е много сполучливо отразяване на философията ми, между другото :РРР

И накрая, Джайм, прощавай, не искам да вбесявам или наранявам любителите на социални екперименти, защото и ти си прав. До някаква степен, от моя гледна точка...
Last edited by Lubimetz13 on Tue Jan 25, 2005 6:53 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Jan 25, 2005 1:32 am

аь, Любимец, възхищавам ти се ;Р
непонятно ми е просто как можеш толкова точно да обясниш точно това, което мисля и аз? :Р
Просто с тоя си пост и един от предишните по тая тема описа толкова точно тая помия ББ, колкото въобще е възможно ;)
Респект.. :Р:Р:Р
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Tue Jan 25, 2005 11:19 am

Наскоро четох по жълтата преса някои твърде обезпокояващи твърдения - например че чрез ББ се излъчват опасни психотронни вълни - сега стана ли ви ясно защо е масовата истерия? И тъй като аз вярвам в жълтата преса и в световната конспирация, съм адски изплашен... Облъчиха мааааааааааааа :lol: :lol: :lol:
И между другото - Любимец, ти да не учиш философия, а? Признай си! :D
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Jan 25, 2005 9:41 pm

mneznam za tova, obache sys sigurnost neshtata sa bili naglaseni.
Poznata, koqto raboti nqkyde tam(be, ne znam tochno kyde svyrzano e s televiziqta:P) mi kaza, che oshte ot sredata sa znaeli, che shte izberat Zdravko, kato predi tova ekip ot psiholozi e nabliudaval reakciite na zritelite.. ili neshto takova, ne razbrah mnogo dobre, ama vajnoto e, che BB e edna folqma izmama :P


P.S. zagubi mi se butoncheto Cyrilize, nz maj e shtoto sega sym na Sub Black..
Poglednete dali ne moje da se napravi neshto (v sluchaj, che problema ne e v mene ;))
I kato stana duma za SubBlack- gore vlqvo smenete logoto na PHPbb s nadpischeto Shadowdance Forum :)
malko drazni, pyk i ne vyrvi taka.. :D

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Tue Jan 25, 2005 10:27 pm

Ма виж сега, такова предаване не може да просъществува без екип от психолози да наблюдава реакциите на публиката - иначе къде ни е рейтингът, ако не знаем как да си го извадим от кънтящите на кухо зрителски глави?

Освен това, давайки своя дан към оф-топика, ще отбележа, че:
а) subblack-ът няма разните му там джаджи и опции, които оцветяват форумния живот, така че единственият ти изход е да го зарежеш, докато някой админ не се види умиращ от скука;
б) Syber нанесе една от най-жестоките обиди, отправяни някога към факултета по философия, сродявайки ме с него :РРР
в) Наблюдавайки удивителната си популярност сред Дризт, мисля да си основа религия или най-малкото да му посветя Нобеловата си награда :)))

Voland
E'lir
Posts: 188
Joined: Thu Dec 23, 2004 11:32 pm
Location: София

Post by Voland » Tue Jan 25, 2005 11:04 pm

Ама пък 13 страници сте изписали иначе...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 9 guests