Европейските клубни футболни турнири

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Apr 02, 2010 11:37 am

Малко коментар и за УЕФА< че също са доста интересни мачовете: неверояттни глупости отт страна на някои единици от любимия ми отбор (Ливърпул), въпеки че и съдията се пооля малко. В ситуацията, в която Бабел беше изгонен, за реакцията си и защитникът заслужаваше втори жълт картон... Другите спорни ситуации няма да ги коментирам, снощи бях бесен, понеже две дузпи и отменен гол си е просто ОГРОММНА намеса, но имаше правни основания за повечето...:( Торес подведе, изтърва много чисто положение, според мен затова беше и заменен назидателно, а не "за да му се пестят силите". Но9 здраве да е, реваншътт ще ги опънем, отборът започва да намира формата си, ако не мозък. Само ЛИВЪРПУЛ!!!
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Apr 06, 2010 11:55 pm

Лигльовци. :)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Apr 07, 2010 10:09 am

Ае са, без такива.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Apr 07, 2010 11:02 am

Ок де, ок. ;)
Сега идва Интер, мача ще е бая по-тежък, а Моуриньо си е гадно копеле и мачовете няма да имат нищо общо с тези в групите. Да не говорим, че Уесли за мен е третия най-добър плеймейкър в света в момента и е в страхотна форма.
Поне Ето и Ибра ще премерят мишки фейс ту фейс. :)
Иначе за довечера, хем се надявам Бербатов да хване последния си влак, хем Байерн да продължи. Бербо фейлна сериозно първия тест, да се надяваме, че ще остави някаква следа, въпреки че според мен определено не е за Юнайтед - една Италия, Ювентусче, Миланче, ала-бала би подхождало много повече на стила му според мен...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Apr 07, 2010 11:06 am

Ще побараш, ега продължи Байерн

Бтв Меси вярно ли е вкарал и 4те гола ве ОМФГ БАСИ УРОДА...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Apr 07, 2010 12:08 pm

Muad_Dib wrote:Ще побараш, ега продължи Байерн

Бтв Меси вярно ли е вкарал и 4те гола ве ОМФГ БАСИ УРОДА...
Отнесе ги като дърт циганин тухла четворка :) Първия мач както Тишо написа беше малко безличен, ама сега...
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Apr 07, 2010 1:57 pm

Този мач можеше да се развие по-коренно различен начин, ако не беше Меси. Един единствен човек, а прави толкова голяма разлика. Яко е как вече някоя камера задължително дебне за поклоните на публиката, при поредното космическо изпълнение. :)
Срещата с Интер едва ли ще е така безпроблемна обаче. Барса играе трудно срещу такива отбори и не ми се мисли, ако се случи и Меси да няма ден. А и Снайдер наистина опасно много се разиграл.

А Арсенал, не знам…, уж офанзивен и красив отбор, но всъщност в нападение в момента, като изключим твърде често контузения Аршавин, са няма такава апологетика на посредствеността. Бендтнер и Едуардо са най-бавното и некреативно централно-нападателно дуо във Вселената на Отборите с Претенции, че и извън нея. Не е истина колко искам просто да не се занимават с футбол. Росицки изобщо не мога да го разбера що за случай е. За Уолкът поне имам надежда, че какъвто е свръхзвуков, ако някога подобри завършващия си удар, може да излезе Анри от него, засега обаче е много далеч.

За довечера повече се вълнувам от резултата от френския мач, Байерн и Юнайтед са ми все тая...
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Apr 07, 2010 2:05 pm

Меси е краят на всичко
This is it. Ground zero.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Apr 07, 2010 2:22 pm

Jen wrote:Този мач можеше да се развие по-коренно различен начин, ако не беше Меси. Един единствен човек, а прави толкова голяма разлика. Яко е как вече някоя камера задължително дебне за поклоните на публиката, при поредното космическо изпълнение. :)
Срещата с Интер едва ли ще е така безпроблемна обаче. Барса играе трудно срещу такива отбори и не ми се мисли, ако се случи и Меси да няма ден. А и Снайдер наистина опасно много се разиграл.

А Арсенал, не знам…, уж офанзивен и красив отбор, но всъщност в нападение в момента, като изключим твърде често контузения Аршавин, са няма такава апологетика на посредствеността. Бендтнер и Едуардо са най-бавното и некреативно централно-нападателно дуо във Вселената на Отборите с Претенции, че и извън нея. Не е истина колко искам просто да не се занимават с футбол. Росицки изобщо не мога да го разбера що за случай е. За Уолкът поне имам надежда, че какъвто е свръхзвуков, ако някога подобри завършващия си удар, може да излезе Анри от него, засега обаче е много далеч.

За довечера повече се вълнувам от резултата от френския мач, Байерн и Юнайтед са ми все тая...
С Arshavin - Van Persie - Nasri в нападение, нещата биха изглеждали доста по различно.
С Fabregass - Song - Diaby в центъра, нещата също са други.
Vermaelen - Galas в защита == Меси без 4 гола.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Apr 07, 2010 3:30 pm

Jen wrote:Този мач можеше да се развие по-коренно различен начин, ако не беше Меси.
Ее стига де. Барса не е само Меси. Първия мач Меси изобщо не игра, а Барса игра страхотно. Ако не е той ще е някой друг, на тях силата им е в колективната игра. Просто вчера Меси открадна шоуто. :)
dellusion wrote:С Arshavin - Van Persie - Nasri в нападение, нещата биха изглеждали доста по различно.
С Fabregass - Song - Diaby в центъра, нещата също са други.
Vermaelen - Galas в защита == Меси без 4 гола.
Сигурно - и ако бяха играли примерно Иниеста, Ибрахимович, Пуйол, Пике, Туре, и Абидал и Анри бяха във форма, съдиите не бяха подарил два гола на Арсенал, и Барселона бяха играли по повече от едно полувреме на мач щеше пък да е още по-различно.
Сега, и на мен Арсенал са ми симпатични и уважавам това което прави Венгер, но в тия два мача просто Арсенал просто бяха тотално надиграни.
Още повече, че начинът по който играха втория мач лично мен ме разочарова доста. Не може те най-много да страдат и да се оплакват от твърдия футбол във ВЛ и да правят такива фалове...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Apr 07, 2010 4:58 pm

Corwin wrote:
Ее стига де. Барса не е само Меси. Първия мач Меси изобщо не игра, а Барса игра страхотно. Ако не е той ще е някой друг, на тях силата им е в колективната игра. Просто вчера Меси открадна шоуто. :)
Е, замисли се... кой друг щеше да е, ако не беше той, в този мач конкретно. Педро или Боянчо? Дето един точен удар към вратата и едно правилно отиграване нямаха. Съгласна съм, че силата им е в колективната игра, но след 35 много красиви и технични разцъквания в центъра, топката трябва все пак в едни момент да се изнесе до вратата и евентуално и да влезе. Без Меси са много силен отбор, какъвто са и Арсенал (в общия случай), с него, когато е яхнал вълната, са почти непобедими.
В първия мач се размързеливи след двадесетата минута някъде. И съответно второто полувреме беше чувствително по-различно.

Отчаяно грубо играха Арсенал, наистина. И мен много ме подразни това, от тях точно.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Wed Apr 07, 2010 5:01 pm

dellusion wrote: С Arshavin - Van Persie - Nasri в нападение, нещата биха изглеждали доста по различно.
С Fabregass - Song - Diaby в центъра, нещата също са други.
Vermaelen - Galas в защита == Меси без 4 гола.
За бога, не се излагай. Виж на Коруин отговора, че не ми се повтаря.

Меси е бог, но вчера Шави беше железен. 95 успешни подавания от 105. Без тоз индивид основата, на която стъпват играчи като Меси, нямаше да я има.

Но да, Меси в общи линии беше в стратосферата. Удоволствие е да го гледаш.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Apr 07, 2010 5:14 pm

Какво не се излагай бе, Fabregas, Arshavin, Van Persie и Song са точно четиримата най-добри играчи на Арсенал в момента. А Галас има ужасно фрапиращо слаб заместник - Силвестре. Какво се излагам? На Барса им липсваха играчи - да, но не липсваха Меси и Хави.
Щях да напиша по дълъг и смислен пост, ама след малко съм на зъболекар и съм се депресирал, а после няма да напиша, понеже ти ше отговориш нещо тъпо и ше трябва обърнеме спора в караница.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Wed Apr 07, 2010 5:31 pm

Ок, първо. Аршавин, ван Перси, Сонг и Фабрегас не са достатъчно добри, за да обърнат резултата в игра срещу Барселона.

Второ, на Барселона им липсваха поне трима титуляри - Иниеста, Пуйол и Ибрахимович, както и разни други статисти. Ако ще лекуваме контузени играчи, да ги върнем всичките в игра.

Трето, ако Фабрегас не беше дошъл в Арсенал изобщо и Барселона не бяха платили лечението на Меси, кой знае в какъв свят щяхме да живеем. "Ако" е смешна дума след загуба.

Четвърто.
...а после няма да напиша, понеже ти ше отговориш нещо тъпо и ше трябва обърнеме спора в караница.
lololololololololololololololololol

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Apr 07, 2010 6:20 pm

Jen wrote:Е, замисли се... кой друг щеше да е, ако не беше той, в този мач конкретно. Педро или Боянчо? Дето един точен удар към вратата и едно правилно отиграване нямаха. Съгласна съм, че силата им е в колективната игра, но след 35 много красиви и технични разцъквания в центъра, топката трябва все пак в едни момент да се изнесе до вратата и евентуално и да влезе. Без Меси са много силен отбор, какъвто са и Арсенал (в общия случай), с него, когато е яхнал вълната, са почти непобедими.
:)
Според мен е безмислено да теоритизираме какво би станало, ако го нямаше Меси, аз лично съм убеден, че Барса пак щеше да излезе победител. Факт е, че той (засега единствено с Роналдо, истинския, не Кристияно) е най-добрия футболист който съм гледал. Това заедно с излъчването му, желанието да поема отговорност, и нежеланието му да пада като го ритат го прави изключителен за наблюдаване. Но според мен той е само черешката на тортата в Барса. Ако не беше Меси, Шави щеше да е най-добрия играч в света за мен, а Иниеста се доближава до качества към Меси, доколкото това е възможно. Изобщо като изключим десния бек и лявото крило (след като Анри сгъна след драмата с него) Барса си е дрийм тийм. Това разбира се не ги прави непобедими, но ги прави една от основните причини хората да гледат футбол.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests