Мисли за живота

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Nov 15, 2009 4:36 pm

Кога ви беше годишнината викаш ;ррр


Image
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Nov 15, 2009 5:21 pm

баси как зяпаме едни и също сайтове ';р
This is it. Ground zero.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Nov 15, 2009 7:55 pm

Нормално :) Пишеме и в 1 форум, баси колко наздравици мое праим така ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Mon Nov 16, 2009 1:40 am

"When life gives you lemons - BLOOD FOR THE BLOOD GOD!"

Random Exalted of Khorne

petri4kov
Farmer
Posts: 53
Joined: Thu Mar 13, 2008 8:26 pm

Post by petri4kov » Tue Nov 17, 2009 5:37 pm

If a cluttered desk is the sign of a cluttered mind, what is the significance of a clean desk?
- Laurence J. Peter

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Nov 25, 2009 2:14 pm

Приятел е човек, на когото можеш да се обадиш в 4 часа сутринта.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Nov 25, 2009 10:03 pm

Старата мъдрост ;)


Веднъж в един пашкул се появила малка пукнатина и случайно минаващ човек стоял часове и наблюдавал как през тази малка цепнатина се опитвала да излезе пеперуда. Минало доста време, но пеперудата сякаш изоставила своите усилия, а цепнатината оставала все така малка. На човека му се сторило, че пеперудата е направила всичко възможно и че у нея не са останали никакви сили за каквото и да било повече. Тогава човекът решил да помогне на пеперудата: взел малко ножче и разрязал пашкула. Пеперуда излязла веднага. Но нейното телце било слабо и немощно, крилата й били недоразвити и едва се движели. Човекът продължил да наблюдава, мислейки че крилата на пеперудата ще се оправят, ще укрепнат и тя ще може да лети. Но нищо подобно не се случило.

През остатъка от живота си пеперудата се влачила по земята. Тя така и не могла да литне.

И всичко само заради това, че човекът, желаейки да й помогне, не разбрал, че усилието за излизане от пашкула е необходимо на пеперудата, за да може течността от тялото й да премине в крилата, те да се разгърнат и така тя да може да лети.

Животът заставял пеперудата с труд да напусне тази обвивка, за да може да расте и да се развива.

Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.

Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, то бихме били ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. Никога не бихме могли да полетим.

Аз молих за сила ..., а животът ми даде трудности, за да ме направи силен.

Аз молих за мъдрост..., а животът ми даде проблеми за разрешаване.

Аз молих за богатство..., а животът ми даде мозък и мускули, за да мога да работя.

Аз молих да мога да летя..., а животът ми даде препятствия, за да мога да ги преодолявам.

Аз молих за любов..., а животът ми даде хора, на които мога да помогна да разрешат проблемите си.

Аз молих за блага..., а животът ми даде възможности.

Не получих нищо от това, за което молих... Но получих всичко, което ми е нужно.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Sun Nov 29, 2009 5:32 pm

"Обичам" означава да поемеш куршума заради любимия човек. Всичко по-малко от това е просто "харесвам".
The good face pain. But the great - they embrace it.

petri4kov
Farmer
Posts: 53
Joined: Thu Mar 13, 2008 8:26 pm

Post by petri4kov » Mon Dec 07, 2009 7:53 pm

I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.
- Terry Pratchett

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Dec 08, 2009 5:15 pm

"We cannot put off living until we are ready. The most salient characteristic
of life is its coerciveness; it is always urgent, "here and now," without any
possible postponement. Life is fired at us point blank."
-- Ortega y Gasset

Добавено: Хм, това изглеждаше малко странно - просто цитат така, и след него двата цитата в подписа ми :) Я да сложа тука и този текст, че да се вижда кое кое е :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Tue Dec 08, 2009 11:03 pm

Wenn Ihr Alltag Ihnen arm scheint, klagen Sie ihn nicht an; klagen Sie sich an, sagen Sie sich, daß Sie nicht Dichter genug sind, seine Reichtümer zu rufen; denn für den Schaffenden gibt es keine Armut und keinen armen, gleichgültigen Ort.
-Rainer Maria Rilke, Briefe an einen jungen Dichter

Или:
Ако ежедниевието Ви Ви изглежда бедно, не го обвинявайте; обвинете себе си, кажете си, че не сте достатъчно добър поет, че да извикате богатствата му; защото за твореца няма бедност, нито бедни, безразлични места.
-Райнер Мария Рилке, Писма към млад поет (това последното не знам доколко често е превеждано така - не ми се търсеше превод и сам направих един)

Роумъре, то и цитатите ти в подписа стават за темата :)

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sun Dec 20, 2009 1:34 pm

Чекията е морална победа над жената!

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 20, 2009 7:43 pm

„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Dec 24, 2009 3:09 pm

Когато на хубав човек му е кофти това е блус, а когато на кофти човек му е хубаво това е чалга.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Thu Dec 24, 2009 3:52 pm

...когато на хубав човек му е хубаво това е рок, а когато на кофти човек му е кофти това е рап.
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests