Добър писател ли е Дейвид Едингс...

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon May 01, 2006 3:22 pm

Ммм, не, нищо особено не възражда Едингс, той е просто един от многото автори, писали по онова време. Айде стига сте му приписвали несъществуващи заслуги само за да го изкарате нещо повече от това, което е.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Mon May 01, 2006 9:50 pm

gad wrote:Едингс възражда епичното фентъзи през 80-те години. Дори и само заради това е велик.
Под "епично" имаш предвид "патетично", без съмнение. А под "велик"... Е, тук вече въображението ми ме изостави. Не си представям с какво определение, отнасящо се до Дейвид Едингс, може да се сбърка тази дума.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 02, 2006 12:04 am

"Бъзик"?
This is it. Ground zero.

fan2000
Commoner
Posts: 29
Joined: Tue May 02, 2006 11:30 am

Post by fan2000 » Tue May 02, 2006 1:07 pm

Става за четене - при това можеш да по почнеш веднага след като си го свършил - така и така нищо не остава в главата ти след прочита :lol:

User avatar
Severina
Commoner
Posts: 29
Joined: Sat Feb 04, 2006 10:08 pm

Post by Severina » Fri May 05, 2006 11:24 pm

Аз съм много далече от идеята да претендирам за меродавност, но и на мен Едингс не са ми от любимите автори.
Чела съм само Малореон. Почти веднага след 9 тома Робърт Джордан. Гнъ.
Стилът ми се стори много... ъм, архаичен някак. Сюжетът - не кой знае какво, макар че се чете все пак. Народите май не успях да ги запомня и до последно ги бърках.
Единственото, което ми хареса в цялата работа, бяха диалозите. Само тях четох не "по диагонал".
Image

Dash
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Mon Apr 20, 2009 6:47 pm

Post by Dash » Mon Apr 20, 2009 7:10 pm

Белгариадата беше първото фентъзи, което прочетох сериозно и до край, тъй че все още тая някакви хубави чувства към него :D Но Едингс е толкова безидеен и скучен, а и стилът му на места е отвратителен =/
Книгата се чете лесно, историята е увлекателна до една степен, само дето героите са или изцяло положителни или изцяло отрицателни. И темата за селянчето, което изведнъж се оказва отдавна загубеният наследник на трона, е толкова пъти предъвквана, че е направо противна =/ Чела съм и Малореон, и Алтал, но от тях не помня почти нищо, освен говорещата котка и някаква шантава история с боговете във втората. А, да, и групичката боец/магьосник/лечител/краде, които изненадващо се намират, половината се влюбват/оженват и накрая взимат, че спасяват света ^^ . :D

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] and 3 guests