Стара книга за един алхимик-тарикат

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
ivonski
Farmer
Posts: 52
Joined: Mon Feb 18, 2008 10:36 am

Стара книга за един алхимик-тарикат

Post by ivonski » Tue Apr 07, 2009 1:52 pm

Преди около 6-7 години мой добър приятел ми беше дал да прочета една книжка от чешки или полски автор и сега се нуждая от помощ да се сетя за името.
Книгата беше set-ната в Ренесансова европа (главно Чехия и Италия) и смесваше исторически факти и личности с фикция. Главният герой имаше нещо общо с алхимията, мисля, че баща му беше алхимик (имаше и много подробни описания на алхимическите дейности и прибори). Сюжетът следваше приключенията на въпросния младеж и си спомням, че свършваше някак недовършено. Стилът на автора беше интересен - близък до Умберто Еко в Баудолино (може би заради същия исторически период), но доста по-четивен напомняше ми (може би заради превода) на Бранислав Нушич или Радичков.
Знам че тук сме фентъзи и фантастичен форум, но ми хрумна, че все някой ще я е чел - беше добра книга. Изданието беше стандартно: соц-черни корици с грозновата картинка.
Did Neil Armstrong say the moon was too far away! NO! He built himself a fucking rocketship is what he did!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Apr 14, 2009 10:41 am

Имам усещането, че съм чел някъде нещо подобно или че съм чел за нещо подобно, но не мога да се сетя...
Хм...
И аз ще се радвам ако някой даде по- точно инфо...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Morrigan
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Thu Apr 16, 2009 7:06 am

Re: Стара книга за един алхимик-тарикат

Post by Morrigan » Thu Apr 16, 2009 7:35 am

Хм, "Кралиците нямат нозе" на Владимир Неф?
ivonski wrote:Сюжетът следваше приключенията на въпросния младеж и си спомням, че свършваше някак недовършено.
Вероятно защото е трилогия, а това е първата книга от нея.

User avatar
ivonski
Farmer
Posts: 52
Joined: Mon Feb 18, 2008 10:36 am

Re: Стара книга за един алхимик-тарикат

Post by ivonski » Thu Apr 16, 2009 1:16 pm

Morrigan wrote:Хм, "Кралиците нямат нозе" на Владимир Неф?
ivonski wrote:Сюжетът следваше приключенията на въпросния младеж и си спомням, че свършваше някак недовършено.
Вероятно защото е трилогия, а това е първата книга от нея.
Благодаря много, мисля, че е това. Поне заглавието ми звучи познато, въпреки, че картинката на корицата, която намерих в нета, е доста по-различна от това, което си спомням. Както и да е, сега ще пообиколя бургаските антикварни книжари, може да я имат
Did Neil Armstrong say the moon was too far away! NO! He built himself a fucking rocketship is what he did!

Morrigan
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Thu Apr 16, 2009 7:06 am

Post by Morrigan » Thu Apr 16, 2009 1:24 pm

Ако се справяш с руския, гугълни "Владимир Нефф". Книгата я има на доста места, може да си припомниш това-онова и да разбереш дали търсиш именно нея. :)

User avatar
ivonski
Farmer
Posts: 52
Joined: Mon Feb 18, 2008 10:36 am

Post by ivonski » Thu Apr 16, 2009 2:17 pm

Morrigan wrote:Ако се справяш с руския, гугълни "Владимир Нефф". Книгата я има на доста места, може да си припомниш това-онова и да разбереш дали търсиш именно нея. :)
Току що се прибрах с книгата в ръка (в чанта). Същата е, благодаря ти много! Доколкото разбрах, обаче, другите две са доста трудни за намиране :( , поне тук, в Бургас в най-оборотната антикварна книжарничка са виждали само и винаги първата книга от трилогията.
Did Neil Armstrong say the moon was too far away! NO! He built himself a fucking rocketship is what he did!

Morrigan
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Thu Apr 16, 2009 7:06 am

Post by Morrigan » Thu Apr 16, 2009 4:28 pm

Чудесно е, че си я открил. :)

Не са виждали другите две, защото не са издавани на български, ако не се лъжа. Аз ги четох на руски преди 15-16 години.

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Thu Apr 16, 2009 5:20 pm

Това ми беше една от любимите книги в не чак толкова далечното ми детство - преди около 10-ина и повечко години... За съжаление шансовете да се издаде цялата трилогия в България са нищожни и практически равни на нула. Ех...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 2 guests