Кой какво чете?

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Wed Sep 29, 2004 11:03 am

Не знам дали си спомняте, преди време излезе една книга на Julian Barnes "История на света в 10 1/2 части. Сега издадоха втора - " Лимони на масата". Бях много впечатлен от първата, а тази също започва обещаващо.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 29, 2004 11:57 am

Може ли малко повечко инфо?
This is it. Ground zero.

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Thu Sep 30, 2004 11:07 am

Ами за съжаление първата не може да се намери вече (скоро я търсих за подарък). "История"-та включва няколко новели, свързани една с друга, които проследяват няколко момента от историята на света. За съжаление нямам толкова дар слово, че да я опиша по-добре. Но е изключително забавна, идеите са оригинални и стилът е безупречен.

Ето това е oт "Амазон":This is, in short, a complete, unsettling, and frequently exhilarating vision of the world, starting with the voyage of Noah's ark and ending with a sneak preview of heaven!

Втората искам да я завърша първо, тогава ще кажа повече.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sat Oct 02, 2004 11:53 am

Аз прочетох за 2-3 седмици "Мечът на истината", която в интерес на истината ми хареса повече от Колелото, сега от няма накъде чета "Оковният пръстен" на Бюджолд. При първа възможност/разбирай наличие на пари/ смятам да си взема и Илиум, и Дюн :D

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat Oct 02, 2004 12:46 pm

Аз чета Тимъти Зан- "Наследството на завоевателите". Нещо не ме впечатлява, ама избягвам да правя прибързани заключения....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Oct 02, 2004 12:58 pm

В момента съм в една много особена фаза - трябва да си чета книгите за у-ще, тъй като се отдадох на мързел през лятото. Та поради несериозността ми сега чета паралелно(е, почти де :) ) "Брулени хълмове" и "Джейн Еър" на английски, освен това "Записки по българските въстания" и за капак - "Стоманените пещери" на Азимов. Че и речници по английски даже :shock:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Oct 02, 2004 2:13 pm

Уа, учите "Стоманените пещери"? Предполагам не все пак, но би било чудесно, нали?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Oct 02, 2004 2:39 pm

В по-цивилизованите страни учат в училище "На Западният Фронт Нищо Ново" и "Играта на Ендър", IIRC, а ние си се радваме на Вазов и ко.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Oct 02, 2004 2:45 pm

Ми за жалост не учим, макар че на мен доста по-често ми се случва да се нося из вечните ловни полета на фантастиката отколкото да внимавам в час:) Иначе Азимов съм го хванал колкото да не откача покрай всичките простотии, с които ни тъпчат в даскало(не говоря за горноспоменатите книги де, в тях даже интересни неща има на моменти:)).

Верно големи глупости се учат по литература. Имаме си много добри творци, но някои откровено казано не струват и само ни губят времето. После учениците що не четяли и стъф...
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sat Oct 02, 2004 6:21 pm

Ох, последното нещо, което прочетох беше "Скоростта на тъмнината"... Спокойно, не си я бях купил аз, а съквартирантът ми, човека е леко луд на тема Стар Крафт ;-) Общо взето, нищо особено според мен, очаквах нещо по-долнопробно ;-), но това се върти горе-долу на нивото на сценарий за филм на Дисни - ако Дисни правеха военни драми де - и май предназначена за стандартната аудитория на Дисни ;-) Както и да е, бях шокиран, че ми отне по-малко от два часа - върнах се вкъщи след малко интернет някъде към три-и-нещо, нямах какво да правя, поисках позволение от съквартиранта си ;-) и се пльоснах на един стол. Като разлиствах рекламите на последните страници, часовника ми показваше 16:59. Общо взето, загубено време - този следобед можех да направя и нещо по-смислено, ама това любопитството... ;-) А, и поздравления за преводача ;-)
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Oct 02, 2004 6:23 pm

Хех, да не мре още, а? ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat Oct 02, 2004 8:09 pm

Абе Brood RULZZZ бре! :)
Ми те и първите две се четяха за по час и половина. Тайната е в това, че са им много малко страниците. И преводача по- добре да не мре... Още доста непреведени книги има... :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Sun Oct 03, 2004 11:07 am

И нов Дан Браун излезе. Почти е на нивото на "6-тото клеймо". Казвам почти, защото му е първата книга и идеята малко е поостаряла, но иначе е един много добър трилър. А, казва се "Цифрова крепост" :D

Hagal
Commoner
Posts: 30
Joined: Sat May 29, 2004 1:19 pm

Post by Hagal » Sun Oct 03, 2004 4:08 pm

:) Аз сега чета "Шестото клеймо".Срам не срам -не бях чувала за този автор докато книгата не ми попадна случайно в работата.
За момента съм прочела 150 страници, но ми е ужасно интересно.
Имам едно питане, никак не съм наясно с физиката -всички тези неща, които се описват в началото-създаването на антиматерията,"малкия" голям взрив-възможни ли са ...Обосновани ли са научно , така да се каже?

Мила
Scholar
Posts: 100
Joined: Sat Jan 17, 2004 12:42 am

Post by Мила » Tue Oct 05, 2004 11:33 pm

6тото клеймо ми се видя малко тъпичка;)
Кодът на Да Винчи беше по-интересна:)

вчера дочетох Цар Плъх.
днес започнах Тай-Пан.
:roll:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 1 guest