Flops

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Flops

Post by The Dragon » Mon Jul 28, 2008 7:52 pm

Ами реших да отворим тема и за тези нещастни проекти. Които уви са обречени да стават все по-често и по-често реалност.

Последния печеливш в момента е Age of conan. Както личи отлива от WoW към AoC е повече или по-малко приключил. И вече се обръща силно. Като пускаш бета, така е.

Другите печеливши от последната година които мога да се сетя са Hellgate, Auran, Kain and Lynch и Crysis.

А вие какво очаквате да се издъни в близките месеци?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 28, 2008 7:54 pm

Farcry 2- ако е със същия енжин като Crysys пак няма да се продаде добре.
Last edited by RRSunknown on Mon Jul 28, 2008 9:08 pm, edited 1 time in total.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jul 28, 2008 9:02 pm

Не че нещо, но не можеш да наричаш "флоп" най-продаваното MMO от WoW насам. :lol: Ти идея си нямаш дори в България колко добре върви.

Flop е да речем Sega Rally Revo. Чудесна игра, която обаче се продаде ужасно, а създалото я студио беше затворено от SEGA и в последствие закупено от Codemasters.

Други флопчета, за които се сещам в момента:
- Heavenly Sword, Lair (PS3)
- Space Giraffe, Viva Pinata (360)
- Sonic the Hedgehog новия
- Почти всичко на Midway
- Phantasy Star Universe (туй е истинско MMO флопче)
- Daikatana (класически флоп)


RRS, ти също е добре да провериш дефиницията на "флоп". :o Обикновено в нея не влизат игри, които 100% ще продадат над 3 милиона копия.


Иначе какво ще се дъни тепърва... Too Human е 50/50, но се надявам да прокопса. Killzone 2 не мисля, че ще успее, но не съм сигурен. Golden Axe сигурно ще го отнесе, SEGA са синоним на думата "флоп" последно време. Fracture ме съмнява да се получи.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Jul 28, 2008 9:11 pm

AlDim wrote:Не че нещо, но не можеш да наричаш "флоп" най-продаваното MMO от WoW насам. :lol: Ти идея си нямаш дори в България колко добре върви.
При ММО-тата въпроса не е колко са продадени а колко е актвната потребителска база. И доста хора са си взели само 30-те безплатни дни и дотам. Ще видим дали ще се задържи. LOTRO успя да спечели стабилна база, но просто беше перфектно полирана в излизането си.

А Fallout 3 е обречен да счупи рекордите по-продажби, дори да представлява само Oblivion скин.

А към дефиницята за флоп - може да се добави - зверски overhype-ната игра която се е оказала боклук. Не е задължително да бъдат обвързани нещата само с продажбите нали?
Last edited by The Dragon on Mon Jul 28, 2008 9:18 pm, edited 1 time in total.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jul 28, 2008 9:17 pm

Бтв - игри, които 101% са обречени да са ДЪ ШИТ тази година:

Gears of War 2, Fable 2

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Jul 28, 2008 9:20 pm

Чак пък Дъ. Може да са просто Шит. Все пак има време и за Warhammer Online да се издъни могъщо. Което не е невъзможно. А и доста ММО ще загубят в опит да бъдат the WOW killer.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 28, 2008 9:21 pm

gears of War 2 на експанжън на първата ми прилича, за Fable 2 - не знам - има надеждни да е ценна.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jul 28, 2008 9:26 pm

Достатъчно съм следил двете заглавия, за да съм убеден в тези 101%.

RRS, в дълбока заблуда си за Gears 2. Играта при всички положения не тръгва от нулата, но има толкова брутални нови екстри, че не е истина. Да ти го сложа в контекст - това е като да твърдиш, че Baldur's Gate 2 е експанжън на единицата, защото ползва същия енджин и базова механика.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 28, 2008 9:35 pm

AlDim wrote:Достатъчно съм следил двете заглавия, за да съм убеден в тези 101%.

RRS, в дълбока заблуда си за Gears 2. Играта при всички положения не тръгва от нулата, но има толкова брутални нови екстри, че не е истина. Да ти го сложа в контекст - това е като да твърдиш, че Baldur's Gate 2 е експанжън на единицата, защото ползва същия енджин и базова механика.
:D , аз го казвам в добрия смисъл за gears 2 - само като гледах геймплейното филмче и ми стана ясно че са барнали където трябва и са подобрили рецептата без да преправят това което беше хубаво в първата игра

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jul 29, 2008 3:35 am

The Dragon wrote:Чак пък Дъ. Може да са просто Шит. Все пак има време и за Warhammer Online да се издъни могъщо. Което не е невъзможно. А и доста ММО ще загубят в опит да бъдат the WOW killer.
Гиърс ъф Уор 2 като е Шит може да ми звъннеш. :lol:

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Tue Jul 29, 2008 9:10 am

Muad_Dib wrote: Гиърс ъф Уор 2 като е Шит може да ми звъннеш. :lol:
Ти пък може да ми звъннеш, ако има как да виждаш в бъдещето. От къде знаеш какво ще е:)

Един от най-тъжните flops за тази година си остава Crysis, за мен...не съм фен на FPS, но тази игрица бе много добре. И въпреки ,че играх с всичко на макс, имаше сцени(на палубата на карабА), където имах да сваля малко настройките...което е ненормално. Просто те направиха супер игра, която е мега тегава и затова и не се харчеше. Дори веднъж бях на презентация на Ubisoft и там ги питахме точно за Crysis. Но за тях това си е успех, защото, ако си спомняте, farcry пак беше цедилка на машин...те просто иска по-реалистичен енджин, който да препродават после....Но, според мен, много по-успешен в тази насока е Unreal 3 engine-а, защото той е с приемливо добра физика(изключваме абсурдните ragdolls и някои дребни детайли), но не товари толкова(тоест, не знам как може въобще да забива дори някъде).
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jul 29, 2008 9:40 am

не знам ама списъка на игрите ползващи crytec и ctrytec 2 енжина се брои на пръстите на ръката ми (и то са само на Ubisoft) докато Unreal 3 енжина му броих поне 50 игри които го ползват/ разработват се с него.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jul 29, 2008 11:12 am

Morrowind wrote:Един от най-тъжните flops за тази година си остава Crysis, за мен...
Оф... Нека повторя:

Million sellers are not flops.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jul 29, 2008 11:19 am

Аз честно казано бях останал с впчечатление че Крайзис не е продала толкова много- мислех че са порадали около 100 000 (кой беше писал статия в GW че всички придажби зависели от първите две седмици 8-) )- сега като пуснах един Гугъл се оказа че са продали над 1 000 000 :shock:

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Tue Jul 29, 2008 12:11 pm

Ами точно за около 500k някъде говореха и тия от Ubi, преди 4 месеца, когато бе презентацията им. Та не са му толкова много продажбите.

А иначе аз дори една игра не знам със енджина на Crysis...Far Cry 2 дори е с неин си енджин. Докато с този на U3 наистина списъка е километичен:) Което е хубаво, защото ако се доразвие може да станат още по-големи бруталии от него:) Но то е традиция с Unreal енджините:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests