Formula 1

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Thu Jun 26, 2008 5:15 pm

Абе, изпускателна, огладителна, важното е, че беше кофти проблем. Самият той е заявил след това, че в последните две обиколки е мислел, че ще спре напълно... На абсолютен късмет е финиширал :shock:

А милият Хамилтън изобщо не смята, че в състезанието е наказан правомерно за изпреварването на Фетел през шикана. Да, миналата година имаше същото изпълнение и не го наказаха и той явно си помисли, че никога няма да го накажат за неща, за които наказват останалите. Е, кофти начин да установи, че не е богопомазан :)
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Simba
Scholar
Posts: 119
Joined: Thu May 24, 2007 2:56 pm

Post by Simba » Thu Jun 26, 2008 6:59 pm

RRSunknown wrote:А си е чист късмет за пръв в сезона да се качиш на подиума като направи Трули.
Ох не е чист късмет бе човек, погледни само четирите промени по предното крило на Тойота за Маникур. Поне две от тях бяха доста ключовеи за добрия му резултат.

Иначе ако визираш благоприятните обстоятелства, да - имаше предпоставки, но не може да омаловажаваме труда на инженерите и пилота, наричайки го късмет. Защото и за Форс Индия имаше същите, но подуим?
Потупването по гърба е само на няколко сантиметра от ритника в задника.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jun 26, 2008 7:02 pm

Simba wrote:
RRSunknown wrote:А си е чист късмет за пръв в сезона да се качиш на подиума като направи Трули.
Ох не е чист късмет бе човек, погледни само четирите промени по предното крило на Тойота за Маникур. Поне две от тях бяха доста ключовеи за добрия му резултат.

Иначе ако визираш благоприятните обстоятелства, да - имаше предпоставки, но не може да омаловажаваме труда на инженерите и пилота, наричайки го късмет. Защото и за Форс Индия имаше същите, но подуим?
ще видим дали за в бъдеще ще направи нещо и ако се качи на подума пак в близките 5 старта ще призная че не е било късмет :)

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Jul 02, 2008 5:19 pm

Странно, сега попаднах на новина, твърдяща, че Райконен вероятно ще ползва нов двигател за Силвърстоун, което със сигурност означавало наказание с 10 места. Само че друга новина твърдеше, че пилотите имат право на една ненаказуема смяна на двигател... по правилника, и това го знам. Т.е. не е "задължително" наказанието... Тогава кое е вярното? :)
Аз не помня този сезон да са правили още такава смяна, която е наказуема принципно, но или се бъркам или се бърка източника на едната от новините. Е, при всички случаи нямам време да проверя в момента... просто ми се стори интересно разминаването във версиите. :roll:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Jul 07, 2008 1:04 pm

Ех пак не можах да видя Алонсо на Подиума. А и за Нелсиньо много ме е яд, как сам се прецака.

А Маса как се въртя цялото състезание :D , сигурно към 10 пъти го направи.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Thu Jul 10, 2008 1:25 pm

И аз си помислих, че Маса се е въртял поне 10 пъти, а са били само 5. Не че 5 са малко :) Много некадърно... имам чуствтото, че фераритата бяха много по-зле настроени от всеки друг отбор, че дори и от опашкарите. Ужас!

Но класирането при пилотите беше върха! Хамилтън, Маса и Райконен с по 48 точки, а Кубица с 46... Очерта се доста оспорван сезон :)
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Jul 10, 2008 1:43 pm

Alanna wrote:Но класирането при пилотите беше върха! Хамилтън, Маса и Райконен с по 48 точки, а Кубица с 46... Очерта се доста оспорван сезон :)
Абсолютно! Ако Кубица не беше отпаднал, а земеше 2 точки, щеше да стане ебаси невъзможното подреждане. То не че сега не е. А до края ше има супер интересни състезания, смени на водачите след всяка писта... :)
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sun Oct 12, 2008 12:12 pm

Втора поредна победа на Алонсо :D . Възвърна си формата, другия сезон ше мачка пак. А Хамилтън като нищо ше земе пак да изпусне титлата по най-тъпия възможен начин.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Oct 13, 2008 11:50 am

Не ми се вярва да я изпусне. 2 състезания има и Маса е на 5 точки, но 2 години подред ако все накрая се прецакват ще е малко много. Не че имам нещо против Маса да я вземе... само и само да не е за Хамилтън. А дали да не започнем да залагаме за Кубица?! :) 11 точки от Хамилтън не е малко, но с голяма доза късмет... :shock: :wink: Кими показа миналата година как 1:100 може и да се падне.

А Райконен вече официално няма никакви шансове. :cry:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 13, 2008 12:26 pm

Кубица ако бие ще е доста яко :)

но ме съмнява, та и аз съм за Маса :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Oct 13, 2008 3:38 pm

Ама я си представи, че извади късмета! :) Нахлупвам си шапката "Полска" и ще се моткам с нея до другия сезон! 8-)
Spoiler: show
Image
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 13, 2008 4:22 pm

мня, нахлупи я сега, за последните няколко състезания :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Oct 13, 2008 7:07 pm

Ех Ферари, Ферарии... Шумахер ви направи, а сега без него сте нищо. Дано Люисчо ви удари една брадва, тая година! Пожелавам му го! :lol:

Сега малко по-сериозно :wink: Много взе да се разводнява формулата. Всяка ситуация започна да се гледа под лупа. Ми те хайде да не се изпреварват изобщо, ако за всяко нещо им удрят наказания. Наказания хвърчат на ляво и дясно. Прекалено голяма пряка намеса започва да се упражнява... И както обикновено, явна подкрепа за Ферари, въпреки че и Маса беше наказан последното състезание. Но то просто щеше да е вече смешно, ако не го накажат. И накрая на състезанието едно тактическо наказание и Маса мина с едно място напред, и вместо 1 точка, взе 2. Абе колкото по-малко намеси от страна на рейс контрола, толкова по-истински състезания.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Oct 13, 2008 8:14 pm

Е, хайде сега. От този сезон валят наказания в полза на Ферари и то срещу Хамилтън. Той си плачеше за наказания още през миналия сезон, но така и не ги получи тогава. Сега си е позакъсняло възмездие.
Тази маневра, която направи в началото си беше доста нагла. Можеше и да мине, ама не мина. Виж, това, заради което наказаха Маса после, не изглеждаше толкова нарочно.
Всички наказания, които отнесе Хамилтън изобщо, говорят нещо - а именно, че е нагъл и вероятно му извират отвътре всякакви неприятни номера, като се надява да му се разминава, както му се разминаваше миналия сезон. Честно да си кажа, поради точно тези му разминавания с наказанията, сега и за нищо да го накажат, пак ще ми се струва заслужено! :roll: :twisted:

@ Коце, тази ми шапка не носи късмет на Кубица, нищо че е в негова подкрепа. Затова предпочитам да се зарека, че ще я нося след състезанията! :lol:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 13, 2008 10:54 pm

Хамилтън си е точно като младия Шумахер значи :)

Дафи, ок за шапката, ако се съберем да гледаме заедно последните 1-2 състезания (както имаше идея миналата година, но въпреки известен ентусизъм не е осъществи), я донеси :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest