Кой какво чете, part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 27, 2008 9:09 am

Зачетох The Fifth Head of Cerberus на Джийн Улф. Доста е.. трудна. Препъвам се в четенето някак си, думите ги знам сами по себе си, но постройката на изреченията ме обърква.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 27, 2008 9:23 am

Стилът на Улф не е прост, но се свиква бързо. Give it time.
And you can't dance with a devil on your back...

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Wed May 28, 2008 2:24 am

Steele, Allen M. "Galaxy Blues"
Този автор има една поредица за Койота, което е единственото заселено от човеците планета извън слънчевата система. А извън поредицата това е втория му роман в този свят.
Тук историята е Момче среща Момиче, и нек'ви други хора също и след това се натоарват тез ора на колата(или подходящо за целта превозно средство) и хай да идат да видят какво има Там де ощ не е Стъпвал Човешки Крак. На усещане го докарва за първопроходническа история в толкова неземно "див запад", колкото не е останал по земата и се стига до Героизъм и т.н.
има готини образи дето са познати ни от Б5 и от други места, но тук са по-готини...Имаше и некво готино фраза за на фанелка, но не го помня вече..
Хрумна ми като жанроопределящо spacern. разбирай космоуестърн...

Като четиво е увлекателно и подлежи на доиздояване ала А-По-нататък-Каквото-се-случи... Надявам се автора да се въздържи от което...

Тук е началото на романа

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Wed May 28, 2008 3:52 am

На Allen Steele съм чел "King of infinite space", която е част от другата му полу-поредица. Доста, приятно лека фантастика, в която героят дрънкаше прилично количество простотии, с относително малко екшън.

Като че ли това за Койта имаше по-добри отзиви в нета.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed May 28, 2008 1:47 pm

Започнах да чета The Steel Remains by Richard Morgan /forthcoming/ (фентъзи). Доста интригуващо начало.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed May 28, 2008 1:58 pm

Че той и фентъзи ли пише? :shock:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed May 28, 2008 2:08 pm

Това му е първото, май. Ще излезе т.г. на инглиш. Ако е добро, може скоро да излезе и тук.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed May 28, 2008 2:32 pm

Аз си мисля че дори да не е върха на сладоледа определено ще се продава добре в България. Всички го научиха вече Морган и аз лично не познавам фен на фантастиката, който да не го харесва. Така че издавайте смело и по-бързо по възможност. :wink:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Fri May 30, 2008 6:13 am

Изчетох Яну-февруарския брой на Analog
съдържание

Tangible Light • novelette by J. Timothy Bagwell ме домързя да го чета...
The Man in the Mirror • novelette by Geoffrey A. Landis е нещо лековато екшънче за Миньорското дело в добива на суровини на твърде отдалечени от слънцето малки тела, които са в орбита все пак...
The Natural World • novelette by Don D'Ammassa вече не го помня дали го четох въобще...
The Engulfed Cathedral • shortstory by Carl Frederick
е за пост-повторопотопната любофф на един тип и съпругата му

Conversations With My Knees • novelette by Ron Goulart
е лековато екшънче, което дори е забавно на моменти

world's Enough, and Time • shortstory by Harry Turtledove
е историческа спекулация за Камбрийския взрив в многообразието на сложните животински видове...

How the Bald Apes Saved Mass Crossing • shortstory by Will McCarthy
е забавна епична историйка в която Ние, човечеството сме Плешивите мамуни с много непървостепенно участие...

A New Generation • shortstory by Jerry Oltion
е забавна история за това какво е истинкт и как би работил той при неизвестни видове на недостигнати още планети...

Low Life • shortstory by Mia Molvray
е история писана от биолог, който държи на това да бъде издържана откъм биология историята. иначе е за plumber по линия на житейската мъдрост, че
They'll always need plumbers!


A Deadly Intent • shortstory by Richard A. Lovett and Mark Niemann-Ross
е за Нанотехнологиите и приложението им в палатките и прилежащото им оборудване...

The Purloined Labradoodle • novelette by Barry B. Longyear
е четвъртата засега история за Инспектор Jaggers и сержант Shad, които двамата са любимо четиво от последното година-две.
действието е на земята в бъдеще, в което хората могат да си подменят телата с месо-костюми, които пък се отглеждат по поръчка с/д нуждите на клиента. Много добри истории с готини образи и колкото и да са кримки все пак това не им е най-важно. Любимо за десерт добре, че и се усещат да е в края на броя...


допис: присетих се за The Natural World • novelette by Don D'Ammassa
нищо койзнайкво ужасче няк'во с Викторианско британско местонамиране...

Ashara
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Sun Feb 17, 2008 7:29 pm
Location: Sofia

Post by Ashara » Fri May 30, 2008 11:20 pm

Днес си взех "Изабел" на Кай иииии, ами ще видим как ще е книжката. Дано да е добра, че на Кай от много време му се точа и все изпадам в някакво благоговение пред името му (въпреки, че не съм чела нищо негово :roll: ). Тъпото е, че бях тръгнала да си взема Лъвовете на ал-Расан (за която съм сигурна, че ще ми хареса. Много.), а се прибрах с Изабел и Троя (2 част)...

vorriax
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Sat Mar 15, 2008 4:58 pm

Post by vorriax » Fri May 30, 2008 11:24 pm

Здравейте!Аз съм сравнително нов във форума и досега се въздържах от коментари,донякъде защото ми трябваше малко време да се престраша,донякъде защото съм и малко ресшектиран :D .По темата:в момента чета първа част от поредицата за Тъмната кула на Стивън Кинг.Докато чакам да излязат на родния пазар любимите ми фентъзита,реших да премина към творбите на Кинг за известно време.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri May 30, 2008 11:27 pm

Здравей :) Пиши, няма страшно :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Fri May 30, 2008 11:58 pm

Зачетох се в Wizard Of The Pigeons на Megan Lindholm(aka Robin Hobb). Една от първите urban fantasy книги и явно- малко известна класика в жанра. Няма нищо епично, действието, не нетипично за авторката се развива малко бавно, но досега това изобщо не ми е попречило, стилът увлича и жалко че трябва да спра за известно време :(
Купих си "Книгата на черепите" и ще си я гледам, засега :P.
А майка ми била взела "Изабел" :neutral:. Ако знаех, щях да я убеждавам за "Пергаментът" вместо това, съдейки по мненията за първата.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sat May 31, 2008 4:40 am

Токущо привърших
Image
това е февруврският брой...
това е Съдуржанието на броя

From Babel's Fall'n Glory We Fled... • shortstory by Michael Swanwick
не ми хареса достатъчно, прсто авторът е доста любим ми и тази история не му е от силните прояви...

Sex and Violence • shortstory by Nancy Kress
бива. Нансито е много любим автор, а тази история е много къса и макар и не най-доброто и писание напоследък има нещо забавно в негу...

The Ray-Gun: A Love Story • novelette by James Alan Gardner
това нещо ми хареса, но не е нещо повече от това, за което би ви настроило заглавието...

The Egg Man • novelette by Mary Rosenblum
почнах да го чета па то като се засука... началото ме отегчи и го оставих...

Inside the Box • shortstory by Edward M. Lerner
е забавна историйка за парадоксите във физиката и т.н.

The Last American • shortstory by John Kessel
е история на 21и век. т.е. какво предстои от тук насетне...
Съдейки по екранизацията на A Clean Escape от същия автор това е донякъде типично за автора...

Galaxy Blues (Part 4 of 4) • serial by Allen М Steele
за този роман вече писах...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 31, 2008 1:40 pm

Изчетох Да пробудиш драконче... на Николай Теллалов. Адски хубава книжка, въпреки някои дребни дефекти, които ми лазеха по нервите тук-таме. захапвам веднага втората.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest