Шампионска лига 2007/08

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Thu Jan 10, 2008 2:02 pm

DELgado wrote:Шанс за тях. Щот Чесли ще си вземат навсякъде тая година според мен. :bigtongue:
Дано да вземат, че миналия сезон Ман. Юнайтед взеха шампионата със сто хиляди дузпи и голове от засада. По едно време си мислех, че ако ван дер Сар бие дузпите, ще стане голмайстор.
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Jan 10, 2008 2:07 pm

Хаха. :lol: Накрая се гледат обаче само статистиките във футбола. :twisted: Така че важното е кой е станал шампион. :bigtongue:

Спирам с провокациите. Нека просто по-добрия отбор спечели. :mrgreen:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Thu Jan 10, 2008 2:11 pm

Съгласен. Нека се надяваме да гледаме просто красив футбол.
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Mar 06, 2008 2:45 am

Страхотни мачове във осминафиналите-реванши. Реал - Рома и Милан-Арсенал показаха много добър футбол, макар и с лошо съдийство. Мастодонтите Милан и Реал напоследък не без помощта на някой техни фенове на един друг форум, че отпадането им наистина ми сгря душицата, колкото и да съм безразличен принципно към Рома и Арсенал.

Също така голям кеф е след края на един мач да гледаш продължения и дузпи на друг два дни поред. Имаше страхотни вратарски прояви при дузпите на Севиля - Фенербахче и Порто - Шалке.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Mar 06, 2008 11:44 am

Мда, интересни мачове се получиха. Особено Милан-Арсенал. А Реал заслужено отпаднаха.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Mar 06, 2008 12:23 pm

И Манчестър биха Лион баси:):):)

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Mar 06, 2008 1:40 pm

Мен пък изобщо не ми харесаха мачовете. Ебаси импотентните грандове. Много тактика, много надлъгване, никаква игра. Това си го гледам и на българските стадиони, дай малко разнообразие да има. Само Севиля, Фенербахче и Рома поиграха футбол. А да, и Челси втория мач. Колкото и да го плюят Грант и колкото и да е машина Мауриньо, при първия лондончани играят много повече футбол.
А за Милан, някои хора направо се оляха да повръщат върху тях. Че играят грозен италиански футбол истина е, не ме кефят, но заглавия от рода на "За всяко прасе идва Коледа" са пълна простотия. Те от пет-шест години поне играят по същия начин, само дето им връзва малко повече или по-малко... Убеден съм, че ако стане нещо и Малдини и останалата част от Сребърната орда останат, в следващите пет години ще стигнат поне два пъти до финал, със същата игра...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 06, 2008 1:42 pm

Е то за Мат принципно "много тактика, много надлъгване" = "УБЕР як мач", така че няма противоречие :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Thu Mar 06, 2008 2:46 pm

Много големи мачове. Жалко, че Лион не успяха да отстранят Юнайтед. Милан и Арсенал направиха невероятни два мача- голям тактически сблъсък. И любимците ми от Челси уверено си проправят път към титлата, така че успех на тях. :D
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Mar 06, 2008 2:56 pm

Ами Коруин, кажи ми някакви скорошни мачове, които си гледал, които са били супер мега трипер по-интересни от Милан - Арсенал? Това, че няма много положения не значи автоматично, че мачът е тъп. Ся Жоро преувеличава наклонностите ми, но е прав донякъде. А Рома изнесоха супер мач, но не е като да играха особено по-нападателно от Милан, така че не ми е много ясно как едното изкара голямо надлъгване, а другото, че "играли футбол".
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Mar 07, 2008 10:42 am

Corwin wrote:Мен пък изобщо не ми харесаха мачовете. Ебаси импотентните грандове. Много тактика, много надлъгване, никаква игра. Това си го гледам и на българските стадиони, дай малко разнообразие да има. Само Севиля, Фенербахче и Рома поиграха футбол. А да, и Челси втория мач. Колкото и да го плюят Грант и колкото и да е машина Мауриньо, при първия лондончани играят много повече футбол.
А за Милан, някои хора направо се оляха да повръщат върху тях. Че играят грозен италиански футбол истина е, не ме кефят, но заглавия от рода на "За всяко прасе идва Коледа" са пълна простотия. Те от пет-шест години поне играят по същия начин, само дето им връзва малко повече или по-малко... Убеден съм, че ако стане нещо и Малдини и останалата част от Сребърната орда останат, в следващите пет години ще стигнат поне два пъти до финал, със същата игра...
Аз пък такива мачове харесвам :). Това е истинския футбол - правилна постройка на отбора, секи си знае мястото, комбинативност. Неща да гледам разни циркаджийски изпълнения и игра с идея само в атакуващ план, па отзад ако не падне гол - добре.

И да поясня - дефанзивен футбол = тактически футбол, но обратното не е вярно.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Mar 07, 2008 10:57 am

Арсенал играха страхотен футбол и в двата мача - страхотни комбинации на скорост, преса по целия терен, чудесни технически умения от страна на Хлеб, Фабрегас и т.н., не знам какво сте гледали, обаче определено нямаше само надлъгване и тактика при тях.

Иначе аз съм много щастлив, че бихме убдително Реал насред Бернабеу въпреки наглото подпиране от страничния съдия.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Mar 07, 2008 2:32 pm

Определено интересни резултати от мачовете - Реал си паднаха заслужено,Арсенал направо скриха топката на Милан,а Манчестър все пак са си Манчестър :mrgreen: Сега остава да видим какво ще направят Пуул и Интер
Image

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sat Mar 08, 2008 1:57 pm

Matrim wrote:Ами Коруин, кажи ми някакви скорошни мачове, които си гледал, които са били супер мега трипер по-интересни от Милан - Арсенал? Това, че няма много положения не значи автоматично, че мачът е тъп. Ся Жоро преувеличава наклонностите ми, но е прав донякъде. А Рома изнесоха супер мач, но не е като да играха особено по-нападателно от Милан, така че не ми е много ясно как едното изкара голямо надлъгване, а другото, че "играли футбол".
Зависи от гледната точка. За мен красив футбол означава създадени чисти положения и красиви отигравания. И най-вече голове. Иначе не виждам къде идва разликата между "Тия кърпени цървули се мъчат с топката и не могат да създадат едно положение" (ЦСКА-Литекс) и "Нечовешко тактическо надлъгване с интелигентни дефанзивни тактики" (Милан-Арсенал). Колко пъти струващият колкото цяло Фенербахче и Севиля взети заедно Кака направи нещо ефектно И ефективно, което да ти вдигне адреналина?
Да знам, че става дума за различни рангове и защитници, но за мен във футбола печели този който вкара повече голове, а не този който получи по-малко. Както казах въпрос на гледна точка.
Spoiler: show
http://uk.eurosport.yahoo.com/football/ ... 22114.html
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Thu Mar 13, 2008 3:01 pm

Аз малко късно ще се включа, но от доста време не бях влизал във форума...

Адски много се радвам за паметните 1/8-финали на отбора ми срещу Реал Мадрид. Мисля, че съвсем заслужено ги отстранихме и се надявам да покажем същата игра и в следащите фази на турнира. Както изглежда пак ние ще спасяваме честа на Италия в Европа. FORZA ROMA!!!

Арсенал също направиха два добри мача и заслужено отстраниха росонерите, които бяха решили, че е по-добре да се помъчат да запазят мрежата си суха, отколкото да тръгнат да се надиграват с далеч по-мадия отбор на артилристите. Както ясно си пролича това беше ГРУБА грешка.

Служебните - Ливъпул. Поздравявам Пуул за това, че успяха да отстранят служебните с две победи. Искам да поздравя и феновете на евробойците от Италия за "страхотната" игра, която показаха и в двата мача. :D Много радост ми донесе постната ви продукция. Бтв няма да се плашите - отпаднахте, защото нямаше кой да ви свири несъществуваща дузпа и гол от засада, но спокойно в Италия Колина ще си ви подпре двойно. :lol:
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests