Adventure Games needed!

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Trip
Moderator

Adventure Games needed!

Post by Trip » Wed Mar 06, 2013 7:42 pm

Може ли да ми изпонапрепоръчате велики и могъществени класики, както и готини нови неща? Мерси предварително :)

Бтв, съвети как въобще се играят адвенчъри (без спойлърски уолктрута) също биха ми помогнали!

Nameless_onee
Scholar

Post by Nameless_onee » Wed Mar 06, 2013 7:53 pm

Grim Fandango
Discworld Noir

най-добрите в личната ми класация, 2 от малкото игри които съм преигравал, че дори повече от един път

Escpae from monekey island (третата на лукас за маимуните) и The Longest journey (първата за Април) са също доста добри. Sanitatium бе доста странна за мен в годините на които бях като я играх, малко хорър ми идваше, което само ще рече че е имала атмосфера.
От по новите Runaway e последното, което изиграх. Не е нищо особено, но става, има чара на куестовете от 90те и слава богу не е 3Д изгъзица.

Като цяло аз не бях/съм фен на first person куестовете и затова там съм пас

"Бтв, съвети как въобще се играят адвенчъри (без спойлърски уолктрута) също биха ми помогнали!" - играят се с кеф...
Фанатизма е другата страна на ограничението

The Dragon
Elder God

Re: Adventure Games needed!

Post by The Dragon » Wed Mar 06, 2013 8:11 pm

Trip wrote:Може ли да ми изпонапрепоръчате велики и могъществени класики, както и готини нови неща? Мерси предварително :)

Бтв, съвети как въобще се играят адвенчъри (без спойлърски уолктрута) също биха ми помогнали!
Комбинаторика му е майката. Кликаш от всичко на всичко.

Бтв - първите 2 discworld и новите версии на мамунските острови 1 и 2 не са лоши.

От модерните - walking dead и sam & max не са лоши, а може да отстреляш и Leisure suit larry 7 Love for sail ако не си от срамежливите.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

beliefcontrol
Paragon

Post by beliefcontrol » Wed Mar 06, 2013 8:20 pm

Аз пък съм от другия лагер - предпочитам exploration/puzzle от първо лице. Серията Myst (Riven) се води основната класика и еталон, откъдето идват неофициалните жанрови наименования като myst-like и myst-clone.

Преди три дни преиграх една много любима, разкошна игра - Morpheus. Препоръчвам горещо.

Трите части на Gabriel Knight също си заслужават. От по-новите ми допадна Aura: Fate of the Ages, както и инди заглавията Machinarium и Botanicula. Последните две са страхотни.

Колкото до това как се играят - много зависи от типа на играта. 3rd person са предимно ориентирани към диалози и комбиниране/използване на предмети. От първо лице са предимно логически пъзели от най-различен характер и спокойно може да блокираш завинаги без walkthrough.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

Claymore
Ascendent

Re: Adventure Games needed!

Post by Claymore » Wed Mar 06, 2013 8:25 pm

Trip wrote:Може ли да ми изпонапрепоръчате велики и могъществени класики, както и готини нови неща? Мерси предварително :)

За съвети - ползвах Universal Hint System, което е сайт само с хинтове, без уоктру.
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Wed Mar 06, 2013 8:41 pm

Ако зацикля си праскам гайдове като пич и изобщо не ми дреме, никога не съм имал желание да вися 5 часа в две стаи докато разбера, че трябва да комбинирам тостера с кучето и балона.(примерно).

Адвенчъри се играят като обикаляш навсякъде, приказваш за всичко със всеки и там вече както дойде - ако има предмети за използване, цъкаш всичко с всичко и ловиш пискелите по целия екран, ако има пъзел решаваш го и това е.

Учудвам се че никой не е споменал феноменалните Syberia 1 и 2. (даже и ревю има в списанието)
http://www.shadowdance.info/design/index800.htm

Day of the tentacle е МЕГА класика - бащицата.

Broken Sword 1 и 2 са много красиви 2d, и са доста лесни за разлика от някои други класики.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Wed Mar 06, 2013 8:59 pm

RRSunknown wrote:Ако зацикля си праскам гайдове като пич и изобщо не ми дреме, никога не съм имал желание да вися 5 часа в две стаи докато разбера, че трябва да комбинирам тостера с кучето и балона.(примерно).
Аз на TLJ на некви мизерии като онова с патето, клещите и въжето си ползвах уоктру като пич. Не знам как на някой му е хрумнало такова нещо.

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Wed Mar 06, 2013 9:09 pm

хаха, всеки електричар знае този номер, нищо сложно няма .

Edit: Aura the fate of Ages му е майката за пъзели - нечовешки са и без никакви подсказки .
Last edited by RRSunknown on Wed Mar 06, 2013 9:26 pm, edited 1 time in total.

beliefcontrol
Paragon

Post by beliefcontrol » Wed Mar 06, 2013 9:24 pm

Между другото, тази тема се появява точно като почнах да наваксвам или преигравам разни стари адвенчъри.

След Morpheus през уикенда изиграх и Blackstone Chronicles, а вчера инсталирах The Longest Journey. Обаче TLJ нещо не ми се играе - трето лице, много диалог...

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Wed Mar 06, 2013 10:05 pm

Недей се напъва ако не искаш, на мен ми се играеше много точно заради всичко което чувах за история, диалог и свят, трябва да си изслушваш всичко. Някой има ли мнение за Broken Sword 3?

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Wed Mar 06, 2013 11:40 pm

Discworld 1-3 всички са гениални. Escape from monkey island 3 и Larry 7. Syberia. Sanitarium е гениална игра откъм сюжет и атюосфера. От мист-клонингите Атлантис 2
This is it. Ground zero.

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Wed Mar 06, 2013 11:41 pm

Claymore47_Fen wrote:
RRSunknown wrote:Ако зацикля си праскам гайдове като пич и изобщо не ми дреме, никога не съм имал желание да вися 5 часа в две стаи докато разбера, че трябва да комбинирам тостера с кучето и балона.(примерно).
Аз на TLJ на некви мизерии като онова с патето, клещите и въжето си ползвах уоктру като пич. Не знам как на някой му е хрумнало такова нещо.
Личи си че не си играл първия дискуърлд :) логиката там е точно 0 а пъзелът с импа е еталонен за нерешимост
This is it. Ground zero.

beliefcontrol
Paragon

Post by beliefcontrol » Wed Mar 06, 2013 11:47 pm

Да, първият Discworld е некъв абсурд. :mrgreen:
Аз май го играх още преди да съм чел каквото и да е от Пратчет, после почнах да навързвам сцени от книгите с играта.

И понеже спомена Atlantis 2 (първата е по-добра!) - всичките адвенчъри, публикувани от Cryo Interactive са яки. Персонален фаворит - Faust: The Seven Games of the Soul, прекрасна игра.

Roland
Site Admin

Post by Roland » Thu Mar 07, 2013 12:25 am

И аз да препоръчам първата Syberia. Великолепна история и атмосфера, пъзелите са трудни, но логични, супер елегантна и меланхолична игра.
And you can't dance with a devil on your back...

Martix
Aes Sedai

Post by Martix » Thu Mar 07, 2013 12:49 am

Като върл хейтър на жанра съм играл твърде малко игри, но от тези които съм цъкал, тези са задължителни или поне препоръчителни:

The Longest Journey!!!! - думите са недостатъчни. Най-добрата история в игра.
To The Moon!! - не толкова адвенчър, колкото интерактивна история, но майсторски написана.
Syberia - леко overhype-ната, но само леко. Страхотна е.

Deponia(чувал съм добри неща и за останалите игри на Daedalic, но за тази гарантирам, че е прилично monkey island wannabe със страхотно изрисувани пейзажи)
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.