LGBTQ fiction

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

LGBTQ fiction

Post by Alexis » Thu Apr 26, 2012 12:17 pm

За съответната литература :), където хората, на които евентуално тя им пречи, могат спокойно да я избягват.

Едит за печатни грешки.
Last edited by Alexis on Thu Apr 26, 2012 12:36 pm, edited 1 time in total.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Apr 26, 2012 12:28 pm

Through the Valley of the Nest of Spiders

Първия роман на Самюъл Дилейни от трийсетина години насам. Описват го като шедьовър.

Ревю в Локус.

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Thu Apr 26, 2012 12:50 pm

Да отговоря тук,
@Alexis, ще се радвам да ми препоръчаш.
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Apr 26, 2012 12:53 pm

Става дума за онлайн роман, който е в по-голямата си част написан и който се реадва на широка популярност. В него няма почти никакъв секс, освен една сцена, чиято цел е съвсем друга, както би се убеила ако стигнеш до нея.

Captive Prince by Freece

@Dante
- Моята цел е тук да се обсъжда литература, а не GLBTQ обществото и неговите проблеми по начина, по който досега се обсъждаше.
Last edited by Alexis on Thu Apr 26, 2012 12:56 pm, edited 1 time in total.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 26, 2012 3:14 pm

Моля ви се прекратете абсурдния оф-топик :!:
This is it. Ground zero.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Apr 26, 2012 3:23 pm

По-добре възродете темата за кекса във фентъзи жанра.
Мисля, че с превода си на "Кралят маг" и другите два тома от поредицата съм дал достатъчно, макар и скромен принос по темата :oops:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Apr 26, 2012 3:25 pm

Дискусията за това имат ли място подобни теми на форума я преместих тук - viewtopic.php?p=271811#271811

Тази остава само на литературна тематика, всякакви постове като вече преместените ще бъдат трити оттук нататък.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 01, 2012 4:34 am

Аз изпитвам единствено погнуса от фен фикшън по принцип, еле па секс-такъв (независимо от ориентацията), но съм попрочел това-онова откъм реална LGBT-литература.

Плюс Хал Дънкан естествено :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Tue May 01, 2012 3:14 pm

Изгълтах Captive Prince за четири дни. Надявам се авторът/авторката да е начертала финала, за да не отиде всичко в задънена улица накрая.
Това ми беше първият онлайн роман и съм доволна. Очакванията ми бяха по-ниски честно казано, а и историята ми хареса.

Сега препрочитам Somebody Killed His Editor на Josh Lanyon заради чистия кеф от олд скуул кримката и самоироничния разказвач. Препоръчвам на който му се чете нещо подобно.
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu May 03, 2012 10:14 am

4 дни? Явно си имала работа :) Не че и аз нямах, ама като заседнах и за няколко часа го изгълтах, после дори ги сънувах героите :oops: Сега ще си седим и ще чакаме следващата глава :drool:

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Thu May 03, 2012 11:02 am

Вярно, имах. Макар да четох и в обедните почивки.

Препоръчвам Shattered Glass на Dani Alexander. Героите са луди в забавния смисъл на думата. Ключови думи - bunny slippers, hump day, руска мафия, гениален художник тийн с биполярно разстройство, ченгета...
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu May 03, 2012 11:19 am

Ама само как ми усложни живота току-що :lol: Не, ще бъда сериозна и ще си свърша работата първо :)

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Sun May 27, 2012 4:58 pm

Току-що прочетох 30 глава на Captive Prince седнала на ръба на стола и заглушаваща нечленоразделните звуци, излизащи от устата ми.
Гигантски клифхенгър. Ще забравя половината от действието докато излезе следващата книга.
Но пък вътрешностите ми са щастливо завързани на възел, не знаех че е възможно.
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sun May 27, 2012 6:15 pm

И аз бях така като четох главата. Невероятен завършек беше :) Честна дума, ако имам възможност ще си ги купя книжките :)

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon May 28, 2012 9:00 am

cordelia wrote:@Alexis, в този смисъл, чела ли си Irregulars - сборник с новели на Nicole Kimberling, Josh Lanyon, Ginn Hale и Astrid Amara?

Признавам си, че се сдобих със сборника само заради новелата на Josh Lanyon и само нея съм прочела. После се върнах към първата история, но нещо не ми върви. Ти да имаш наблюдения? :)
Най-накрая имах времето да изчета Irregulars. Мнението ми за отделните истории варира.

Лично на мен най-много ми харесаха първата и последната. Втората ми беше доста приятна, а третата беше болезнена болка, от която болеше и едвам я предъвках.

По-конкретно:

Cherries Worth Getting - Nicole Kimberling - добра мистерия, добра балансирани хинтове даващи насоки, без да е предвидима до степен да знаеш какво ще стане още от втората глава. Героите бяха балансирани и добре уравновесени, мъжете бяха мъже, а не единият да е жена с женски характеристики в мъжко тяло (честа досада на този жанр и причината да мразя повечето авторки в него). Освен това ми хареса, че героите бяха логични и можех да видя мотивацията им и тяхното развитие.

Green Glass Beads - Josh Lanyon - за мен тази история започна някак по-мудно, но в последствие породи интерес. Интригата беше по-предвидима, но въпреки това добре изградена. Хареса ми химията между главните герои и надлъгването им.

No Life But This
- Astrid Amara - ако това трябва да ми е базата, да реша дали ще подхвана нещо друго на Астрид Амара, то тя ме загуби. Историята е скучна и главният герой е безкрайно досаден. Освен това тук се усещаше силно синдромът "жена в мъжко тяло", който, както споменах, ми е безкрайно противен. Няма да коментирам, че историята беше по-предвидима от детска приказка, а героите плоски като нов лист хартия и също толкова безлични.

Things Unseen and Deadly
- Ginn Hale - тази история започна интригуващо (но пък на фона на боклука преди нея може и да съм била предубедена) и продължи да държи интереса ми докрай. Героите имаха вид на мъже, като дори си отговаряха на възрастта. Признавам, че тук имаше едно от най-необичайните свръхестествени същества изобщо. Мистерията беше слаба и не се усещаше като движеща сила на историята, както беше в първите 2 новели. Финалът беше малко сладникъв, почти до степен да ме заболят зъбите, ама нейсе, все пак са любовни истории.

* * *

И така и така поствам, да спомена две много средняшки, но радващи книжки. Аз самата ги харесах достатъчно, за да си ги купя. Предупреждавам, че те са за много специфична аудитория. Книгите са My Fair Captain и The Englor Affair на J.L. Langley. И двте са банални любовни романи с елементи на мистерия (първа и втора книга от поредица), но това, което ме привлече към тях е по-скоро фактът, че са комбо от Regency England (любимият ми период в историческите любовни романи) и сай-фай. Не се майтапя, там имаме лордове, облекло, нрави и порядки от ерата на Регентството и космически кораби, компютри и изкуствени утроби. Та, както казах, това е конкретно за хора, които се кефят или са се кефили на такива любовни романи. Тук синдромът на жена в мъжко тяло в доста силно изразен (май почти тенденциозно), но някак ми понасяше. Из нета ги има за теглене.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 81 guests