Сабриел - Гарт Никс

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Сабриел - Гарт Никс

Post by Roland » Thu Jan 04, 2007 1:05 pm

Yan wrote:Обикновено съм доста резервиран към т.нар. "young-adult" литература, която твърде често се оказва по-скоро към долната възрастова граница и обикновено е със съмнителни литературни качества. Последните няколко заглавия на ИнфоДар обаче ме карат да преосмисля позицията си. Хрониките на ръба са страхотно четиво с невероятни илюстрации. Обсебването на Елейзабел Крей предложи брутална атмосфера и адски интересен сюжет. Сабриел пък допълнително затвърди добрите впечатления от издателството и показа, че сред многото плява на фентъзи пазара все още се появяват и добри заглавия.
Още...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Thu Jan 04, 2007 8:15 pm

Днес си я закупих,дано да си струва :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Thu Jan 04, 2007 10:50 pm

Лично моето си мнение - струва си.
Следващите две части от трилогията също си струват (на моменти и малко повече от първата част).
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jan 04, 2007 10:59 pm

Струва си парите. Най-доброто фентъзи на годината след 5я малазан. Ама той си е и друга категория :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Jan 05, 2007 10:16 am

За тази книжка чувам много противоречиви отзиви - едни казват много е яка други просто става (визирам адвокат Шарапов и Мето от Славейков, той Рол ги знае). Май все пак ще си я взема за да разбера сам, но ще изчакам да излезат и другите две части, че като им знам темповете на издаване на Инфодар се надявам че няма да чакам до 2008 :(

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Fri Jan 05, 2007 6:54 pm

Много добра поредица. Добър ход за инфо дар

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests